A Space Jam "elkapta" a Budafok B-t, 118-at szórt a BLF a Martosnak

Tovább fokozódnak az izgalmak a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban.

Tovább fokozódnak az izgalmak a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban. A közelmúlt nagy rangadója meglehetősen egyoldalú játékot hozott, a BLF 118 pontot szerezve 42 pontos veréssel "küldte haza" a MAFC-Martost. Egy jókora meglepetés is született: a Budai Space Jam legyőzte a Budafok B együttesét. Pár fordulóval a bajnokság befejezése előtt még 5 csapatnak van esélye a végső győzelemre.

Budafok B - Toldy Vízivárosi Hódok 70-58
Egységes csapatjátékkal, szünetig 16 pontos előnyt szerezve győzte le Busai Levente és Takács Péter (10-10), valamint Szenteleki László (8/3), Buday Levente és Wigand Tamás (8-8) vezérletével a Budafok B a szünet után magára találó, s hátrányán egy keveset elsősorban Réger Tamás (16/3), Fodor András (13/3) és Kovács Máté (10) révén csökkentő Toldy csapatát.

BLF KK A - MAFC Martos 118-76
Hiába bizonyult Ágoston László (22/9) a mezőny legeredményesebb játékosának, s jutott Kénesi Szabolcs 17, Fekete-Nagy Ádám 11, Strausz György pedig 10 pontig, a szédületes kezdésére, a 37-8-ra megnyert első negyedére, továbbá egységes csapatájtékára építő BLF Jakab Arnold (17/6), Révész Marcell (13/6), Kopcsik Dávid, László Zoltán és Szép Ákos (12-12), Jakab Adolf (10/9) és Szecsei Gergő (10/6) vezérletével jókora, 42 pontos verést mért erősen tartalékos ellenfelére a dobogós helyezésekért küzdő csapatok rangadóján.

Budai Space Jam - Budafok B 67-64
A döntetlennel végződő első etap után a két középsőben pontosabban játszó hazaiak Simon Kristóf (22), Jász Gábor (12) és Radnai Rudolf (10) eredményességére építve 7 pontos előnyt szereztek a záró etap előtt. A befejező szakaszban többször is feljött, a hajrában 1 pontra csökkentette hátrányát a Szenteleki L. (22/12)-Marossy Gergely (9/3)-Buday L. (9) trió vezette Budafok B, de az igazán kritikus pillanatokban valaki rendre villant hazai részről, így az utolsó előtti Space Jam nagy meglepetésre "elkapta" a dobogóra pályázó Budafok B együttesét.

Hidegkúti KK - Student SE 92-84
A 27-15-re megnyert első negyednek, továbbá Szabó Bence (19), Hegyi András (17/3), Péter Zsolt (17), Alessandro Gajaschi (15/6) és Fábri Bence (10/6) eredményes játékának köszönhetően a szünetben is 12-vel vezető Hidegkút hosszabbítás után győzte le a hátrányát szünet után a Bognár Márton (24/9)-Selmeczi János (22/9)-Pálfy Máté (9/3) trió vezérletével a rendes játékidő végére ledolgozó Student csapatát. A hátrány ledolgozása a jelek szerint sokat kivett a vendégekből, a Hidegkút 6-0-lal kezdve a "túlórát", s 13-5-re nyerve a hosszabbítást kerekedett ellenfele fölé.

Budafok A - NKE SE 64-70
Szünetig 11 pontos előnyt szerzett Thomas Mattens (26/6), Szabadi Szilveszter (13/3) és Orran Ben Ezra (12/3) eredményességére építve a vendég NKE. Szünet után nagyon "összekapta" magát a Báder Vilmos (21)-Glavatity Dénes (16)-Nagyfi László (9/3) trió vezette hazai gárda, amely a 29. és a 33. perc között egy 12-1-et repesztve átvette a vezetést. Erre azonban a szakasz közepén egy 8-1-gyel válaszolva az NKE eldöntötte a mérkőzést a maga javára.

Józsefváros - Budai Space Jam 74-50
Nem bízott semmit a véletlenre a Budafok B-t legutóbbi mérkőzésén "elkapó" Budai Space Jam ellen a Józsefváros, amely a 20-4-re megnyert első negyedre, továbbá elsősorban Gáspár Zoltán (26/6) és Petar Marics (14/3) eredményességére alapozva biztosan győzte le a Jász G. (16) vezette, az előző mérkőzésén óriási bravúrt elérő Space Jam együttesét.

MAFC Martos - Budafok A 81-60
Egy negyed után Vízi Balázs (24/3) és Glavatity D. (18/6) ponterősségére építő Budafok A vezetett 12 ponttal. A második szakasztól a Martos átvéve az irányítást, s azt végig a kezében tartva Csernák Ádám (18), Győr Tamás (17/9), Kénesi Sz. (11/3) és Radovics Richárd (10/6) vezérletével biztosan győzött.

Student SE - Toldy Vízivárosi Hódok 62-54
A 26-10-re megnyert első negyedre, továbbá leginkább Bognár M. (19/9), Selmeczi J. (13/9) és Pálfy M. (12) eredményességére építve győzte le a Student a Furján Ferenc - Kovács M. (12-12) kettős vezette Toldy csapatát.

Öreg Kaszások - Hidegkúti KK 79-71
Ellentétes félidők mérkőzésén az első félidőben Péter Zs. (22). A. Gajaschi (15/3) és Szikora Tamás (14/3) eredményességére építve 8 pontos előnyt szerzett a vendég Hidegkút. Szünet után azonban a hazai együttes rákényszerítve akaratát ellenfelére, elsősorban parádés 3. negyede és Berényi Balázs (21/12), Vadász Ákos (18), Andics Gergely (11/6) és Varga Tamás (10) eredményes játéka révén fordított és győzött.

Öreg Kaszások - Student SE 54-61
A kiegyenlített, szoros első félidőt követően a 23-13-ra megnyert 3. negyedének, továbbá elsősorban Bognár M. (17/6), Bognár Kristóf (12/3) és Gyetvai Péter (10/6) találatainak köszönhetően tudott nyerni a Student a Vadász Á. (15)-Mészáros Áron (12)-Berényi B. (10/3) trió vezette Öreg Kaszások otthonában.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!