U18-as fiúk: Újabb kiütéses győzelem

Írország sem volt ellenfél a válogatott számára a B-divíziós Eb-n, így Duráziék továbbra is veretlenek a tornán.

U18-as Európa-bajnokság, B-divízió, csoportkör

Magyarország - Írország 94-55 (22-8, 21-10, 24-15, 27-22)

Magyarország: Kerpel-Fronius 5, Kucsora 15/6, Rudner 5/3, Durázi 11, Pápai 4
cserék: Németh 6/6, Bordács 12, Krnjajski 3, Fülöp 10, Lewis 9, Völgyi 11, Fazekas 3/3

Az első percben nem sok jó megoldást láthattunk támadóoldalon, Durázi büntetője után azonban Kucsora megtörte a jeget egy triplával - a hátvéd villámgyorsan berámolt hét pontot és az írek 10-0 után szóltak hozzá először a meccshez. Az északíak a folytatásban összekapták magukat, de a mieink továbbra is türelmes és pontos támadójátékot mutattak, így sok kérdést nem hagytak nyitva - a második negyedben már húsz egység felett járt a különbség, gyakorlatilag eldőlt a találkozó.

A második félidőben 43-18-ról folytatták a felek és a mieink ekkor sem álltak le, továbbra is jó ritmusban, nyugodtan, koncentráltan kosárlabdáztak, így tovább nőtt a távolság a két csapat között. A záró etap ezúttal is már csak formalitás volt, Rudneréknek jutott pihenő és mindenki kapott legalább nyolc-tíz percet a mieink közül, így jó állapotban érkezhetnek meg a holnap 16:30-kor kezdődő, Bulgária elleni ütközetre. A dupla-duplázó Durázi és a 15 pontos Kucsora mellett Fülöp, a padról beszálló és 4/4 dobását értékesítő Völgyi, valamint a 6/8-as mezőnymutatót, illetve hat lepattanót hozzátevő Bordács is kiemelendő, Magyarország így 4-0-s mérleggel vezeti a csoportját, amelyből az első két csapat jut tovább a legjobb nyolc közé.

Fotó: FIBA.com