Universiade: A fiúk győztek, a lányok a 10. helyen végeztek

A lányok kikaptak Portugáliától, így a 10. helyen végeztek a 29. nyári Universiadén, a fiúk viszont legyőzték a románokat, így holnap a 17. helyért léphetnek pályára.

29. nyári Universiade, nők, 9-10. helyért
Magyarország - Portugália 54-61 (20-17, 12-11, 4-13, 18-20)

Magyarország: Szücs 4, Raus 9/6, Szabó 9/3, Barnai 17, Kaposi 9.
Csere: Miháczi 1, Karlócai 3/3, Pap 2, Vukov -, Hegedűs -

Portugália legjobb dobói: Filipe 12, Soeiro 11/3, Umabano 11/3.

A meccs teljes statisztikáját itt eléritek!

Fej-fej mellett kezdtek a felek, de az 5. perc végére sikerült elhúznunk 5 ponttal (10-5). Kaposi Pálma és Barnai Judit révén 15-11-nél is megvolt még előnyünk, és bár egyenlítettek a portugálok (15-15), 10 perc játék után mi álltunk jobban (20-17). A második felvonásban eleinte sok minden nem változott, aztán Raus Vivien, Szabó Fanni és Barnai kosaraival 9 pontos előnyre tettünk szert (32-23), de a nagyon kevés pontot hozó negyed végén a portugálok egy 5-0-s rohammal visszajöttek a meccsbe (32-28).

A fordulás után jött az igazi hidegzuhany, a harmadik negyedben ugyanis mindössze 4 pontra voltunk képesek - négy darab büntetőt szórtunk be. Ellenfelünk 34-36-nál vette át a vezetést, és ennek a játékrésznek is 5-0-lal zárta a végét, így pontosan ennyivel vezetett (36-41). A záró 10 perc elején még visszakapaszkodtunk egy pontra többször is, de 44-45 után futott egy 8-0-s rohamot a portugál együttes. 44-53 után Raus vezetésével jöttünk vissza három pontra, de ennél közelebb már nem jutottunk a luzitánokhoz, így 61-54-re nyertek, mi pedig a 10. helyen zártuk az Universiadét.

29. nyári Universiade, férfiak, 17-20. helyért
Magyarország - Románia 74-50 (12-19, 10-8, 31-14, 21-9)

Magyarország: Wirth 5/3, Polyák 10, Vágvölgyi -, Bognár 4, Kővágó-Laska 8.
Csere: Tóth 3/3, Bus 12/6, Kovács 4, Keller 10/6, Peringer 7, Garamvölgyi 6, Kósa 5/3.

A románok legjobb dobói: Lazar 21, Dragoste 8, Brosser 7/3.

4-2-re még mi vezettünk a találkozó elején, de a románok ekkor futottak egy 8-0-t, ezt követően pedig már ők vezettek végig az első negyedben. A második felvonás mindkét oldalról elég gyenge színvonalú támadójátékot hozott, és Wirth Ádám triplája után hiába közelítettük meg ellenfelünket egyetlen pontra (22-23), a félidőben 5 egységgel le voltunk maradva (22-27).

A fordulás után óriási változáson ment keresztül a játék összképe, Kővágó-Laska Márk vezetésével futottunk rögtön egy 10-0-t, amivel át is vettük a vezetést, majd a harmadik felvonás második felében Bus Iván is többször eredményes volt - tovább tudtuk növelni fórunkat, és 12 ponttal már mi álltunk jobban 10 perccel a vége előtt (53-41). A záró játékrészben Peringer Balázs, Kósa Tamás és Keller Iván révén egy 7-0-val kezdtünk (60-41), ezzel pedig el is döntöttük a nyitott kérdéseket. 74-50-re mi győztünk végül, így holnap a 17. helyért léphetünk pályára.