Az utolsó meccsre marad a döntés

Az utolsó, a BLSE-Pénzügyőr meccsre marad a döntés a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában.

Az utolsó, a BLSE-Pénzügyőr meccsre marad a döntés a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában. Ha az esélyes BLSE legyőzi a 4. helyen álló Pénzügyőrt, bajnok, ha kikap, akkor a Külker az aranyérmes.

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben még 12 pontos hátrányban lévő, a Nagy Beatrix (27/18)-Farkas Gabriella (21/3)-Czipott Sejla (10) trió ponterősségére építő vendéglátó Kinizsi NKK a záró szakaszban többször vezetett is a Gebri Orsolya (18), Rohodi Anna (17/3) és Kovács Borbála (11/3) vezette Csepel ellen, de az utolsó szó a vendégeké volt, akik 68-67-re győztek.
A teljes dobólista itt érhető el!

A záró etapra "elfogyott" és csak 3 pontra volt képes a Kovács Laura (11) és Poncsák Fanni (10) eredményességére alapozó KLKS Junior, amely 61-47-re kikapott az érdi központú Treff 07 SE csapatától.

A 26-4-re megnyert első negyed, valamint elsősorban Kárpáti Csilla (14) és Erdődi Márta (11) eredményessége révén a Külker simán, 57-38-ra nyert a Viharos Szenyórák ellen, amelynek két legeredményesebb játékosa Steier Andrea és Nyikes Klára voltak 7-7 ponttal.

Egységes csapatjátékot bemutatva, minden negyedet megnyerve Köves Mira (14), Gruber Nikolett (13/9), Jakobszen Orsolya, Köves Adél és Lőrincz Erzséber (12-12) vezérletével 72-54-re nyert a Kiács Dorina (14/6)-Abaházy Hanna-Szokody Blanka (12-12) trió vezette SZPA HSE otthonában.

Mivel a második negyedet 22-8-ra elveszítette, s játékosai közül egyedül Sebő Júlia (13) jutott 10 pont fölé, a BEAC Senior 48-36-ra kikapott a Treff 07 SE otthonában.

A páratlan szakaszokban nyomasztó fölényben játszva, minden negyedet megnyerve Dely Szilvai (19), Kiss Diána (16), Karlócai Daniella és Ukváry Judit (15-15), valamint Turiné Megyeri Nóra (10) vezérletével a BLSE 90-35-re győzött az Abaházy H. (12) és Ferentzi Noémi (11) vezette SZPA HSE otthonában.

A 21-4-re megnyert első negyednek, valamint főként Májusi Eszter (19/12), Magdalena Tiedeld (11) és Virág Krisztina (10) eredményességének köszönhetően a Józsefváros 62-44-re nyert a KLKS Junior otthonában. Hazai részről egyedül Hamzi Virág (13) jutott 10 pont fölé.

Az első negyedet még "elvitte" a Zemlényi Dóra (18/15)-Jambrik Barbara (14/6) duó vezette Pénzügyőr, de a folytatásban már a Nagy B. (30/12), Horváth Sára (17) és Onyestyák Nikoletta (11) eredményességére építő vendéglátó Kinizsi NKK akarata érvényesült, amely végül 78-54-re győzött.

Minden negyedet megnyerve Rajna Zsuzsanna (23/3), Gebri O. (18), Verébné Tóth Adrienn (12/6) és Bencsó Mária vezérletével a Csepel fölényes, 86-30-as győzelmet aratott a Viharos Szenyórák otthonában. HazaI részről csak Tüttő Ágnes (15) jutott 10 pont fölé.

A Kiss D. (18)-Dely Sz. (15) duó vezérletével a BLSE az első és a harmadik negyedben nagy fölényben játszva biztosan, 73-37-re verte a Híd Unió együttesét, amelynek legeredményesebb játékosa, Hikkel Viktória 9 pontot szerzett.

A 27-10-re megnyert első negyedre, valamint elsősorban Éliásné Iliás Eszter (19), Sebő J. (18), Orbán Ildikó (12) és Lőrincz Andrea (11) eredményességére építve a BEAC Senior biztos, 82-59-es győzelmet aratott az Abaházi H.(25/3)-Ferentzi N. (12) kettős vezette SZPA HSE ellen.

A 3. negyedet 20-5-re elveszített a Kinizsi NKK, ráadásul Nagy Beatrix (33/9) eléggé magára maradt a pontszerzésben, így az együttes simán, 68-46-ra kikapott a Treff 07 SE otthonában.

A 13-4-re megnyert első negyed, valamint főként Kovács B. (15/6), Verébné Tóth A. (11/9) és Bencsó M. (10) eredményessége révén a Csepel 48-41-re győzött az Oswald Réka (1066) vezette Híd Unió ellen.

Végig nagy fölényben játszva Szondi Ágnes (34), Máté-Szentkirályi Réka (27) Herczeg Mónika (26) és Erdődi Márta (18) ponterőssége révén a Külker 132-20-ra verte a Kölcsey Amazonok együttesét, amelynek legeredményesebb játékosa Petrovszki Zsanett volt 8 ponttal.

A három negyeden át szoros, fordulatos rangadón a záró etapban a 30 perc után még 1 pontos hátrányban lévő, Kosjár Katalin (25/9)-Ujváry J. (15)-Kiss D. (12) trió vezette BLSE végül "legyűrte", és 61-53-ra legyőzte a Rohodi A. és Gebri O. (14/6-14/6), valamint  Kovács B. (11/3) eredményességére alapozó Csepelt.

Minden negyedet elveszítve a BEAC Dzsoni Angyalai - amelyből egyedül Jakobszen Orsolya (10/6) érte el a 10 pontot - 62-39-re kikapott a Treff 07 SE együttesétől.

A két középső negyedben egyértelműen irányítva  a játékot a Híd Unió Brauner Gyöngyi (16), Kósa Zsuzsanna (12), és Hekkel Viktória (10) vezérletével a Híd Unió 61-44-re győzött a Ferentzi N. (18) és  Abaházi H. (10/3) pontjaira építő SZPA HSE ellen.

Minden negyedet megnyerve a Józsefváros főleg Májusi E. (33/9), M. Tiedelt (14/3), Majoros Dóra (11/9) és Virág K. (10/6) eredményessége révén fölényes, 94-59-es győzelmet aratott a Gruber N. (18/6)-Lőrincz E. (16) kettős vezette BEAC Dzsoni Angyalai ellen.

Hiába adta a mezőny messze legeredményesebb játékosát a társai által a pontszerzésben nagyon magára hagyott Nagy B. (29/12) személyében a Kinizsi NKK, a szűken is, de minden negyedet elveszítve 49-39-re kikapott a Treff 07 SE otthonában.

Jó hajrájára, valamint elsősorban Erdődi Márta (18), Herczeg Mónika (14) és Molnár Krisztina (10) eredményességére építve a Külker 63-55-re verte a Hidas Andrea (12), Orbán I. (11/3), Sebő J. (10/6) és Éliásné Iliás E. (10) vezette BEAC-Senior ellen.

A Budapest Csepel-Viharos Szenyórák mérkőzést 20-0-lal jegyzőkönyvezték.