Bp. senior: a Powear TNT nyerte az alapszakaszt

Befejeződött az alapszakasz a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban.

Befejeződött az alapszakasz a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban. A felsőházi rájátszásnak az alapszakasz hajrában többek között a bajnok Bontót is simán legyőző Powear TNT várja a legjobb pozícióból, a Bontó viszont két rangadót is elveszítve, továbbá egy meglepő vereséget elszenvedve visszaesett a 4. helyre.

Bontó - Kisbojtár 71-48
A Mészáros Nándor (20/12)-Kamondi Szilárd (12/6)-Seberi Csaba (11/3) trió vezette vendég Kisbojtár csak a 3. negyedben volt egyenrangú ellenfele az elsősorban Erős Csaba (18/6), Minár László (13), Villányi Gábor (12) és Kovács Attila (10) kosaraira alapozó címvédő Bontónak, így biztos hazai siker született.

Unitef Céh - BLSE 77-63
Az első negyedben alaposan meglepte a mindössze 5 játékossal felálló, Buzinkay Tamás (18/12), Bálint György (14), vala,int Horváth Árpád és Pörös Oszkár (12-12) találataira építve a BLSE a vendéglátókat. A folytatásban azonban átvette az irányítást az Unitef, amely a második etapban ledolgozta 8 pontos hátrányát, a harmadikban pedig Torma Péter (25/3), Csuka Attila (18/18) és Gyurácz-Németh Iván (17) vezérletével el is döntötte a találkozót a maga javára.

Kisbojtár - Külker SC 55-81
A nyitó és a záró etapban nagy fölényben játszva tudott simán nyerni Spáth Csaba (23), Kiss Pál (19/6), Sebestyén Csaba (12/6) és Buzás Sándor (9/3) vezérletével a Külker a Mészáros N. (20/6)-Sebesi Cs. (9/3) kettős vezette Kisbojtár otthonában.

BKD DSE Senior - Chemol 80-61
Néhány ponttal minden negyedet megnyerve győzte le Szatmári Ákos (35/3), Boldog Zsolt (16) és Dukay Gergely (13/3) vezérletével a BKG a Borbás Péter (12)-Barta Sándor (11/9)-Csizmadia Attila (11) vezette Chemol együttesét.

Powear TNT - Bontó 81-56
A 26-9-re megnyert 3. negyednek. továbbá elsősorban Tuza Zsigmond (21), Ruppert Tamás (14/3), Balogh Ádám (12/6), Nagy Tamás (12/3) és Saáry Csaba (10) találatainak köszönhetően a Powear fölényesen nyerte az Erős Cs. (15/6)-Cziffra Csaba (13/3)-Bozóki Csaba (9/6) trió vezette címvédő Bontó elleni rangadót.

Chemol - BEAC-Öregfiúk 51-50
Három negyed után még 11 ponttal Németh Árpád (21/12) és Lakits György (20) találataira alapozva a mindössze 5 játékossal felálló BEAC-Öregfiúk együttese vezetett, ám a záró etapot jobban bíró Chemol elsősorban Varga Botond (14) és Vámosi Albert (13/3) eredményességére építve fordított, s izgalmas végjátékban győzött.

Kisbojtár - Powear TNT 36-70
Minden negyedet megnyerve, az első etapban 10 ponton tartva a Szabó Gábor (19)-Szappanos Gábor (10) kettős vezette hazaiakat, a Powear Tuza Zs. (19), Saáry C, (15/9) és Nagy T. (10/6) vezérletével biztosan győzött.

BLSE - BKG DSE Senior 72-89
A 26-10-re megnyert 3. negyedre, továbbá jórészt Tasnádi Dávid (24/15). Gaál Imre (20/18), Dukay G. (11/3) és Boldog Zs. (11) ponterősségére építve győzte le a BKG a jól küzdő és játszó, Szántó Péter (26), Horváth Á. (17), Pörös O. (13) és Bálint Gy. (11) vezette BLSE-t.

Bontó - Külker SC 41-42
A kevés kosarat, ám annál nagyobb küzdelmet hozó rangadó záró szakaszának közepén még a 7 ponttal ellenfele előtt járó, a Cziffra Cs. (15/69-Erős Cs. (11/3) kettős vezette címvédő Bontó tűnt győztesnek, ám az elsősorban Szűcs Sándor (11) és Misek Csaba (10) eredményességére építő vendég Külker egyetlen tripláját a hajrára tartogatva, az utolsó 5 percben egy 8-0-s rohammal a maga javára fordította a találkozót.

Unitef Céh - Bontó 47-74
Gyurácz-Németh I (20). és Torma P. (13) eredményességére építve az Unitef egy félidőn át tudta tartani a lépést a bajnokkal, szünet után viszont nagy fölényben játszva az Erős Cs. (26/3)-Mogyorósi Gergely (15)-Cziffra Cs. (11/3) trió vezette Bontó magabiztos győzelmet aratott.

BLSE - Bontó 83-66
A mindössze 5 játékossal felálló BLSE Igaz Bálint (28), Szántó P. (24), Horváth Á. (12) és Bálint Gy. (11) jó és eredményes játéka révén bravúros győzelmet aratott a tartalékos, Mogyorósi G. (21)-Réger Zsolt (18/18)-Minár L. (10) trió vezette címvédő Bontó ellen.

Az alapszakasz végeredménye ide kattintva érhető el!