U18-as 3X3 vb: Legyőzték a svájciakat a magyar lányok

A magyar U18-as lány 3X3 válogatott végig vezetve győzött Svájc ellen a kínai korosztályos világbajnokság csoportmeccsén.

U18-as 3X3 világbajnokság, Csengtu, lányok, Csoportkör
Svájc - Magyarország 8-12

Nagyon kevés ponttal indult a találkozó, az első bő három percben mindössze Jáhni Zsófia tudott eredményes lenni, ő kétszer talált a gyűrűbe a palánk közeléből. A negyedik perc elején érkezett a svájciak első kosara egy középtávoliból, de Tóth Orsolya azonnal válaszolt. Fej-fej mellett haladt a két együttes, lényegében folyamatosan 1-2 pont volt a differencia a javunkra ebben a periódusban, és 5-4-re vezettünk a meccs felénél. A 6-7. perc jól sikerült a mieinknek, és Balogh Júlia ziccere után 4 ponttal megléptünk a 8. perc elején (5-9). A svájciak próbálkoztak ezt követően, de az utolsó 3 percben nem tudtak közelebb férkőzni a a magyar válogatotthoz, így Révész Borókáék végül 12-8-ra diadalmaskodtak. Ezzel megvan az első győzelme a csapatnak a csoportkörben.