Budapest - Férfi B-csoport: "Szökik" a Malév

Az utóbbi hetek nagy nyertese a Malév csapata volt a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában.

Az utóbbi hetek nagy nyertese a Malév csapata volt a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában. A légiközlekedésiek megnyerték a Darazsak Oldboys elleni rangadót, riválisai viszont botlottak, így nem sokkal a bajnokság befejezése előtt úgy tűnik: már csak a Malév veszítheti el...

Minden negyedet megnyerve elsősorban Pintér Zsolt (28) és Szobi Marcell (19/9) ponterősségére építve a Vice KSE magabiztos 75-52-es győzelmet aratott a Kondor József (24)-Pethő Zoltán (10/3) kettős vezette TFSE Öregfiúk otthonában.
A teljes dobólista itt érhető el!

Csupán a 3. negyedben került kisebb hullámvölgybe, de ezt leszámítva Börönte Bence (22) és Gál Márkó (20) vezérletével a játékot irányító Honvéd Zrínyi SE A meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott a Juhász András és Juhász Bence (12/3-12/3) és Horváth Dániel (12) vezette Iparterv ellen.

Hegedűs Dániel (30), Latóczki Gábor (26/9) és Beliczay Zsolt (11/9) vezérletével a vendéglátó Törekvés az első három negyedben rákényszerítve akaratát a Bársony Balázs (25), Nagy Péter (14/6), Herczeg Barnabás (12) és Laposa Dávid (10) pontjaira alapozó 7+SC-re, amely ugyan a záró szakaszban "kozmetikázott" vereségén, de így is  82-71-es hazai siker született.

A szoros első félidőt követően szünet után a Horányi Tamás (17)-Bánhegyi András (16/6)-Szakonyi Gábor (9/) trió vezette Színyei KC pontosabban játszva 66-50-re legyőzte az elsősorban Schulek Csaba (17/3), Schulek Dávid (12) és Kondor J. (11) ponterősségére építő TFSE Öregfiúk együttesét.

A 20-11-re megnyeret első negyed, valamint elsősorban Van der Meer Ágoston (18/9), Bódis László (11/3) és Réti Dániel (11) eredményessége révén a Piarista DSE 62-50-re győzte le a Zsoldos Márton (15/9), Beliczay Zs. (9/9) és Latóczki G. (9/3) vezette Törekvést.

Egy végig szoros, kiélezett mérkőzésen a Lengyel Dávid (19/3)-Tarnai Csaba (17/9)-Hadházi Balázs (13) trió vezette Ultimate Warriors "elkapta" s 63-59-re legyőzte a Piltmann Ákos (21), Juhász A. (11/3) és Benedek Szabolcs (11) pontjaira alapozó Iparterv együttesét.

Bár a nyitó és a záró etapot egyaránt megnyerte a Szakonyi G. (18/18) és Horányi T. (10) kosaraira építő Színyei KC, a két középső szakaszban fölényben játszó vendéglátó VICE KSE Szöllős Szabolcs (20) és Szabó György (15/3) vezérletével 55-49-re győzött.

A 23-11-re megnyert első negyedre, valamint főként Besze Tamás (14/12), Bibity Norbert (13/9), Sebestyén Zsolt (13) és Pápai Balázs (10) eredményességére építve a Malév 68-58-ra győzött a Bársony B. (18)-Nagy P. (10/6)-Herczeg B. (10) hármasfogat "húzta" 7+SC otthonában.

Színvonalas, végig szoros mérkőzésen a Sztrakay Péter (23)-Sárosi Miklós (19/3)-Novák Tamás trió vezette Budai Vasököl 78-71-re legyőzte a Maráz András (24/6), Jakucs Tibor (14/9), Gál M. (13/9) és Börönte B. (10) eredményességére építő Honvéd Zrínyi SE A csapatát.

Minden negyedet megnyerve egységes, jó csapatjátékkal, elsősorban Bódis L. (17/12) és Kalmár Csanád (11) ponterőssége révén a Piarista DSE simán, 81-54-re verte az időnként eléggé magára hagyott Nagy Péter (25/12), valamint Bársony Balázs (10) vezette 7+SC együttesét.

