Budapest A: A Studenté az ezüst, a nagyot hajrázó Iparterv csapatáé a bronz

Az már jóval korábban eldőlt, hogy a Budafok A együttese nyeri a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportját. Mögötte viszont hatalmas volt a harc a másik két dobogós helyért négy gárda, a Honvéd Zrínyi SE B, az Iparterv, a Student és az X-Debrecen között. Utóbbi 3 alakulat 8-8, a katonacsapat pedig 9 vereséggel zárt, s végül a Studenté lett az ezüst, a bajnoki hajrában több a dobogós helyért harcoló riválisát is legyőző Iparterv csapatáé a bronzérem.

Malév SC - Iparterv 71-72

Végig kiélezett, szoros találkozót nyert meg Szentes Kristóf (30/12), Cserkuti Áron (15/9) és Schwarcinger Péter (13/3) vezérletével az Iparterv a szinte kizárólag Kincses Dániel (26/3), Oláh Ádám (19/9) és Oláh István (18/9) ponterősségében bízó Malév otthonában.
A mérkőzés adatai:

Student SE - Újpest MT Öregfiúk 71-58

A két középső negyedben nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint elsősorban dr. Stánicz Péter (19/3), Selmeczi János (18/6) és Bognár Kristóf (10) eredményességének köszönhetően győzte le a Student a Bodnár András (17/9), Beszédes György (12/6), Szondi Bence (11) és Halmos Szabolcs (10/6) találataira támaszkodó újpesti együttest.

Budafok A - X-Debrecen 61-63

Az első 3 negyedet szűken megnyerve a záró etap előtt 7 ponttal "ment" a Vámosi Boldizsár (25/3)-Hegedűs Gergő (12/6)-Papp Mátyás (10) trió vezette X-Debrecen a már bajnokként pályára lépő, tartalékos Budafok A otthonában. A záró etapban elsősorban Drevenka Dávid (22/9), Halmos Zsolt (12) és Károly Máté (11/3) jóvoltából nagyot hajrázott a bajnok, de végül 2 pontos vendégsiker született.

Tüker MSC Közgáz - Diósdi Sasok 65-58

A szünetig szerzett 10 pont fölötti előnyére, valamint nagyrészt Siklóssy Tamás (15), Molnár Péter (11/3) és Temiz Canberk (11/3) eredményességére építve győzte le a Tüker a leginkább Kovács Gábor (23/12) és Merl Ferenc (10/6) pontjaiban bízó diósdi együttest.

Újpest MT Öregfiúk - TFSE Senior 70-67

Hullámzó, fordulatos találkozót nyert meg Szondi B. (19), Beszédes Gy. (18/6) és Zsurek Lajos (16/9) ponterős játékával az újpesti együttes a Pethő Zoltán (27/12), Borda Szabolcs (14) és dr. Molnár Benedek (12) kosaraira alapozó TF Senior csapatát.

Iparterv - X-Debrecen 68-46

A dobogóra hajtó csapatok rangadóját a 2. negyedet leszámítva Iványi Kristóf (18/12), Cserkúti Á. (17/3) és Kovács Ádám (12/6) vezérletével kézben tartva az irányítást nyerte meg biztosan az Iparterv a pár nappal korábbi bajnokverés alkalmával nyújtott teljesítményétől ezúttal elmaradó, Prokaj Bálint (16), Sveda Tamás (11/9) és Hegedűs G. (10) találataira támaszkodó X-Debrecen csapata ellen.

Iparterv - Honvéd Zrínyi SE A 71-60

Egy nappal az X-Debrecen legyőzése után a Szentes K. (16/9)-Iványi K. (15/9), Cserkuti Á. (13/3)-Tóth Lóránt (10) kvartett vezette Iparterv az első három negyedben rákényszerítve akaratát ellenfelére újabb a dobogóért küzdő riválist, a Kirják Gyárfás (14), Börönte Bence (12), valamint Tóth Bertalan és Maráz Ádám (10/3-10/3) eredményességére építő Zrínyi A gárdáját is legyőzte,

Budafok A - Student SE 79-59

Elvileg rangadó jellegű mérkőzésen a 3. negyed végére közel 30 pontos előnyt szerezve aratott Zombori Valér és Halmos Zs. (17/6-17/6), Tari Balázs (16) és Drevenka D. (12/6) vezérletével magabiztos győzelmet a bajnok Budafok A Vághy Balázs (18/3)-Harangozó Gábor (10/3)-dr. Kondor Bence (10) trió vezette Student ellen.

Vice KS - Saskacsák MF 60-45

A 3. negyed végére megszerzett 20 pontos előnyére, valamint Sterbinszky Tamás (19/6) és Szőllős Szabolcs (18/12) ponterős játékára építve győzte le a Vice a Saskacsák együttesét, a vendégektől egyedül Széles István (11/3) jutott 10 pont fölé.

X-Debrecen - Piar 65-75

A két középső szakaszban nyújtott jobb, pontosabb játékára, valamint Bognár Áron (23/3), Van der Meer Ágoston (10/3) és Fentős Bence (10) eredményességére építve győzte le a Piar a nagyrészt Vámosi B. (30) és Hegedűs G. (20/3) pontjaiban bízó X-Debrecen gárdáját.

Honvéd Zrínyi SE A - Iparterv 68-75

A dobogóért küzdő csapatok a 4 nappal korábbi összecsapást követően ismét találkoztak, s az Iparterv a 21-13-ra megnyert 3. negyedének, valamint Iványi K. (20/9), Schwarcinger P. (13) és Cserkuti Á. (12/3) eredményességének köszönhetően idegenben is legyőzte az ezúttal Kirják Gy. (15), Tóth B. (11) és Börönte B. (10) találataira támaszkodó Zrínyi A együttesét.

Iparterv - Budafok A 61-90

A bajnok elleni összecsapásra "elfogyott" az egy hét alatt a 4. mérkőzését játszó, s ezen a találkozón jórészt Iványi K. (25/6) és Kovács Á. (19/3) ponterős játékára építő Iparterv, így a bajnok Budafok Drevenka D. (32/18), Buró Szilárd (18/3), Zombori V. (16/12) és Tóth Levente (10/6) vezérletével sima, magabiztos győzelmet aratott.

Szentendrei KHSE - Malév SC 78-60

Minden negyedet megnyerve, de sikerét csak a záró szakaszban biztossá téve győzte le Csicskár Dávid (22/3) és Laczkó Bálint (18/9) ponterős játékával a Szentendre az Oláh Á. (25/18)-Kincses D. (13/9) kettős vezette Malévot.

Honvéd Zrínyi SE A - TFSE Senior 94-72

Kosarakban gazdag mérkőzésen a vendégek Buda Gergely (16), Pethő Z. (14/12), dr. Molnár B. 14), valamint Boda Sz. és Schulek Dávid (12-12) jóvoltából szünetig tartották a lépést a Fejes Milán (30/3), Tóth B. (18)., Maráz Á. (17/6) és Gál Márkó (12/3) kosaraira alapozó Zrínyi A csapatával.

Vice KS - Tüker MSC Közgáz 44-47

A bajnokság egy küzdelmes ellentétes félidőket hozó mérkőzéssel zárult, amelyen a Tüker - amelyből egyedül Molnár Tamás (14/6) jutott 10 pont fölé, ám amelynek mind a 9 pályára lépő játékosa eredményes volt - 15 pontos félidei előnyéből 3-at megtartva tudott nyerni a Besenczki Benjámin (14), Szőllős Sz. (12/6) és Szabó Mihály (10) révén nagyot hajrázó Vice otthonában.