Universiade: A fiúk hosszabbítás után legyőzték Hong-Kongot

A 29. nyári Universiade mai játéknapján férfi csapatunk Hong Kong ellen játszott, és egy jó első félidő után hosszabbításban kellett kiharcolnia a sikert, ami végül össze is jött, így a 17-20. helyért játszhatunk a továbbiakban.

29. nyári Universiade, férfiak, 17-24. helyért
Magyarország - Hong Kong 100-90 hosszabbítás után (26-17, 20-18, 21-27, 19-24, 14-4)

Magyarország: Wirth 19/3, Polyák 18/12, Vágvölgyi 20/9, Bognár 19/6, Kővágó-Laska 5.
Csere: Tóh -, Bus 8, Kovács 2, Keller -, Peringer 3, Garamvölgyi -, Kósa 6.

Hong Kong legjobb dobói: Tsai 36/15, Leung 31/15, A.Wong 8/6.

A meccs teljes statisztikája ezen a linken elérhető!

6-2-vel kezdtek a Hong Kong-iak, de egy 8-0-s rohammal válaszoltunk, és a 7. perc közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok (15-15). Ezt követően Wirth, Bus, Kósa és Kovács kosarainak köszönhetően egy 11-2-vel zártuk a negyedet, így tudtunk meglépni 9 ponttal 10 perc után (26-17). A második játékrész elején tartottuk 10 pont körüli fórunkat, aztán Polyák és Bognár révén 15 pontra nőtt a differencia (40-25), de ellenfelünk egy 10-0-val visszajött a meccsbe (40-35). A félidőt mi zártuk egy 6-0-s szakasszal, így összességében 11 pontos előnnyel vonulhattunk a nagyszünetre (46-35).

A fordulás után Wong és Tsai vezetésével jöttek közelebb az ázsiaiak, de fordítani nem tudtak, gyakorlatilag a teljes harmadik negyedben 5-10 pont között mozgott a távolság (67-62). A negyedik felvonás elején egy percen belül egyenlített Hong Kong (67-67), de 74-74 után Vágvölgyi, Polyák és Wirth 3-3 pontjával csináltunk egy 9-0-s szakaszt (83-74). A rendes játékidő utolsó három perce azonban Choi Kwan Tsairól szólt, aki lényegében egymaga egalizált, kiharcolva ezzel a hosszabbítást (86-86).

A ráadás elején Tsai pontjaival még vezetett is az ázsiai gárda (89-88), de Bognár, Wirth és Vágvölgyi eredményessége révén végül 100-90-re győztünk, így a 17-20. helyért folytathatjuk.