Bp. Regionális Kiemelt: Óbudán "elkaszálták" a címvédőt

Alig pár forduló elteltével nincs már veretlen csapat a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban.

A címvédő DMTK Haraszti Sasok együttese Óbudán, az Öreg Kaszások otthonában "botlott", a MAFC Martos pedig a BLF otthonában vesztett rangadót. A bajnokság kiegyensúlyozottságát jól jelzi, hogy jó néhány összecsapás is csak a végjátékban dőlt el.

Toldy Vízivárosi Hódok- Kiss Lenke KA 58-70
A 23-11-re megnyert 3. negyedre és elsősorban Berényi Péter (13/3) és Fülöp Gergő (10) kosaraira építve úgy győzött a Kiss Lenke KA a mezőny messze legeredményesebb játékosa, a társai által a pontszerzésben nagyon magára hagyott Réger Tamás (36/18) vezette Toldy otthonában, hogy mind a 12 pályára lépő játékosa szerzett pontot.

NKE SE - BLF KK 37-59
Három negyedben is 10 pont alatt tartva a csapata pontjainak csaknem felét jegyző Szabadi Szilveszter (18/3) találataira alapozó vendéglátó NKE csapatát győzött biztosan Révész Marcell (12/6) és Kocsis Olivér (11/3) vezérletével a BLF.

MAFC-Martos - Budafok 72-59
Az első negyedben abszolút egyenrangú ellenfél volt a Takács Péter (15/6) vezette Budafok, ám a döntetlennel végződő nyitó etap után fokozatosan elhúzva győztek Ágoston László (20/6), Gráf András (19/3), Hensch Norbert (12) és Kénesi-Weberzdorfer Szabolcs (10) vezérletével a hazaiak.

Budai Space Jam - Kőbánya Oldboys 68-81
Simon Kristóf (28/12) és Radnai Szabolcs (13) vezérletével az első félidőben még tartotta a lépést ellenfelével a Budai Space Jam, ám szünet után pontosabban játszva Makay Dániel (25), Tápai Zsolt (21/9) és Szemán Gábor (21) ponterős játéka révén végül biztosan győztek a kőbányaiak.

Student SE - MAFC-Martos 62-75
Az első negyedet 6 ponttal megnyerte ugyan a Pálfy Máté (10/6)-Bognár Márton (10/3)-Dr. Ambrusz Ákos (10) trió vezette Student, ám az ezúttal elsősorban Hensch N. (13/3), Csernák Ádám (12) és Fekete-Nagy Ádám (11) találataira építő Martos az erődemonstrációval felérő 30-11-es második negyedével szünetre jelentős előnyt szerzett, amelyet a kiegyenlített második félidőben megtartva győzött.

Öreg Kaszások - DMTK Haraszti Sasok 89-71
A két középső negyedben remekül játszva győzte le Németh Zsolt (25/12), Vadász Ákos (17), valamint Berényi Balázs és Mészáros Áron (11/3-11/3) vezérletével az Öreg Kaszások együttese az ezúttal nagyrészt Székely László (20), Bege Máté (13/3) és Varga Máté (10/3) találataira alapozó címvédőt.

Hidegkúti KK - SzPA HSE U23 69-77
Három negyed után döntetlenre állt Péter Zsolt (23)-Nitsch Gergely (19)-dr. Glavatity Dénes (13/9) trió vezette Hidegkút és az SzPA U23-as csapata, s végül a záró etapot jobban bíró vendégek nyertek, elsősorban Mogyorósi Bálint (22/12), Oláh Krisztián (20/18) és Csányi Kristóf (10) eredményessége révén.

Kőbánya Oldboys - Toldy Vízivárosi Hódok 68-57
Az első negyedben a remekül kezdő, Luka Durkovics (15/9), Réger T. (14/9) és Daniele Spiga (11/9) vezette vendégek 9 pontos előnyt szereztek. A folytatásban a hazaiak átvették a játék irányítását, s főként Makay D. (25)-File Lajos (11/9)-Tápai Zs. (10/6) trió tagjainak találataira építve már szünetig fordítottak, s végül 11 ponttal nyertek.

