U18-as Eb: kikapott Belgiumtól válogatottunk

Ezúttal nem sok esélye volt a magyar csapatnak, a tizenegyedik helyért küzdhet meg holnap.

U18-as Európa-bajnokság, B-divízió, 9-12. helyért

Magyarország - Belgium 54-72 (15-20, 14-21, 8-10, 17-21)

Magyarország: Katona 4, Somogyi 3/3, Dancsecs -, Werner 4, Kucsera 9
cserék: Polgárdy -, Tóth B. 2, Mokánszki 10/6, Rátvay 11, Papp B. 2, Mucza 6/3, Oroszi 3/3

Az első öt percben fej-fej mellett haladtak a felek, Somogyi triplájával vezetett is a magyar válogatott, ám 13-10 után egy 10-2-es rohamot produkáltak a belgák és innentől átvették az irányítást. Alig telt el másfél perc a második negyedből, már tíz pont felett járt a különbség, nem tudott megkapaszkodni csapatunk és ezen az időkérés sem segített. Ettől kezdve tisztes távolból követték ellenfelüket a mieink, csak Oroszi és Mokánszki triplái miatt nem nőtt húsz pont fölé a hátrány - a nagyszünet előtt aztán sikerült kicsit közelíteni, jött egy jobb periódus támadásban, így mínusz tizenkettővel mehettek az öltözőbe Katonáék.

Támadásban a fordulás után sem sikerült javulni és bár a belgák sem villogtak, mégsem tudott közelebb zárkózni a magyar csapat, a különbség megmaradt - rengeteg volt a hiba, nem jöttek ki a játékok, nem ültek a dobások. A 8-10-es harmadik negyed után a záró etapban sem történt változás, válogatottunk ezen az estén nem volt egy súlycsoportban ellenfelével, így viszonylag sima vereséget szenvedett - ezúttal nem volt meg az utóbbi időben látott remek támadójáték (a torna második legjobb tripladobója, Dancses például pont nélkül zárt), amit nem bírt el a társaság. A vereség miatt holnap a 11-12. helyért vívott találkozóval fejezi be az Eb-t a gárda.

fotó, slide: FIBA.com