Universiade: A lányok nyertek, a fiúk kikaptak

A 29. nyári Universiade mai játéknapján női válogatottunk Dél-Koreát verte a 9-16. helyekért rendezett keresztjátékon, a fiúk pedig Mexikó ellen elvesztették utolsó csoportmeccsüket.

29. nyári Universiade, nők, 9-16. helyért
Magyarország - Dél-Korea 78-62 (26-10, 15-18, 16-16, 21-18)

Magyarország: Szücs 2, Raus 3/3, Szabó 21/3, Barnai 14, Kaposi 23.
Csere: Miháczi 5/3, Gocsman 2, Karlócai -, Simon -, Pap 4, Vukov 4, Hegedűs -.

Dél-Korea legjobb dobói: K.Kang 15/9, Jang 11/3, Park 10/6

A meccs teljes statisztikája

A mieink kiválóan kezdtek, Kaposi Pálma vezetésével futottak egy 11-0-s szakaszt rögtön az első három és fél percben, ez pedig megadta a meccs alaphangját, a hatodik perc közepén pedig már 16 ponttal vezettünk (17-1) - ennyi volt az előnyünk az első felvonás végén is (26-10), A második negyedben Kaposi mellett Barnai Judit és Szabó Fanni is rendszeresen betaláltak, de ebben a szakaszban végig 10-15 pont között mozgott a távolság. Kaposi és Barnai főszereplésével a harmadik játékrészben is ugyanez volt a forgatókönyv, és bár a záró 10 perc során egyszer 20 pontra nőtt az előnyünk (66-46), a dél-koreaiak "visszaküzdötték" magukat a bűvös 10-20 pont közötti sávba. A magyar csapat végül megérdemelten, végig vezetve és a mérkőzést kézben tartva győzött 78-62-re.

29. nyári Universiade, férfiak, A-csoport, 5. forduló
Mexikó (3-2) - Magyarország (1-4) 82-77 (24-25, 20-19, 20-16, 18-17)

Mexikó legjobb dobói: Villanueva 23/12, Alvarez 20/3, Rivera 17/15

Magyarország: Wirth 16/12, Polyák 11, Keller -, Kovács 15/6, Bognár 12.
Csere: Vágvölgyi 2, Bus 4, Peringer -, Garamvölgyi 2, Kósa 11/9, Kővágó-Laska 4.

Nagyon szoros találkozót vívott egymással a két együttes - Polyák László és Bognár Kristóf vezetésével jobban keztünk, de már itt is váltott vezetéssel haladtak a csapatok, ezt követően aztán hol Mexikó, hol mi álltunk jobban. A második felvonás elején megléptünk öt ponttal, és bár kapaszkodtak a dél-amerikaiak, a 16. percben, Kovács Ádám duplája után már 9 pontos fórunk volt (33-42). A félidő utolsó szűk négy percét elrontottuk, Mexikó egyenlített (44-44), a 24. percben pedig már ők vezettek hat egységgel (53-47).

Ez a szakasz egyértelműen ellenfelünké volt, amely 11 ponttal lépett meg a 26. perc kezdetére (61-50). Kovács és Wirth Ádám kosaraival kezdtük meg a visszazárkózást, Polyák pedig négy pontra hozta fel a mieinket 10 perccel a vége előtt (64-60). Garamvölgyi Ákos duplájával a 34. percben egyenlítettünk, Polyák kosara pedig azt jelentette, hogy öt és fél perccel a vége előtt megint mi vezettünk (69-71). Mexikó azonban két hármassal azonnal visszavette előnyét, a végén pedig már nem volt annyi a támadójátékunkban, hogy fordítani tudjunk, 82-77-re kikaptunk.

Ezzel az is eldőlt, hogy a hatfős csoport ötödik helyén végeztünk 1-4-es mérleggel, Dél-Koreát egymás elleni eredménnyel megelőzve.