Universiade: A lányok kikaptak a hazaiaktól

Női Universiade válogatottunk első negyedben összeszedett hátrányát nem tudta ledolgozni Tajvan ellen, 76-64-re kikapott, így a csoport harmadik helyén zárt.

29. nyári Universiade, Nők, A-csoport, 3. forduló
Tajvan (3-0) - Magyarország (1-2) 76-64 (26-11, 16-24, 18-16, 16-13)

Tajvan legjobb dobói: Cheng 12, Wang 10/6, Han 9/3, Huang 9/3.

Magyarország: Szabó 20, Raus -, Vukov 5/3, Barnai 8, Kaposi 23.
Csere: Miháczi -, Karlócai -, Pap 4, Szücs 2, Hegedűs 2.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Elég érdekes első negyedet játszott a két csapat, de nem jöttünk ki jól belőle - 7-0-s hazai kezdés után 7-6-ra visszajöttünk, de a tajvaniak egy 17-2-vel válaszoltak, és az itt kialakult 16 pontos különbség meghatározta a teljes meccset (24-8). Az első negyed után 15 pont volt a hátrányunk, de a 17. percre ezt 6 pontos különbségre faragtuk Szabó Fanni és Kaposi Pálma kosaraival (32-26). A vendéglátó reagált, újra 10 pont fölé növelte előnyét, de a Szabó-Kaposi páros, valamint Barnai Judit és Vukov Szonja kosarait követően 7 pont volt mindössze a hátrányunk a félidőben (42-35).

A fordulás után sajnos egy 6-0-lal kezdtek a hazaiak, és lényegében a teljes felvonás során 10 pont környékén, inkább fölötte volt a differencia - Szabó duplájával jöttünk vissza 9 pontra 10 perccel a vége előtt (60-51). Tajvan az utolsó negyedben is jóval jobban, ezúttal egy 8-0-val kezdett, így lényegében el is döntötték az összecsapás sorsát. 76-64-re győztek végül a hazaiak, akik így 3-0-val megnyerték a csoportot, míg a mieink 1-2-es mutatóval a harmadik helyen végeztek.