U20: Egy lépésre a feljutástól!

Bejutott a Romániában zajló B-divíziós Európa-bajnokság elődöntőjébe az U20-as fiú válogatott, mivel a negyeddöntőben magabiztosan győzte le Svájc legjobbjait. Fiaink több mint 60 lepattanót gyűjtöttek be és az elképesztő dupla duplát produkáló Allen Rosco (22 pont, 16 lepattanó) vezetésével megszerezték a lehetőséget, hogy a hétvégén kiharcolják a feljutást Európa elitjébe, az A-divízióba!

U20- as fiú, B-divíziós Európa-bajnokság, Negyeddöntő - 2013. július 19.

Svájc – Magyarország 61-74 (15-20, 18-22, 14-19, 14-13)

Pitesti 30 néző

Svájc: Kostic 12/6, Hoxha 9, Lehman 3/3, Andjelkovic 6, Mladjan 13/3  Csere: Appavou 3/3, Affolter 15/6, Hauri 0, Basic 0, Pythoud 0

Magyarország: Polyák 9/3, Sinkovits 2, Markovics 17/3, Allen 22, Dobos 4  Csere: Czinger 4, Kovács 8, Bognár 0, Varga 3, Simon 0, Pongó 5/3

Kipontozódott: Mladjan a 39. percben.

A mérkőzés részletes statisztikája erre a linkre kattintva érhető el!

Váradi Attila a válogatott vezetőedzője:

"A torna talán legnehezebb mérkőzésén - aki itt hibázik az már nem juthat a legjobb négy közé - mindkét csapat maximális erőbedobással küzdött, mindent ami a tarsolyában volt megpróbált. Úgy érzem megérdemelten, végig vezetve sikerült bejutnunk a divízió elitjébe. Gratulálok a csapatnak, elsősorban maximális hozzáállásáért és küzdeni tudásáért a nehéz helyzetekben is."

Fiaink nagyon jól nyitották a találkozót, alig két perc alatt három szerzett labdát és hat pontot jegyeztek, mellyel rögtön a mérkőzés elején időkérésre késztették a svájciakat. Rendezték is a sorokat, ugyanis 56 másodperc alatt nyolc pontot vertek ránk, szerencsére a Stanford játékosa, Allen Rosco bő két perc alatt beszórt hat pontot, melyeknek köszönhetően megtartották fiaink a fórjukat. (8-14) Allen ellenállhatatlannak bizonyult, semmi perc alatt eljutott 10 pontig, csapaton pedig kilenccel húzott el. (11-20) A negyed vége Svájcnak sikerült jobban, 5-0-ás futás produkáltak, míg mi közel három percen keresztül nem tudtunk a gyűrűbe találni. (15-20)

A második játékrész Kovács Ádám melós duplájával kezdődött, a ZTE játékosa kétszer szedett támadólepattanót a svájci palánk alatt. Másfél perc alatt sikerült tíz egységnyire hízlalni az előnyünk, ám két gyors Appavou és Andeljkovic kosár megfelezte a különbséget. (20-25) Az ellen triplái révén tudta tartani magát, a magyar fiúk helyzete pedig sokkal könnyebb lett volna, ha nem hagytak volna ki hatot a lehetséges hét büntetőből. Allen hosszú kosárcsend után írt újra pontokat az eredményjelzőre, Markovics távolról talált be, Dobos pedig harcosan lepattanózott, röviddel a félidő előtt 12 pontos előnybe került a magyar válogaott. (26-38) A nagy számok törvénye alapján jött egy svájci tripla, Lehmann bekönt be távolról. Mi továbbra is hadilábon álltunk a hárompontosokkal, Markovics távoli kosara jelentette az egyetlen triplánkat. Az utolsó támadást nem tudtuk kivédekezni, ezért a 15 perces szünetre úgy vonulhattak a felek, hogy 9 pontos magyar előnyt mutatott az eredményjelző. (33-42)

Hullámzóan alakult a harmadik negyed első fele. Gyors tempót diktáltak a csapatok, mely sok kihagyott dobással járt, mégis el tudtunk húzni tíz ponttal, melyet villámgyorsan feleztek meg a Kosticsék. Ám a negyed második felére fordulva ismét mi kezdeményeztünk, s megnyugtató távolságba kezdtünk kerülni. (42-51) Csapatunk fokozta a tempót, s 10-3-as rohamot produkált a negyed végéig, így a záró etapnak 14 pontos előnnyel vághattak neki. (50-67)

Pongó és Polyák is behintett egy-egy hármast, bár a túloldalon válaszolt Affolter, de sokat nem ért ellenfelünknek a hármas, mivel 17-el vezettünk. Mladjan és Affolter vezérletével még egy utolsó nagy rohamra indult ellenfelünk. Nekünk sajnos nem ment a dobás, alig akadt be valami a záró tíz percben, azonban a védekezésünknek köszönhetően nem is tudott elérhető távolság kerülni Svájc. A mérkőzést Allen Rosco zsákolása zárta le végérvényesen. A magyar csapat győzelmet azt jelenti, hogy holnap az elődöntőben, egy esetleges győzelemmel kiharcolhatják az A-divízióba való feljutást.

A holnap, magyar idő szerint 17 órakor kezdődő elődöntőben azzal a Nagy-Britanniával - még veretlenek a tornán- mérkőzünk, melytől minimális különbségű vereséget szenvedtünk pár napja. Együttesünk önbizalommal telve vonulhat csatába, s minden esélyük megvan arra, hogy elvegyék a britek veretlenségét, mellyel kiharcolnák a jogot, hogy jövőre az A-divízióban szerepeljenek.