Újabb tükörsima győzelmet arattak az U20-as fiúk

Néhány perc alatt eldőlt a találkozó, remek játékkal győzött válogatottunk.

U20-as Európa-bajnokság, B-divízió, 9-16. helyért

Magyarország - Albánia 80-44 (18-8, 22-9. 22-17, 18-10)

Magyarország: Kerpel-Fronius 10/6, Kucsora 15/6, Demeter 16/9, Németh 9/6, Pápai 4
cserék: Fülöp 6, Buzsáki -, Márton -, Filipovic 4, Krnjajski 16/6, Buzás -

A statisztika ide kattintva megtekinthető!

Ellentmondást nem tűrve kezdte a mérkőzést a magyar válogatott, rögtön 5-0-lal nyitottak Pápaiék, majd megléptek 10-1-re, hat perc után pedig 14-3-ra - nagyon hamar látszott, hogy melyik az erősebb csapat. Mindenki hozzátette a magáét, a jó védekezés mellett remek támadójátékot mutattak be a mieink, a második negyedben pedig Kucsora pontjai után elérte a húsz egységet a távolság - itt gyakorlatilag el is dőlt az összecsapás. Az albánok sorra adták el a labdákat, a magyar csapat pedig ezeket rendre megbüntette, más súlycsoportban voltak a felek - a nagyszünetig összesen 17 pontot szerzett Albánia, a második félidő formalitássá vált.

Nem is történt már meglepetés, a magyar válogatott végig kézben tartotta a meccset és lemendzselte a hátralévő két negyedet - nem voltak olyan óriási nyomás alatt az albánok, de esélyük sem volt csökkenteni a különbséget. A vége így sima magyar siker (egyénileg többen is remek számokat hoztak), válogatottunk a 9-12. helyért folytathatha majd holnap délután.

fotó, slide: FIBA.com