U19-es vb: 44 ponttal vertük Puerto Rico-t is

U19-es lány válogatottunk a középső két negyedben lerendezte a Puerto Rico elleni meccset, mai ellenfelét is 44 ponttal verte Balogh Judit csapata (akárcsak a nyitónapon Mexikót), így a 9-12. helyért folytathatja az udinei világbajnokságot a magyar együttes.

Női U19-es világbajnokság, Udine, 9-16. helyért
Puerto Rico - Magyarország 46-90 (18-18, 8-25, 9-28, 11-19)

Puerto Rico legjobb dobói: Pagan 17, Rodriguez 9/9, Perez 8.

Magyarország: Varga 4, Pusztai 1, Boros, 15/3 Czukor 16, Juhász 3.
Csere: Kányási 17, Karagits -, Dúl 7, Mérész 12, Gereben 15, Lelik -.

A meccs teljes statisztikája!

Több kulcsjátékos is pihent a mieinknél, Lelik Réka nem játszott két percet sem, Török Ágnes pedig pályára sem lépett, de Gereben Lívia sem kezdett. Az első negyedben lényegében fej-fej mellett haladt a két együttes, egyik csapat sem tudott egy kosárnál nagyobb előnyt kialakítani magának - eleinte mi, aztán a Puerto Rico-iak, majd megint a mieink álltak jobban, de 18-18-cal zárult a szakasz.

A második és a harmadik negyedben aztán jött egy óriási henger a mieinktől, mind támadásban, mind védekezésben más szinten játszottunk, mint ellenfelünk. Ebből egyébként a 17. percig nem sok minden látszódott, mert még mindig csak 29-26-ra vezettünk, de Kányási Veronika és Gereben kosaraival bő három perc alatt 17 pontra léptünk meg (26-43). A fordulás után Kányási mellett Czukor Dalma, Boros Dorka és Varga Kamilla voltak a főszereplők, Mérész Beatrix révén pedig már a 40 pontot is elérte a differencia a 30. percben (31-71).

A mieink kicsit meg is nyugodtak a nagy előny birtokában, így tovább nem nőtt az előnyünk, a Puerto Rico-iaknak is volt néhány pontos támadásuk, de összességében egyáltalán nem forgott veszélyben a győzelmünk - sőt, a végjáték megint Balogh Judit csapatáé volt, 40 pont fölé nőtt a különbség. 90-46-os sikert arattunk végül, így a 9-12. helyekért folytathatjuk a továbbiakban.