20 pontos hátrányból fordítva nyert rangadót a Közgáz B

Zajlik a "nagyüzem" a férfi NB II két, jórészt budapesti csapatokat tömörítő középcsoportjában. Az A jelűben az Újpest úgy győzött 35 pont különbséggel, hogy félidőben még hátrányban volt, de az igazán nagy fordítást a Közgáz B csapata mutatta be, amely félidőben 20 pontos hátrányban volt, mégis megnyerte a rangadót a Szent Pál Akadémia otthonában. A B-csoportban a Vasas II még a rangadóknak tűnő meccseket is simán nyeri, itt többnyire a papírforma érvényesült.

Közép A-csoport

Színvonalas, fordulatos rangadón bár a félidőben még 6 ponttal vezetett a Lénárt Zoltán, Mátés Gábor (15/3-15/3), Földes Dániel (12/6) trió "húzta" Közgáz B, a második félidő a vendég Dunaharaszti csapatáé volt, amely végül 79-72-re győzött.

A teljes dobólista ezen a linken elérhető!

Az első negyedben szerzett 16 pontos előnyének köszönhetően, egy kosarakban gazdag mérkőzésen Köves Gedeon és Kulifai Máté (25-25), valamint Halász Benjámin (11/3) vezérletével nyert 95-83-ra a SZPA Cserpes Rudi a jól küzdő, Réger Tamás (20/9), Molnár László (16) és Tóth Szabolcs (12) vezette Toldy Vízivárosi Hódok otthonában.

Minden negyedet - az elsőt és az utolsót nagy különbséggel - megnyerve aratott fölényes, 102-58-as győzelmet, elsősorban Czeba Péter (30/9), Dankó Tamás (21/3), Somogyvári Ádám (19/9) és Horváth Zsolt (11/3) eredményességére építve a BLF KK az érdi együttes, a Treff SE ellen.

Kevés kosarat hozó, küzdelmes mérkőzésen, a befejező negyedet 10 ponttal elveszítve kapott ki 48-42-re a Tuba Zoltán (12), Juhász Balázs és Szihalmy Dániel (8-8) vezette MAFC BME a Szentendrétől.

Jó védekezésének és elsősorban Földi Márton (24/12) jó dobóformájának, valamint Madaras János 9 pontjának köszönhetően aratott simán(ak tűnő) 63-47-es győzelmet a BEAC a záró szakaszban mindössze 4 pontot "összhozó", Szilágyi Gergely (11) és Steier József (9/9) vezette Zuglói Sasok otthonában.

Kakucska Kristóf, Illés Bence (11-11) valamint Pásztor Gábor és Kovács Ádám (8/3-8/3) és Forrai Bence (8) eredményessége révén félidőben nem kis meglepetésre még vezetett a Csepel II a veretlen éllovas Újpest MT otthonában, ám szünet után nagyon összekapta magát a listavezető, s végül Tursics Krisztián (18/6), Csaba György (16/6), Timkó Norbert (15/6) és Solymosi Tamás (11/3) vezérletével magabiztos, 94-59-es győzelmet aratott.

A csepeliek, ellentétben az éllovas elleni találkozójukkal, a Földi M. (16/3), Tóth Máté (13/9), Gyurcsányi Péter (11/3) és Dévényi Gábor (9/3) vezette, 12-0-lal kezdő BEAC-ot fogadva szünetben 13 pontos hátrányban voltak. Ebből a második félidőben ugyan Kovács Á. (17/6), Illés B. (14/3), Balogh András (10/9) és Pásztor G.(9/3) révén faragtak, de győzni nem volt esélyük, a BEAC 82-74-re nyert.

Bár a záró szakaszra "kiengedett", az első félidő után 53-29-re vezető, a Badics Tibor (22), Makay Dániel (17/3) duó "húzta" Darazsak Oldboys biztosan győzött 77-64-re a Rácz Imre (18), Széplaki Balázs (12/6) és Sebestyén Zsolt (10) vezette Malév otthonában.

Hihetetlen fordulatokkal tarkított találkozón, az ellentétes félidők mérkőzésén az első negyedben 18 pontos előnyt szerző, félidőben pedig kerek 20-szal ellenfele előtt járó, Kéri Tamás (24/6), Tulkán Máté (14/9), Kulifai Máté (13), Köves Gedeon és Zöldesi Ádám (10-10) vezette SZPA Cserpes Rudi kikapott. Szünet után ugyanis remek támadójátékot bemutatva, a második 20 percben 57 pontot szerezve, elsősorban Látos András (24), Mátés Gábor (13/3), Lénárt Zoltán (13) és Földes Dániel (12/6) eredményességére alapozva fordított, és 89-84-re nyerni tudott a Közgáz B.

Közép B-csoport

A szoros első szakasz után Kiss Lajos (17 pont), Steier Bence, Surmann Gábor (13/3-13/3), Kiss Barnabás (11) és Sólyom Botond (10) vezérletével ellépett a veretlen éllovas. Ahogy az első, a 3. negyedben is felnőtt ellenfele szintjére a Kováts Bence (13), Vágvölgyi Ádám (10/6) és Dinnyés Dávid (10) vezette Közgáz A, ám a befejező 10 percben fölényessé tette sikerét a Vasas.

Somogyi Zsolt 27, druszája, Cserniczky 22/12, Bálint Zoltán 17/3, Bódy Gábor és Mendzsák Zoltán (10/6-10/6) eredményességére, valamint a 35-16-ra megnyert első negyedre építve győzött fölényesen, 102-66-ra a BC Csepel I. a Százhalombatta ellen.

Egy negyed után még 6 pontos hátrányban volt, ám a folytatásban főként Károly Máté (27/12), Lados Erik (15), Takács Márton (12) és Vámos Viktor (10) jóvoltából átvette az irányítást és biztosan győzött 81-63-ra a Budafok a Mokos Dániel (18/12), Buzogány Mátyás (13), Kendelényi Ádám (12/6) és Dürr Edgár (11/3) vezette MAFC OB ellen.

Az elvben rangadónak számító találkozón Surmann Gábor (23/6), Lekli József (18/3), Peringer Balázs (13) és Völgyi Marcell (10) vezérletével kerek 30 pont különbséggel nyerte az első negyedet a vendéglátó Vasas II. A folytatásban Bartus Gergely (20/9), Szlatkovszky Ákos (11) és Kwame Robert (10) jóvoltából ugyan időnként kiegyenlítetté tette a játékot a MAFC Martos, de a fölényes (109-58) hazai sikerhez nem férhetett kétség.

Végig irányítva a játékot, Petrucsik Bence (22/6), Takács Gergely (20/9), Arató Balázs (18), Bocsárdi Gábor (16) és Világi Kristóf (14) ponterős játékára alapozva fölényesen, 111-67-re győzött a TFSE a Tóth Ádám (17/3), Marossy Dávid (15/3), Boldizsár Norbert (14) és Bernáth Viktor (10) vezette  Kandó otthonában.

A szoros első negyed után Buzogány (23), Bozsik László (13/9), Kendelényi (12) és Tóth Zoltán (11) eredményessége révén a másodikat 10 ponttal megnyerve lényegében eldöntötte a meccset a maga javára, s végül biztos, 80-58-as győzelmet aratott MAFC OB a Göd ellen.