U18-as 3X3 vb: a lányok kikaptak az USA-tól

4-0-ra vezetett lány U18-as 3X3 válogatottunk a világbajnokságon USA ellen, de a fizikálisan erősebb amerikaiak végül 13-9-re legyőzték csapatunkat.

U18-as 3X3 világbajnokság, Csengtu, lányok, csoportkör
Magyarország - Egyesült Államok 9-13

Páradésan kezdett csapatunk, Jáhni Zsófia, Révész Boróka és Balogh Júlia is betaláltak, így 4-0-ra elhúzott a magyar válogatott a fizikálisan jóval erősebbnek tűnő amerikaiaktól. Az USA a harmadik perc felénél dobta első pontját büntetőből, majd két duplát is a helyére küldtek, így a negyedik perc végén már ők álltak jobban (4-5). Az amerikaiak pontjaira Révész válaszolt egy ideig, de megint dobtak egy duplát, és a 7. perc végén 3 ponttal vezettek (7-10). Tóth Orsolya nagyon szépen ment el ellenfele mellett az utolsó előtti perc végén, de közben az amerikaiak többször is eredményesek voltak (8-12). Magyar büntetővel zárult a pontgyártás, de így is 13-9-re győzött az USA - várhatóan a legnehezebb ellenfél a csoportban, így lényegében semmi nem dőlt el.