Regionális kiemelt bajnokság: Két rangadót nyerve állt élre a Budafok

A "célegyenesbe" érve, azaz a hajrában állt két rangadóját is megnyerve regionális kiemelt Budapest-bajnokság élére a Budafok csapata. A másik bajnokaspiráns, a Kőbánya hazai, majd a sokáig dobogós pozícióban tanyázó TFSE U20-as együttesének magabiztos idegenbeli legyőzésével álltak az élre a budafokiak. Innen már csak ők veszíthetik el a bajnokságot, hiszen a "végjátékban" két mérkőzésük van hátra, mind a kettő alsóházi rivális ellen.

Budafok U20 - Ludovika SE 66-81
Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzte le Simon Kristóf (31/6), Kozma László (20) és Jánosi Aurél (18/6) ponterős játékával a Ludovika a Dormán Miklós (14), Boros Richárd (12/6), Bodorkos Richárd (11/3) és Meizl Domonkos (10/3) találataira támaszkodó budafoki fiatalokat.

A mérkőzés adatai:

TFSE U20 - Budavári SE 72-40
Minden negyedet megnyerve győzték le Pozsik Zsombor (16/3), Wehner Zsigmond (16), Réti Gergely (13/9) és Szlávik Bence (10) vezérletével a TF-fiatalok a Budavári SE gárdáját. A vendégektől egyedül dr. Lőrinczy Mátyás (12/3) jutott 10 pont fölé.

Kiss Lenke KA - MAFC Martos 80-74
Az első negyedet 14 ponttal nyerte az esélyesebb, Bartus Gergely (21/9), Solti Dániel (18/12), Graf András (12) és Hensch Norbert (10) kosaraira alapozó vendég Martos, ám a Kocsis Gergő (26/9)-Czibók Balázs (15/3)-Mészáros Kolos (11/6)-Petri Szabolcs (10/3) kvartett vezette KLKA már szünet előtt fordított, majd a végig szoros 2. félidőben ellenfelénél valamivel jobban, pontosabban játszva meg is nyerte a találkozót.

QPAC - Budafok 73-85
A 30-16-ra megnyert 2. negyednek, valamint Budai Levente (24/3), Verbényi Kálmán (19/3) és Marossy Gergely (14/3) ponterős játékával győzött a Budafok a Kovács Balázs (15), Vámosi Filip (14/6), Hyross László (14), Kovács Dániel (10/6) és Tóth Máté (10) eredményességére építő QPAC otthonában.

MAFC Martos - Budafok U20 80-43
A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva győzte le Fekete-Nagy Ádám (12/3), Csernák Ádám, Harsányi Attila és Hensch N. (12-12) vezérletével a Martos a budafoki fiatalokat, akik közül egyedül Dormán M. (12/3) jutott 10 pont fölé.

Toldy Vízivárosi Hódok - TFSE U20 71-53
Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását aratott talán meglepőnek tűnő, de teljesen megérdemelt győzelmet a Réger Tamás (24/12)-Tóth Szabolcs (22/12)-Fodor András (12) trió vezette Toldy a tartalékos, Wehner Zs. és Szlávik B. (13-13), valamint Kovács Balázs (11/3) találataira támaszkodó TF-fiatalok ellen.

SzPA HSE Legends - QPAC 78-85
Csupán egyetlen negyedet nyert meg a Kovács B. (24), Kiss Dömötör (16) Vámosi F. (14) és Nagy Gergő (12) kosaraira alapozó QPAC, de a 27-15-tel "behúzott" 3. negyed elég volt neki a győzelemhez a Köves Gedeon (34/6), Icha Milán (13/3) és Boda János (11/3) eredményességére építő "Legendák) otthonában.

