A Bontó a bajnok a senioroknál

A rájátszásban az első meccsét megnyerve - a hátrálévő mérkőzések eredményeitől függetlenül - bebiztosította elsőségét a Bontó.

A rájátszásban az első meccsét megnyerve - a hátrálévő mérkőzések eredményeitől függetlenül - bebiztosította elsőségét a Bontó a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban. Az alsóház legjobbja a BEAC-Öregfiúk együttese lett.

Rájátszás az 1-5. helyért:
Jól igazán csak a második negyedben ment a Külker csapatának az első és a 4. negyedben pedig kifejezetten alárendelt játszott, így hiába volt igen hatékony a Sebestyén Tibor (24/12)-Buzás Sándor duó, a vendég szigetszentmiklósi gárda biztosan nyert 85-65-re
A teljes dobólista itt érhető el!

A szoros első félidőt követően a Tuza Zsigmond (22/3)-Reizer Ferenc (17/3) duó vezette Net '54 - amelyből Darnai Zoltán, Domián György és Nagy Tamás is 11/3 pontig jutott - fölényes, 97-58-as győzelmet aratott az elsősorban Mészáros Nándor (16/3) és Szabó Gábor (10) ponterősségére építő Kisbojtár ellen.

Az első három negyedben irányítva a játékot a Bontó Vízi Balázs (25/12), Nagyfi László (18), Erős Csaba (12/6) és Villányi Gábor vezérletével egy a Mészáros N. (17/15)-Sebesi Csaba (16/3)-Dobó József (10/6)-Szabó G. (10) kvartett vezette Kisbojtár otthonban elért 79-63-as sikerrel szerezte meg azt a győzelmet, amely a bajnoki címhez kellett az együttesnek.

Már bajnokként kissé tartalékosan a Nagyfi L. (23)-Erős Cs. (16/3)-Villányi G. (10) trió eredményességére építő Bontó 3 negyed után még 6 ponttal vezetett, ám a záró szakaszban a szigetszentmiklósi BKG DSE Senior fordítani tudott, és egy 66-61-es győzelemmel elvette a Bontó veretlenségét.

Bár a harmadik negyedre gyakorlatilag "lefagyott" az azt 16-2-re elveszítő Külker, a Sebestyén T. (20/12)-Misek Csaba (18) duó ponterősségére alapozva 56-48-ra győzött a Mészáros N. (14), Dobó J. (10/6) és Szabó G., (10) vezette Kisbojtár otthonában.

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetben még 13 ponttal a Sebestyén T. (26/15)-Buzás S. (13/6)-Misek Cs. (13)-Tóth Sándor (12/3) négyesfogat húzta Külker 13 ponttal vezetett. Szünet után összekapta magát a bajnok, Bontó, amely elsősorban Nagyfi L. (26/3), Vízi B. (16/3) és Villányi G.  (13) eredményessége, valamint a 35-19-re megnyert záró negyede révén fordított, és végül 81-74-re győzött.

Végig szoros, kiélezett presztízsrangadón a Nagyfi L. (15)-Kovács Attila (13) duó ponterősségére építő Bontó 68-62-re legyőzte a Reizer Ferenc (19/3)-Ruppert Tamás (12) kettős vezette Net '54 csapatát.

Szabó G. (14), Mészáros N. (13/9), Szappanos Gábor (13/3) és Dobó J. (10/3) eredményessége révén a második negyedet ugyan "elvitte" a Kisbojtár Szigetszentmiklósról, a BKG DSE Senior csapatának otthonából, ám a többi szakaszban a hazaiak irányítottak, így végül sima, 85-61-es BKG siker született.

Rájátszás a 6-9. helyért:
Mivel Csizmadia Attila (14) a Chemolból eléggé magára maradt a pontszerzésben, csapata csak a második negyedben tudta kiegyenlítetté tenni a játékot a Katona Sándor (25/12)-Gyurácz-Németh Iván (24)-Csuka Attila (12/6) trió vezette Unitef Céh otthonában, így a találkozó fölényes, 76-39-es sikerrel zárult.

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva az Unitef Céh Csuka A. (26/3), Gyurácz-Németh I. (17) és Katona S. (10) ponterős játékára építve 71-56-ra győzött az Igaz Bálint (23/3) és Horváth Árpád (11/3) vezette BLSE otthonában.

A Pomaházy Pál (10/6) eredményességére alapozó Chemol egy negyeden át tudta tartani a lépést a BEAC-Öregfiúk együttesével, amely a második negyedtől Zilahy Zoltán (20), Felházi Lóránd (14), Lakits György (13) és Fischer Tamás (11/9) vezérletével fokozatosan elhúzva végül fölényes, 85-38-as győzelmet aratott.

A 24-6-ra megnyert első negyednek, valamint elsősorban Lakits Gy.  (22), Feierstahler Zoltán (15), Fischer T. (13/9) és Németh Árpád (12/3) eredményessége révén a BEAC Öregfiúk 76-62-re verte az Igaz B. (29/3)-Fazekas Krisztián (15)-Horváth Á. (11) trió vezette, szívósan küzdő BLSE csapatát.

A BLSE minden negyedet megnyerve Igaz B. (22), Horváth Á. (14), Szántó Péter és Tóth Csaba (13-13) és Bálint György (10) vezérletével fölényes, 76-50-es győzelmet aratott a Chemol ellen, amelyben Varga Albert (21) időnként nagyon magára maradt a pontszerzésben.

Kevés kosarat, nagy küzdelmet és fordulatokat hozott az alsóház rangadója, amelyen félidőben még 4, a 3. negyed után pedig 5 pontos előnye volt a Gyurácz-Németh I. (22), Katona S. (11) és Benedek András (10) pontjaira alapozó vendéglátó Unitef Céh csapatának, ám a záró etapban nagyot hajrázó, Zilahy Zoltán (12) és Németh Árpád (10) vezette BEAC-Öregfiúk fordított, és végül 47-43-ra győzött.