U18-as válogatottunk két győzelmet aratott ma Belgiumban

Ferenczi Tamás együttese két vállra fektette az Oostende-t és a patinás Stella Azzura Roma egy évvel idősebb alakulatát is Belgiumban

A 9-12. helyért folytatott körmérkőzéseken:

Oostende (belga, U19) - Magyarország (U18) 55-60 (14-26; 9-11; 5-14; 27-9)
Magyarország: Pongó Marc. 0; Somogyfoki P. 6; Boros 8; Adebayo 11; Kiss Á. 6;
Cserék: Lewis 4; Zrínyi 4; Kiss B. 0; Demeter 6; Horváth K. 7/3; Kereszty 5/3; Kozma 3/3.

Ferenczi Tamás szövetségi kapitány értékelése: "A 2. és 3. negyedben kellően agresszíven védekeztünk, labdaszerzésből, a  védőlepattanók megszerzése után leindítottuk ellenfelünket és a különbség 20 pont fölé nőtt. A 4. negyedben ellenfelünk csapdázó letámadása ellen sorra adtuk el a labdákat, kapkodtunk, elbizonytalanodtunk, s erre kis híján rá is fáztunk. Tanulságos 4. negyedet produkáltunk."

Magyarország (U18) - Stella Azzura Roma (U19) 77-61 (22-14; 27-17; 14-15; 14-15)
Magyarország: Pongó Marc. 12/3; Somogyfoki P. 0; Boros 3; Adebayo 15; Kiss Á. 10;
Cserék: Lewis 8/3; Zrínyi 6; Kiss B. 0; Demeter 7/3; Horváth K. 5/3; Kereszty 4; Kozma 7;

Ferenczi Tamás szövetségi kapitány értékelése: "Az első félidőben a legjobb támadójátékot produkáltuk a tornán, megszerzett előnyünkkel jól gazdálkodtunk a 2. félidő során, s szereztünk magabiztos győzelmet.

A mai nap folyamán olyan csapatokkal találkoztunk, akik ugyan idősebbek, de fizikálisan kevésbé voltak jobbak nálunk. Játékunk percről percre tudatosabb, precízebb. Hullámvölgyeink egyre rövidebbek, s csapatként kezdünk játszani. Sikerült a srácokkal megértetni, hogy csapatként játsszanak, egymást segítve küzdjenek. Volt több játékosunk aki annak ellenére, hogy nem dobott pontot, hasznos tagja volt csapatunknak."

Fiaink holnap reggel 10:50-től zárják a felkészülési tornát a litván Kaunas ellen, s amennyiben nyernek, biztosan kilencedikként végeznek.