A 26-9-re megnyert 3. negyednek, valamint főként Benedek Sz. és Piltmann Á. (14-14) és Juhász A. (11) eredményességének köszönhetően az Iparterv 69-54-re győzött a Zsoldos M. (13), Zsoldos Károly (12/3) és Latóczki G. (11/3) vezette Törekvés otthonában.

Bár Valuska Lászlót (14) eléggé magára hagyták társai, csapata, a BEAC-Kobak három negyeden át jól tartotta magát a Színyei KC otthonába, de a záró etapban "hengerelő", a remek dobóformát kifogó Szakonyi G. (24/24), valamint Bánhegyi A. (13) és Madarász Attila (11) vezérletével végül fölényesen 75-42-re győzött.

A 3. negyedet leszámítva uralva a játékot a Sebestyén Zs. (31), Kincses Dániel (14/6), Oláh István (13/3) és Viczián István (10) eredményességére alapozó Malév biztosan, 75-58-ra nyerte a Makay Dániel (21/9)-Orbán Richárd (12/12) duó vezette Darazak Oldboys elleni rangadót.

Kevés pontot hozó, de végig szoros, izgalmas, küzdelmes találkozón nyert a Hadházi B. (13)-Lengyel Dávid-Stoller Balázs (12-12) trió vezérletével az Ultimate Warriors 43-42-re győzte le a Sztrakay P. (12) és Malkowski Áron (11) pontjaira alapozó Budai Vasököl csapatát.

Három negyeden át jórészt Gulyás Dávid (16/12), Oláh Dániel (14/3), Pap László (10/9) és Kása Dániel (10/3) révén az Albatrosz tartotta a lépést a VICE KSE csapatával amely Szobi M. (21/9), Pintér Zs.(15) és Szöllős Sz. (13) vezérletével a záró etapra felőrölve ellenfele ellenállását végül 85-70-re győzött.

Hiába hajrázott hatalmasat a Szöllősi Mátyás (22)-Hedry Zsolt (14) duó vezette BEAC-Kobak, a Kondor J. (27), Pethő Z. (15/3) Borda Szabolcs (12) és Schulek D. (10) pontjaira építő TFSE Öregfiúk 2 pontot megtartva előnyéből 75-73-ra győzött.

Ellentétes félidők mérkőzésén az első 20 percet Sárosi M. (13/6) és Domonkos Gábor (11/3) vezérletével "uraló" Budai Vasököl ellen a Makay D. (22/3) és Sulák Péter (12/3) eredményességére építő Darazsak Oldboys a záró etap közepén átvette a vezetést, de a végjátékra új erőre kapó hazaiak végül 64-61-es bravúrgyőzelmet arattak a csoport egyik élcsapata ellen.

Janositz Ervin (11/6), Jakucs T. (11) és Maráz Á. (10) vezérletével a Honvéd Zrínyi SE A végig "tapadt" a Jantner László (23/6)-Tőrös Balázs (13/6)-Szaszovszky Gábor (12) trió vezette vendéglátó Színyei KC-ra, de utolérni nem tudta, így 65-57-es hazai győzelem született.

Három begyed után még elsősorban Szobi M. (20/3), Szöllős Sz. (14) és Pintér Zs. (13) révén még a vendéglátó VICE KSE vezetett, de a záró etapban a Sebestyén Zs. (26)-Bibity N. (15/6) duó vezette Malév kerekedett felül, s végül 68-61-re győzött.

A páros negyedekben fölényben játszva az Albatrosz Gulyás D. (19/15), Holtai András (11/9), Kása D. (10/3) és Oláh D. (10) vezérletével 74-56-r verte a Hedry Zs. (21/3)-Valuska L. (10/3) kettős vezette BEAC Kobak csapatát.

Kondor J. (14) és Pethő Z. (12/6) ponterősségére építve a vendéglátó TFSE Öregfiúk együttese végig próbált tapadni az Ultimate Warriors csapatára, ám utolérni nem tudta, így a vendégek Hadházi B. (23), Lengyel D. (17/6) és Szatmári Bendegúz (13) vezérletével 60-52-re győztek.

A 22-8-ra megnyert első negyed, valamint főleg File Lajos (30/9), Bárdos Artúr (14) és Sulák Péter (10/3) eredményessége révén a Darazsak Oldboys magabiztos, 73-56-os győzelmet aratott a Bársony B. (16), Nagy P. (15/3)-Herczeg B. (10) trió vezette 7+SC otthonában.