U18: Nagy skalpot szereztünk!

A nyitónapon elszenvedett vereség után ma, a tavaly még az európai elitben szereplő dán válogatottal mérkőzött Zsoldos András csapat, s megszerezte első győzelmét. Perl Zoltán kiválása miatt csak 11 játékossal állt ki csapatunk, mely Velkey és Golomán vezetésével megérdemelten győzte le Dánia legjobbjait.

U18-as fiú, B-divíziós Európa-bajnokság, A-csoport, 2. játéknap - 2013. július 19.

Dánia – Magyarország 68-72 (12-18, 13-23, 20-17, 23-14)

Strumica 40 néző

Dánia: Kelly 3, Petersen 7/3, T. Christensen 16, Neidhardt 6, Reinholt 0  Csere: Hansen 22/3, Benzon 7/3, Baare 3, Nielsen 0, Arvedsen 0, M. Christensen

Magyarország: Velkey 25/12, Bán 11/6, Benke 0, Fülöp 0, Golomán 19  Csere: Illés 3/3, Bazsó 7/3, Brenner 6, Boinitzer 1, Hódi 0

Kipontozódott: Hansen a 39. percben, Boinitzer a 40. percben.

A mérkőzés részletes statisztikája erre a linkre kattintva érhető el!

A tavaly még a legmagasabb osztályban szereplő dán együttes ellen jól kezdtek a fiaink. Egy perc leforgása alatt Golomán horga és Bán triplája 5-0-ás magyar vezetést eredményezett. Ez után azonban a dánok mutattak be egy 7-ás futást, a magyar együttes pedig közel négy és fél percig képtelen volt pontokat tenni az eredményjelzőre. Ám Golomán pontjai és Velkey büntetői új lendületet adtak csapatunknak, s a negyed végéhez közeledve Brenner kettese már hét pontos magyar fórt jelentett. (8-15) Időkérésük után két gyors kosárral feljebb zárkózott az ellenfél, de még épp időben jött Boinitzer és Bazsó, akik visszaállították hat pontosra a negyed végi különbséget. (12-18)

Fiaink nagyon jól kezdték a második tíz percet. Velkey és Bán pontjai révén alig három perc alatt 7-0-ás futást produkáltunk, ezzel időkérésre késztettük az északiakat. (14-25) Azonban sokat nem ért számukra a rövid pauza. Helyzeteiket folyamatosan elhibázták, begyűjtötték a negyedik csapatfaltjukat, Bazsó triplájával pedig 14 pontos távolságba küldte őket. (14-28) Christensen két gyors kosárral faragta a dán hátrányt, de Velkey ponterős játéka révén tartottuk a tíz pont feletti differenciát, a dánok pedig ipari mennyiségben gyűjtötték a személyi hibákat. (21-34) A palánk alól ki tudtuk szorítani ellenfelünk játékosait, akik sorra hibázták el a középtávoli dobásokat. A mieink pedig egyre-másra írták a pontokat az eredményjelzőre, így a félidőre 16 pontos előnnyel vonulhattak. (25-41)

Nagy örömünkre ott folyatódott a találkozó menete, ahol a szünet előtt abbamaradt. Rögtön az első támadásból Bán dobott hárompontost, Golomán kettes pedig 21 pontos előnybe hozta fiainkat. (25-46) Velkey triplájára Benzon felelt, nagyon kapaszkodtak a dánok, nem sikerült végleg eldönteni a mérkőzést a játék ezen szakaszában. Eladott labdáink megbosszulták magukat, két gyors kosarat kaptunk és a negyed feléhez érve 12 pontosra olvadt fiaink előnye. (37-49) A Velkey – Golomán duó azonban nem hagyta, hogy vérszemet kapjon az ellenfél. Előbbi öt, utóbbi négy pontot tett a táblára a negyed végéig így ebben a tíz percben csak minimálisat tudtak faragni hátrányukból a dánok.

A záró negyed elején ment az adok-kapok, egy kosár az egyik, újabb a másik oldalon. Golomán 2+1-es játéka nyugtatta meg csapatunk mellyel újból 14 pontra távolodtunk a dánoktól. (49-63) A svájciak szerekét húzó Hansen már 22 pontnál járt, T. Christensen két duplájával pedig ismét a kritikus határra, tíz pontos különbségen belülre hozta fel az északi országot, négy perccel a lefújás előtt. (57-65) Velkey triplája a lehető legjobbkor esett be, mellyel ismét visszatolta tíz egységre a két csapat közti differenciát. Az addig magabiztosan büntetőző Golomán mindkét lehetőségét elhibázta, nem úgy Petersen, aki sikerrel célzott a vonalról, másfél perccel a vége előtt azonban csapatunk harcossága támadólepattanókat és pontokat eredményezett, így a hátralévő egy percet már csak le kellett pörgetni és megszületett a Zsoldos-legénység első győzelme az Európa-bajnokságon.

Az új szerepek (Velkey irányítóban, többiek más szerepkörben) által generált szituációkat jól oldották meg a fiúk. Velkey igazi vezérnek bizonyult, 25 pontja mellé kiosztott 7 gólpasszt, s csak 2 eladott labdát vétett. Golomán György a mérkőzés fontos szakaszában szerezte pontjai többségét, 19 ponttal, 10 lepattanóval, 10 kiharcolt falttal és 3 blokkal zárt. Csapatunk nagy örömöt szerzett szurkolóinak, s nagy lépést tett a továbbjutás felé.

Zsoldos András fiai nem pihenhetnek sokat, szinte csak egy éjszakányi idejük van regenerálódásra, ugyanis holnap, 12 órától már a lengyel válogatott ellen indulnak harcba.