U20 Eb: Szép kezdés Luxemburg ellen

A magyar fiú U20-as válogatott kiválóan játszott első Európa-bajnoki csoportmeccsén ma, pénteken, Romániában. Luxemburg gárdája egyáltalán nem tudott igazán partiban lenni a mieinkkel, amit talán ilyen különbséggel nem vártunk előzetesen, de a sikerben bíztunk. Mind lepattanókban, mind dobáspontosságban jócskán a magyarok felé billent a mérleg nyelve. Szombaton a lengyelek ellen vélhetően jóval nehezebb dolgunk lesz.

Bár nem minden a statisztika, de említsük meg, hogy Rosco Allen és Dobos László is dupla-duplát ért el ezen a mai derbin, a legeredményesebb pedig Polyák László volt.

„B” divíziós fiú U20-as EB, csoportkör, 1. meccs

2013. július 12. Pitesti (Románia)

LUXEMBURG – MAGYARORSZÁG

61-84 (12-23, 10-15, 15-25, 24-21)

Luxemburg: Melcher 23/3, Welter 4, Mersch 3/3, Laurent 13, Gengler 2. Csere: Ittenbach 6, Martin 4, Goergen, Polfer 6/3. Vezetőedző: Rainer Kloss.

Magyarország: Polyák 17/3, Sinkovits, Markovics 12/3, Allen 15/3, Dobos 10. Csere: Simon K. 2, Pongó Má. 8/3, Jakab P. 1, Czinger, Kovács Á. 8, Varga M., Bognár K. 11. Vezetőedző: Váradi Attila.

Kipontozódott: Gengler, Laurent, Polfer, ill. Sinkovits.

STATISZTIKA ITT.

Váradi Attila: - Az első félidőben jól megoldottuk a védő feladatunkat, sajnos a második félidőben nagyon sok elemi hibát követtünk el. Ellenfelünket hagytuk, hogy támadásaikat szervezze és könnyű kosarakat kapjunk. Támadás szervezésünkben vannak biztató jelek, de az elkövetkezendő mérkőzéseken ennél többre lesz szükség.
Gratulálok a csapatnak! Az első győzelem mindig nagyon nehéz. Nagy szívvel és odaadással, csapatként  játszottak a játékosok.

MECCSTUDÓSÍTÁS

Ez egy jó kis kezdés volt, nem vitás. A magyar válogatott a nagyszünetre gyakorlatilag eldöntötte a meccset Luxemburg ellen (úgy, hogy már mindenki pályára lépett addig), amiben óriási szerepe volt annak, hogy már ekkor háromszor (!) annyi lepattanót szedtek a mieink, s ez hatalmas különbséget jelentett a palánkok alatt.

Dobos László a maga 220 centijével uralta a gyűrűk világát, s az első félidőben (12 percet a pályán töltve) már 7 pontnál és 10 lepattanónál járt. Rosco Allen szedte a reboundokat még elég masszívan (6), s ő is 7 pontot szorgoskodott össze. Ha már hét: ennyi pontja volt a nagyszünetben Markovics Lukának is, míg Polyák László már az első percekben elérte a maga 5 pontját, ahogy ennyit termelt a magasember Bognár Kristóf is.

Mindenképpen örömteli volt, hogy szétoszlottak a pontok jó pár magyar között, hiszen nem két-három spílerről és a maradékról van szó, hanem egy korosztályos válogatottról, amely komolyabb célokat akkor érhet el csak, ha csapatként funkcionál.

Ami nagyon érdekes adat még, hogy az első félidőben a mieink igen sok, 15 labdát adtak el, míg a luxemburgiak csak 6-ot, mégis meggyőző volt a magyar fölény. A dobószázalékban is jelentősen ellenfelük felett teljesítettek ugyanis Pongóék. Ráadásul a Benelux állam U20-asai többször le tudtak indítani minket hibáink után, ám gyakorlatilag minden másban a magyar gárda teljesített jobban. Például a vetélytárshoz képest rengeteg második szándékú kosarat szereztünk, ami többek között a támadólepattanókat dicséri.

A harmadik negyedet aztán rögtön az elejétől megnyomta Magyarország, és ezzel valóban eldőlt (22-44 volt ide), hogy mi remekül, a tavaly minket legyőző Luxemburg viszont rosszul rajtolt az Európa-bajnokságon.

A végére még Melcher vezetésével feltámadt Luxemburg, ám ez arra volt elég csupán, hogy ne nyerjenek a mieink óriási különbséggel.

Most nem szabad elszállnia magától a magyar együttesnek, a neheze ugyanis ezután következik!

Az „A” csoport másik meccsén: Szlovákia – Nagy-Britannia 62-75, a lengyel-román találkozó ezután kezdődik.

Holnap (szombaton):

Nagy-Britannia – Luxemburg, MAGYARORSZÁG – LENGYELORSZÁG (magyar idő szerint 16.15), Románia – Szlovákia meccseket rendeznek ebben a csoportban.

Fotó: Horváth Orsolya technikai vezető képe (archív, még Portugáliából, egy edzőmeccsről)