U20 Eb: A lányok parádés játékkal ütötték ki a franciákat

U20-as női válogatottunk a korosztályos, A-divíziós Eb nyitónapján egészen parádés játékot hozott a franciák ellen, és végül borzasztóan magabiztos, 86-65-ös győzelmet aratott Cziczás László együttese.

U20-as, A-divíziós női Európa-bajnokság, Matosinhos, Csoportkör, 1. forduló
Magyarország - Franciaország 86-65 (25-19, 26-15, 19-17, 16-14)

Magyarország: Studer 16/3, Aho 21/12, Dubei 7/3, Török 8, Kuttor 15/3.
Csere: Kocsis -, Kiss 2, Weninger 4, Bach 5, Tóth -, Markó 3/3, Benke 5/3.

A franciák legjobb dobói: Bankole 14, Foppossi 11, Djaldi-Tabdi 11.

A teljes statisztika ezen a linken elérhető!

A franciák 4-0-val kezdtek, de Aho Nina és Kuttor Enikő kosaraival átvettük a vezetést, és az első felvonás felénél már nálunk volt a 11-7-es előny. A gallok tartották ezt a 4 pont körüli hátrányukat az első játékrész hátralévő részében is, de a két Ágnes, Studer és Török révén végig nálunk volt az előny, 10 perc után pontosan 6 pont (25-19). Az igazi henger a második negyedben jött, amikor főleg Studer parádézott, de Bach Boglárka, Kuttor és Dubei Debóra is betaláltak, így a 15. percre 12 pontra nőtt a differencia a két válogatott között (36-24). Ezt követően jött Aho Nina két triplával, majd Studer 5 ponttal, így a 19. perc kezdetére kerek 20 pontra nőtt a magyar csapat előnye (47-27). A félidő utolsó percében kozmetikáztak a franciák, de ebben a 10 percben támadásban is parádésan játszott csapatunk, védekezésben pedig nagyon szépen dolgoztak Cziczás László tanítványai (51-34).

A fordulás után a franciák egy triplával nyitottak, de mielőtt komolyan felmerült volna, hogy ebből még egy szoros találkozó lehet, Kuttor, Aho és Weninger Virág révén visszaállt a 20 pontos különbség, és innen nem is nagyon mozdultak el a csapatok a negyed hátralévő részében sem. Franciaország próbálkozott becsülettel, akartak, kapartak, de a mieink nagyon nyugodtan és magabiztosan játszottak már ekkor. A negyed végén Markó Dorina is beszórt egy hármast, és 19 pontos fórral várhattuk az utolsó 10 percet (70-51). A záró játékrészben semmiféle kérdés nem volt már a győztes kiléte felöl, csak a különbség volt a kérdőjeles. Pályára került Benke Sára is, és be is szórt egy hármast (és a meccs végén egy szép egyéni akcióból egy középtávoli tempót), Kiss Angelika is eredményes tudott lenni a palánk alól egy szép bejátszást követően. Végeredményben 86-65-re győzött csapatunk, nagy győzelemmel nyitottuk tehát az Eb-t.

A mieink közül mindenki hozzátette a magáét a sikerhez, de statisztikák alapján három játékost ki kell emelni. Aho Nina 21 ponttal (4/5 tripla), 5-5 pattanóval és gólpasszal az egész mezőny legjobbja volt, Kuttor Enikő 15 pontos, 10 pattanós dupla-duplát jegyzett, Studer Ágnes pedig 16 pontja mellé kiosztott 9 gólpasszt és leszedett még 4 pattanót is.