Universiade: A fiúk vereséget szenvedtek Lettországtól

A 29. nyári Universiade mai játéknapján férfi csapatunk a negyedik negyedre még ötpontos előnnyel fordult, de végül 76-65-re kikapott a lettektől.

29. nyári Universiade, férfiak, A-csoport, 4. forduló
Magyarország (1-3) - Lettország (2-2) 65-76 (22-16, 16-19, 12-10, 15-31)

Magyarország: Wirth 11/3, Polyák 11/3, Vágvölgyi 2, Bognár 13/3, Kővágó-Laska 2.
Csere: Tóth -, Bus 1, Kovács 10/6, Keller 4, Peringer 8, Garamvölgyi 3, Kósa -.

A lettek legjobb dobói: Lasenbergs 22/9, Plavnieks 20/3, Jaunzems 11.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

A találkozó elején is folyamatosan mi vezettünk, de 11-10 után egy 9-2-es szakasszal léptünk meg először igazán a lettektől (20-12), ennek köszönhetően vezettünk 6 ponttal egy negyed után (22-16). A második felvonás elején Peringer Balázs kosaraival próbáltuk tartani fórunkat, de a lettek visszajöttek egy pontra. 28-27 után Wirth Ádám 5 pontjával és Polyák László hármasával léptünk meg újra (36-27). Sajnos a félidő utolsó bő egy perce rosszul sikerült, egy 8-2-es szakasszal három pontra zárkózott ellenfelünk (38-35).

A fordulás után Polyák, Bus Iván és Kovács Ádám kosaraival sikerült 8 pontos előnyt kiépítünk (43-35), itt azonban nagyon leállt a támadójátunk - hét és fél percig csak büntetőből voltunk eredményesek, és bár ezt Lettország nem tudta kihasználni eleinte, a 30. perc közepén kettő pontra megközelítettek minket (47-45). Bognár Kristóf 2+1-ével 5 ponttal vezettünk 10 perccel a vége előtt (50-45), de a lettek leléptek minket az utolsó negyedben. 13-2-vel indították a szakaszt (52-58), és innen már megszorongatni sem tudtuk őket - gyorsan 10 pont környékére nőtt a távolság, a vége pedig 76-65 lett a letteknek.