U20 Eb: Fel a bronzért, az A divízióba

U20-a fiú válogatottunk nagy csatában éppen csak lemaradt a fináléról a "B" divíziós Európa-bajnokság elődöntőjében. Ma lehet azonban javítani és érmet szerezni, hiszen a harmadik hely még elcsíphető: ehhez meg kell verni a belgákat magyar idő szerint 16.15-től. Online követhető a meccs statisztikája a fibeurope.com oldalon. Szurkoljunk együtt Váradi Attila tréner csapatának!

A szakember, Váradi Attila, így látta a szombati derbit a britek ellen (meccstudósítás ITT): - A fizikálisan nagyon erős britek ellen az első negyedben nem találtuk az ellenszert, a második negyedtől okos, kollektív kosárlabdát játszva sikerült ledolgoznunk hátrányunkat és a vezetést is át tudtuk venni. A végjátékban 64-61-es állásnál volt lehetőségünk az egyenlítésre és a vezetés átvételére. Sajnos dobásaink kimaradtak és ellenfelünk rutinos irányítójának vezérletével sikerült a brit csapatnak bebiztosítani a győzelmet. A mérkőzés egészét tekintve a védekezésünkre nem lehet panasz, támadásunkból hiányzott kicsit több pontosság és fegyelmezettség.

Belgium válogatottja a csoportküzdelmek alatt veretlen maradt. Öt győzelme azonban mind viszonylag szoros volt. Legjobb dobója Lecomte (21,9-es átlaga 2. a mezőnyben), legszorgosabb lepattanózója Mollekens (8,4), aki meg 9. ezzel a mezőnyben. Nálunk Markovics (14,4) és Allen (14) a két legjobb dobó, míg Allen (9,3) szedi legjobban a lepattanókat, illetve Dobos (8,7).

Aztán a belgák a házigazda románok ellen majdnem megégtek az egyenes kieséses szakaszban, hiszen a mi csoportunkból csak 4. helyen továbblépő Románia csupán 68-72-re kapott ki a hibátlan Belgiumtól. Hogy mennyire kellett a vallonoknak a pálya "lejtőszögével" is megküzdeni, nem tudjuk, de a lényeg, hogy állták a sarat és bejutottak a 4 közé. Ott azonban Lengyelország egy kosárszegény mérkőzésen (57-46) legyűrte Lecomtékat, így a belgák most velünk kerültek szembe a bronzérem és az "A" divízióba jutás kiharcolásáért, a lengyelek meg a britekkel a fináléban csapnak össze.

A magyarok útja ismert, de elevenítsük fel ismét! Csoportunkból 3 győzelem és 2 vereség után a 3. helyen léptünk tovább. Aztán Svájc következett, s őket egy nehéz, de végül örömteli meccsen legyőztük (74-61), ezzel 4-be jutottunk. Tegnap Nagy-Britanniával futottunk össze az elődöntőben, és másodjára is megvertek minket Van Oostrumék. Igaz, a csoportbéli mínusz 5 és a mostani mínusz 9 egyaránt vállalható fiaskó a remek britekkel szemben. Főleg úgy, hogy volt esélyünk a sikerre mindkét alkalommal.

A mieink ma nagyot alkothatnak, amennyiben kivívják az "A" divízióba jutást. No, meg a bronzérem is szépen mutatna a válogatottunk nyakában. A magyar kosárlabdázásban ugyanis nem túl gyakori esemény, hogy bármilyen nemzetközi (felnőtt vagy utánpótlás) viadalon dobogós pozícióban végezzen valamelyik válogatottunk.

A meccset ezen a linken eléritek a szokásos, szöveges, statisztikás formátumban!