Budafok - Kőbánya Oldboys 79-68
A közelmúlt egyik csúcsrangadóján a 3. negyed után 2 ponttal még a Makay Dániel (24/9), Szemán Gábor (21) és Vasas Máté (11) pontjaiban bízó vendég kőbányai gárda vezetett, de a budafokiak parádés, 27-14-re megnyert 4. negyedüknek, valamint leginkább Tóth Viktor (20/6), Benyovszky Balázs (16/9) és Verbényi K. (12) találatainak köszönhetően megnyerték a rangadót.

Ludovika SE - Dunaharaszti MTK 76-43
Az első 3 negyedben fölényben játszva győzte le Simon K. (24/15), Thomas Mattens (14/3), valamint Orran Ben Ezra és Jánosi A. (10/6-10/6) vezérletével a Ludovika az elsősorban Varga Máté (12/9) és Seregély Balázs (10/6) találataira támaszkodó Dunaharaszti csapatát.

Budafok U20 - Budavári Sport Egyesület 86-73
Az első negyedet simán 26-13-ra nyerte a Bozó Dániel (19), Váczi Márk (13/6) és Szőke Ferenc (13/3) kosaraira alapozó vendég gárda. A folytatásban azonban a szinte tarthatatlan Dormán M. (34/9), valamint Tóth Mózes (9/3) révén átvették az irányítást, és még szünet előtt a vezetést is a budafoki fiatalok, s szünet után "lendületben maradva" meg is nyerték az alsóházi rangadót.

TFSE U20 - Toldy Vízivárosi Hódok 70-63
Három negyedet szűken megnyerve, a harmadik etapot pedig döntetlenre adva vágtak vissza Tombor Gergely (17/6), Réti G. (16/12) és Szlávik B. (14/3) vezérletével a TF fiataljai az ezúttal is Réger T. (19/6), Tóth Sz. (16/6) és Fodor A. (15) kosaraira alapozó Toldynak a pár nappal korábbi vereségükért.

Kiss Lenke KA - PSK Csepel 85-65
A két középső negyedben jobban, pontosabban játszva aratott elsősorban Varga Ármin (21/9), Reich Marcell (20/3), Kocsis G. (20) és Reich Dániel (10) jóvoltából a KLKA a Somogyi Gábor (16/6), Pásztor Gábor (15/6) és Liga Tamás (11) találataira támaszkodó csepeli együttes ellen.

PSK Csepel - Budafok U20 77-68
Három negyeden át Tóth M. (15/6), Schinogl M. (14/3), Meizl D. (12/6) és Sirák Bertalan (12/3) vezérletével a budafoki fiatalok tartani tudták a lépést vendéglátóikkal, de a végül a Pásztor G. (20), Kakucska Kristóf (18/6), valamint Liga T. és Szabó Róbert (10-10) kosaraira alapozó csepeli legénység a hajrában pontosabban játszva föléjük kerekedett.

Ludovika SE - QPAC 63-60
Ellentétes félidők mérkőzésén szünetben 9 ponttal még a Tóth M. (16/6)-Kovács B. (15/3)-Hyross L. (14) trió vezette vendég együttes állt jobban, de szünet után feljavult, és Simon K. (19/9) és T, Mattens (17/6) ponterős játékával fordított, és izgalmas végjátékban győzött a Ludovika.

SzPA HSE Lengends - Toldy Vízivárosi Hódok 83-95
A 34-19-re megnyert első negyednek, valamint Réger T. (40/15), Tóth Sz. (25/6), Fodor A. (12) és Bóna Miklós (10) kosarainak köszönhetően nyerte meg az alsóházi rangadót a Toldy az Oláh Krisztián (22/18), Köves G. (19) és Tulkán Máté (18/9) ponterősségében bízó SzPA otthonában.

TFSE U20 - Budafok 53-88
Minden negyedet megnyerve diadalmaskodott Tóth V. (26/12), Verbényi K. (15), Szijj Norbert (14) és Marossy G. (10/6) vezérletével a vártnál jóval simábban a rangadón a Budafok a Szlávik B. (22/9)-Réti G. (11/9) duó vezette TF-fiatalok otthonában.