U20-as Eb: kiütéses magyar győzelem

Nem okozott gondot Moldova, könnyed győzelmet arattak Kucsoráék a B-divíziós Eb-n.

U20-as Európa-bajnokság, B-divízió, csoportkör

Magyarország - Moldova 91-42 (15-8, 24-11, 28-8, 24-15)

Magyarország: Kerpel-Fronius 2, Kucsora 13/9, Demeter 5, Németh 17/15, Pápai -
cserék: Márton 9, Doktor 5/3, Fülöp 3, Krnjajski 11/3, Filipovic 8, Buzás 3, Buzsáki 15/15

Két és fél perc telt el a meccsből, mire Kucsora megszerezte az első magyar pontokat, de Moldova sem villogott támadásban - sorra jöttek a hibák mindkét oldalon, inkább a védekezés tűnt ki a mérkőzés elején. Öt perc elteltvel 5-5 állt az eredményjelzőn, de egy moldáv időkérés után beindult a magyar szekér, érkezett egymás után két tripla és az első negyed végéig összességében egy 15-3-as futást produkáltak Pápaiék a 0-5-ös kezdést követően. A második játékrészben ismét jött egy "csendesebb" időszak, de a magyar előny nőtt, négy perc után már átlépte a tíz pontot is, a moldávok szinte csak kintről voltak eredményesek, a triplavonalon belülről a szörnyűnél is szörnyűbb hatékonysággal dolgoztak. Ennek köszönhetően a nagyszünetben már kereken húsz pont volt a különbség a felek között, az utolsó szót Németh triplája jelentette - könnyed második félidő elé nézett a magyar csapat, amely kategóriákkal jobbnak tűnt ellenfelénél.

A fordulás után is hasonló maradt a képlet, Filipovic, Kucsora és Németh is hozzátette a magáét és villámgyorsan harminc pont feletti távolság alakult ki, eldőlt a mérkőzés. Innentől örömjátlékot produkált a magyar csapat, a különbség elérte előbb a negyven, majd az ötven egységet is, csak az volt a kérdés, hogy mennyire lesz kiütéses a siker - végül nagyon az lett, hozta a kötelezőt válogatottunk.

fotó, slide: FIBA.com