Koszovón is átlépett a magyar válogatott a B-divíziós Eb-n, jöhet a csoport zárómeccse.

U20-as Európa-bajnokság, B-divízió, csoportkör

Magyarország - Koszovó 80-55 (24-11, 26-11, 19-17, 11-16, )

Magyarország: Kerpel-Fronius 3/3, Kucsora 7/3, Demeter 13/6, Németh 13/9, Pápai
cserék: Fülöp 6, Krnjajski 18/6, Buzás 3/3, Buzsáki 3/3, Márton 10/3, Filipovic 2

Demeter két triplájával indult a mérkőzés, így összességében hiába voltak hatékonyabbak a koszovói támadások, a három pont többet ért, mint a kettő - 12-7-nél kért először időt ellenfelünk. Ez azonban nem törte meg a magyar csapat lendületét, még az első negyedben elérte a különbség a tíz pontot, a második játékrészben pedig el is dőlt a győztes kiléte: válogatottunk gyakorlatilag állva hagyta a koszovóiakat. Hirtelen elérte a távolság a húsz egységet, majd a harmincat, Pápaiék rohantak, szórakoztattak, Koszovó pedig szenvedett, alig-alig tudott pontot dobni - sőt, 6-7 után a nagyszünetig 44-15-re nyertek a mieink, tükörsima gálameccsé vált a találkozó. Kintről és bentről is remekül célzott a magyar csapat, volt lendület, dinamika, míg a koszovóiak egyáltalán nem dobtak hármast és eladtak tizenhárom labdát két negyed alatt.

A fordulás után már nem is maradt sok kérdés, ugyan a harmadik negyed elején kicsit közelebb zárkózott Koszovó, de húsz pont alá sem tudott bejönni a gárda és végül ezt a játékrészt is megnyerte a magyar csapat. Fordulat már nem történt, így Fülöpék remek játékkal arattak magabiztos, sőt, kiütéses győzelmet, méghozzá sorozatban a másodikat - holnap 15:15-től Írország ellen zárja a csoportkört az együttes.

fotó, slide: FIBA.com