214 pont, 28 tripla a Kerék - Budai XI. Öregfiúk meccsen

Már csak a Sberbank Rockers Kerék csapata veretlen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában

Már csak a Sberbank Rockers Kerék csapata veretlen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában. A csapat egy valódi kosáresőt hozó meccsen verte a Budai XI. Öregfiúk együttesét, majd Kőbányán is diadalmaskodott. Egyik fő riválisa, a Saskacsák viszont rangadót vesztett a Vasas Oldboys ellen.

Diósdi Sasok - Centi Eötvös 51-93
Merl Ferenc (21/9) és Szundy Gábor (13) vezérletével az első negyedet még "elvitte" a Diósd, ám szünetig fordított, térfélcsere után pedig nyomasztó fölényben játszva, elsősorban Árva Mátyás (26/18), Herdinánd Balázs (13/3), Horváth Dávid (13), Ozoli Dániel és Sindler Attila (11-11) eredményessége révén a Ceni Eötvös fölényes győzelmet aratott.

Hajós Alfréd DSE - Malév SC 91-63
A 32-13-ra megnyert 3. negyednek, továbbá elsősorban Pénzes Norbert (28/12), Vághy Balázs (25/3), Erős Dániel (17) és Harangozó Gábor (126) ponterősségének köszönhetően a Hajós DSE biztosan verte az Oláh István (21/9)-Sebestyén Zsolt (19) kettős vezette Malévot.

Közgáz - Old Flash 78-65
A 10 ponttal megnyert első negyedre, valamint főként Kránicz András (16/6), Sziroczák Richárd (13/3), Molnér Péter és Terjéki Péter (12-12) eredményességére építve győzte le a Közgáz a Jász Levente (22/15), Antal Dávid (13/6) és Németh Géza (11) vezette Old Flash csapatát.

Saskacsák MF - Kőbánya Oldboys 60-54
Küzdelmes találkozón a 3. negyed után még 1 ponttal a Makay Dániel (22/3)-Orbán Richárd (14/12) kettős vezette Kőbánya állt jobban, ám a záró etapot 10-2-vel indítva végül May Gábor (13/9), Széles István (9/3) és Lukács Gergő (8) vezérletével  Saskacsák csapata kerekedett fölül.

Sberbank Rockers Kerék - Budai XI. Öregfiúk 109-104
Szédületes, valódi kosáresőt hozó mérkőzésen a Dani Zoltán (40/27), Varga István (25/3), Filótás Gergely (20/12) és Dani Lajos (15/9) vezette vendéglátók hosszabbítás után győzték le az elsősorban Beszédes György (31/24), Menyhárt Miklós (26/3), Varga Domonkos (13) és Perczel Zoltán (11/3) ponterősségére támaszkodó Budai XI. Öregfiúk csapatát. Bár a rendes játékidő végén Perczel hármasával a vendégek mentették hosszabbításra a találkozót, nem tudtak élni a lélektani előnnyel, a ráadást 10-1-gyel kezdte a Kerék, amely ennek köszönhetően meg is nyerte az összesen 28 hárompontos kosarat hozó összecsapást.

Malév SC - Budai XI. Öregfiúk 66-65
Két nappal a kosáresőt hozó hosszabbításos csata után talán az az okozta fáradtság miatt került 11 pontos hátrányba a 3. negyed végére a Bibity Norbert (13/12)-Pápai Balázs (12)-Kincses Dániel (11)-Oláh I. (10/3) kvartett vezette Malév otthonában a Budai XI. Öregfiúk együttese. A vendégek Menyhárt M. (29/6), Beszédes Gy. (12/9) és Szondi Bence (12) találataira építve hatalmas hajrába kezdtek, de lefújásig 1 pont megmaradt a Malév előnyéből.

Kőbánya Oldboys - Sberbank Rockers Kerék 79-88
A 29-18-ra megnyert 3. negyednek, továbbá elsősorban Varga I. (21/6), Kovács Dávid (20), Filótás G. (18/9), Dani Z. (17/9) és Dani L. (10/3) ponterősségének köszönhetően a Kerék a Makay Dániel (23/15), Fodor Márton (13/6), Bárdos Artúr (12/3) és Herr Attila (10) vezette Kőbánya otthonában is megőrizte veretlenségét

Old Flash - Ultimate Warriors 46-58
Ellentétes félidőket hozó, küzdelmes mérkőzésen szünetben még Antal D. (14/3), Jász L. (11/6), Németh G. (11/3) és Pohánka Gergely (10/6) vezérletével 7 ponttal még a vendéglátó Old Flash vezetett. Térfélcsere után, különösen a 23-9-re megnyert 3. negyedben viszont már egyértelműen a Bihari Levente (16/9)-Lengyel Dávid (13/3)-Hadházi Balázs (11)-Szatmári Bendegúz (10) kvartett vezette vendégcsapa akartat érvényesült, amely fordított, s végül 12 ponttal nyert.

Vasas Old Boys - Saskacsák MF 68-61
Egy negyed után még az elsősorban May G. (21/3) eredményes játékára alapozó Saskacsák együttese vezetett a rangadón, de a folytatásban már a "több lábon álló" Bazsik Bence (18), Angyal Tamás (17) és Kozma Dániel (14/3) vezette hazai gárda akarata érvényesült, amely végül 7 ponttal felülmúlta jól kezdő ellenfelét.

Centi Eötvös - Hajós Alfréd DSE 60-89
Az első félidőben még Fáth Ákos (14/6), Horváth D. és Herdinánd B. (11/9) jóvoltából a hazaiak tartani tudták a lépést a Hajós DSE csapatával. A második félidőben azonban Erős D. (31/12), Vághy B. (22/9) és Pénzes N. (18/3) vezérletével nagy fölénybe került, s végül simán nyert a vendégcsapat.

Eldorádó - Meteor 67-39
A két középső negyedben fölényben játszva Rósa László (18/6), Szeles Péter (15/9) és Horváth Tibor (10) vezette Eldorádó biztosan verte a Meteor csapatát, amelyben Bodnár Csabát (18/3) eléggé magára hagyták társai a kosárszerzésben.

Közgáz-Diósdi Sasok 91-67
A Szundy G. (23/6)-Rákóczi Olivér (16/12)-Merl Ferenc (14)-Karácson Zsolt (10) kvartett vezette vendég diósdiak csak a második negyedben tudtak felnőni ellenfelükhöz. A Közgáz Molnár P. (16), Füzesi Zoltán (15), Sziroczák R. (14), Kránicz A. (13/3) és Tabajdi Márton (12) vezérletével, egységes csapatmunkával magabiztos győzelmet aratott.

Hajós Alfréd DSE - Közgáz 97-61
A Vághy B. (23/6)- Erős D. (22/6)-Pénzes N. (20/6)-Harangozó G. (18/6) kvartett vezérletével a Hajós DSE minden negyedet megnyerve fölényen nyert a Közgáz ellen, amelyből egyedül Terjéki Péter (10) érte el a 10 pontot, Kránicz A. 9/9, Pucser M. 9/3, Siklóssy Tamás és Sziroczák R. pedig 9-9 ponttal zárt.

Kőbánya Oldboys - Malév SC 95-50
Az Oláh I. (21/3) és Bibity N. (15/6) találatira építő Malév az első negyedben még tartotta a lépést a hazaiakkal, de a második negyedtől már nagy fölényben játszott a kőbányai legénység, amely Makay D. (32/15), File Lajos (15/3), Aranyi Zsolt (13/6) és Bárdos A. (12) vezérletével fölényesen győzött.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!