Józsefvárosi KC - Student SE 59-58
A sokáig szoros, kiélezett találkozón, a 3. negyed közepén 11 ponttal ellépett a Biczok Gergely (24/6)-Forray Gábor (11)-kettős vezette vendéglátó Józsefváros, ám a negyed végén egy 15-3-as "száguldással" fordított a nagyrészt Bognár Kristóf (15), Bognár M. (11/3) és dr. Ambrusz Á. (10) kosaraira alapozó Student. A záró etapban végig váltott vezetéssel haladtak a felek, végül a mezőny legeredményesebb játékosa, Biczok révén a hazaiaké volt az utolsó szó, akik így végül egyetlen ponttal győztek.

BLF KK - MAFC Martos 61-55
Három negyed után még 5 ponttal "ment" a Kénesi W. Sz. (14)-Hensch N. (12) kettős vezette vendég Martos, ám a záró etapot 8-0-lal kezdve fordított, majd a szakasz közepén, amikor abszolút fifty-fifty (50-50) volt a meccs egy 7-2-vel eldöntötte a maga javára a meccset a főként Szentpáli Gavallér Csaba (11), Kocsis O. (10/6) és Révész M. (10/3) találataira támaszkodó BLF.

SzPA HSE U23 - NKE SE 84-57
Három negyedet megnyerve, a 3. szakaszt döntetlenre "adva" győztek biztosan jórészt Mlinárcsik Izsák (25/9), Fodor Bálint (20), Oláh K. (18/6) és Mogyorósi B. (11) eredményességére építve a SzPA fiataljai a Szabadi Sz. (20), valamint Fülöp Levente és Rácz Tibor (9-9) vezette NKE ellen.

DMTK Haraszti Sasok - Budai Space Jam 81-59
Minden negyedet megnyerve győzött biztosan a Haris Róbert (24/12), Székely L. (16) és Kelemen Kristóf (12) vezérletével a címvédő a Radnai R. (15)-Simon K. (12)-Héjja István (10/6) trió vezette Budai Space Jam ellen.

Öreg Kaszások - Hidegkúti KK 66-58
Hullámzó, fordulatos találkozón amelyen minden negyed után változott a jobban álló csapat kiléte, a záró etap előtt még 5, annak közepén pedig 8-as hátrányban lévő hazaiak Mészáros Á. (18/12), Ghyczy Dénes (14/12) és Vadász Á. (14) vezérletével, Ghiczy 3 triplájára építve egy 14-0-lal fordították a maguk javára a találkozót a Péter Zs. (17)-dr. Glavatity D. (10/3)-Nitsch G. (10) trió vezette Hidegkút ellen.

Toldy Vízivárosi Hódok - Budai Space Jam 72-84
A záró etap előtt, sőt még a 37. percben is csupán 2 pont  volt a L. Durkovics (22/9), Furján Ferenc (18/3) és Réger T. (13/3) találataira építő hazai gárda hátránya. A végjátékot azonban a vendégek bírták jobban, akik Simon K. (30/6), Novák Tamás (17/3), Radnai R. (13) és Herczog András (11/3) vezérletével egy 12-2-es utolsó 3 percet "repesztve" végül 12 ponttal győztek.

Kőbánya Oldboys - Student SE 63-78
A 24-10-re megnyert 2. negyednek, valamint Pálfy M. (16/6), Bognár K. (15/9), Selmeczi János (11/3) és Bognár D. (10) eredményes játékának köszönhetően tudott nyerni a Student a Szemán G. (18)-Tápai Zs. (15/6)-Makay D. (12) trió vezette kőbányaiak otthonában.

NKE SE - Öreg Kaszások  54-50
A küzdelmes találkozó 3. negyedének közepére Szabadi Sz. (14) és Fülöp L. (10) vezérletével 15 pontos előnyt alakított ki a hazai gárda, amely még a 33. percben is 11-gyel "ment". Ekkor azonban megnyitotta a hosszú hajrát az elsősorban Ghyczy D. (17/9) és Mészáros Á. (17/6) ponterős játékára alapozó Kaszások együttese, amelyegy 8-0-lal 3, az utolsó percben pedig 2 pontra csökkentette hátrányát, de fordítani nem tudott.