Újra megverte a franciákat U18-as lány válogatottunk

Szombaton este immár másodjára csapott össze az udinei U19-es világbajnokságra készülő magyar és francia válogatott. Ezúttal 67-61-es győzelmet aratott Balogh Judit együttese.

A wbasket.hu beszámolója:

"A mérkőzés során egyik oldalra sem alakult ki igazán nagy különbség. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, végül mindkét gárda részéről remek dobóformát hozó 10 perc után 18-16-ra vezettek a mieink. A második negyedben Lelik Réka már a második tripláját jegyezte, amikor továbbra is őrizte pár pontos előnyét válogatottunk. A félidőben 37-35 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyed nagy fordulatokat hozott. A játékrész elején a vendégek kapták el a fonalat és egy-egy eladott labdát megbüntetve 45-41-es előnyre tettek szert. A folytatásban azonban 14-3-as sorozattal 55-48-ra fordított válogatottunk. A záró szakaszban 6-8 pont között állandósult a különbség és végül 67-61-es magyar siker született. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy francia oldalon történt egy sérülés a találkozón.

A magyar csapatból Lelik Réka 13, Karagits Kira 12, Mérész Beatrix 11 ponttal zárt. A két együttes vasárnap 16 óra 30 perctől ismét összeméri az erejét.