Budapest A: A VICE nem viccel

Beindult a "nagyüzem" a Cziffra Mihály Budapest bajnokság férfi A-csoportjában, amelyben remekül menetel a VICE KSE.

Beindult a "nagyüzem" a Cziffra Mihály Budapest bajnokság férfi A-csoportjában, amelyben remekül menetel a VICE KSE, valamint az Ultimate Warriors, a Kerék pedig 100 pontot "vágott" a Budai XI. Öregfiúknak.

A Szentendrei Kinizsi - Hajós Alfréd DSE mérkőzést 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

Diósdi Sasok - Saskacsák MF 49-79
A Szundy Gábor (14)-Kurunczi Márk (12) kettős vezette hazaiak a páratlan etapokban ugyan felnőttek a feladathoz, de a páros szakaszokban nagy fölényben játszó vendégek Széles István (18), Rudolf Patrik (13/9), Jobbágy Zsolt (13/3) és Kelemen Balázs (11/6) vezérletével simán, kerek 30 ponttal nyertek.

Bp. Honvéd Monsters - Diósdi Sasok 78-77
Egy nappal a hazai veresége után a hajrában, 2 perccel a befejezés előtt győztesnek tűnt az akkor még 4 ponttal ellenfele előtt járó, a Szundy G. (31/6)-Merl Ferenc (21/6)-Kurunczi M. (12) trió vezette Diósd, de a végjátékban a nagyrészt Paulovics-Gonda Tibor (30/24), valamint Szőke Tamás és Takács Máté (15/9-15/9) pontjaira alapozó hazai gárda Szőke triplájával majd duplájával fordítani tudott és minimális különbséggel nyert.

Budafok A - MALÉV SC 53-67
Szünetben 4 pont előnye volt a Bán Sellei Csanád (14/6)-Báder Vilmos-Laukó Péter (10-10) trió vezette hazai csapatnak, amely a 3. etap közepén még 6 ponttal "ment", ám a szakasz hajrájában egy 10-0-lal fordított, a záró etap első felében pedig Sebestyén Zsolt (16), Bibity Norbert (13/9), Oláh Ádám (11/6) és Kincses Dániel (10/3) vezérletével egy 11-1-gyel eldöntötte a maga javára a meccset a Malév.

Honvéd Zrínyi SE A - Sberbanks Rockers Kerék 77-87
A színvonalas összecsapáson az első félidő kiegyenlített játékot hozott, majd szünet után Schéda Martin (25/6), Mócsai Milán (25) és Dani Zoltán (16/3) vezérletével a Kerék az elsősorban Börönte Bence (13/3) és Kirják Gyárfás (13) találataira építő katonacsapat fölé kerekedett.

Budai XI. Öregfiúk - Ultimate Warriors 38-65
A Menyhárt Miklós (16/3)-Szondi Miklós (11) kettős vezette hazai együttes csupán a 3. negyedben nőtt föl a feladathoz, és a harcosok szintjére, így az Antal Dávid (14/6)-Lengyel Dávid (14)-Bogár Balázs (9/9) trió vezette vendégek magabiztos győzelmet arattak.

Saskacsák MF - Közgáz 67-54
A 23-11-re megnyert első negyedre, továbbá főként May Gábor (17/6), Kelemen B. (13/6) és Karsai Balázs (12) eredményességére építve győzte le a Saskacsák a Molnár Tamás (14/3) és Molnár Péter (14) vezette Közgáz csapatát.

Ultimate Warriors - Centi Eötvös 55-49
Hullámzó, fordulatos mérkőzésen a 3. negyed után Herdinánd Balázs (21/9) és Fáth Ákos (18/12) ponterős játéka révén a Centi Eötvösnek még 8 pontos előnye volt, ám a leginkább Antal D. (19), Bihari Levente (14/6) és Hadházi Balázs (10) kosaraira alapozó hazaiak a záró etap közepén egy 12-0-lal a maguk javára fordították a találkozót.

Szentendrei Kinizsi - Honvéd Zrínyi SE A 73-78
A Börönte B. (20)-Gál Márkó (16/12)-Maráz András (12) trió vezette vendégek az első negyed végén 5, a második etap közepén pedig már 13 ponttal vezettek. Ezt követően a mérkőzés "üldözőversennyé" alakult át, a hazaiak Dzsida Tamás (18/6), Grudl-Turi Gábor (13), Borz Péter (10/6) és Horváth Gergely (10) vezérletével többször is szorossá tették a találkozót, a vendégek azonban a kritikus pillanatokban rendre újítani tudtak, így megnyerték ezt az érdekes, izgalmas találkozót.

A Honvéd Zrínyi SE A - Hajós Alfréd DSE mérkőzést 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

Közgáz - Bp. Honvéd Monsters 64-57
Szünetben még 4 pontos előnyük volt a Honvéd Mészáros Márton (19/3) és Brenner Krisztián (11) találataira építő "szörnyeinek", de a második félidőben már inkább a hazai gárda akarata érvényesült, amely egységes csapatjátékkal, Pucser Márton (10/6), valamint Füzesi Zoltán és Molnár P. (10-10) vezérletével a maguk javára fordították a találkozót.

Saskacsák MF - VICE KS 51-65
A Stomfai Gergely (11)-May G. (10) kettős vezette hazaiak 3 negyeden át tudták tartani a lépést a VICE együttesével, ám a záró etap első felében egy 13-4-gyel Besenczki Benjámin (17/9) és Szabó György (14/12) vezérletével a VICE eldöntötte a meccset.

Ultimate Warriors - Budafok A 58-45
Báder V. (14/6) vezérletével 33 percig tudta tartani a lépést a vendég Budafok a harcosokkal, ám ezt követően egy a Hadházi B. (19)-Bihari L. (14/3)-Bogár B. (9/9) trió vezette hazai együttes egy 12-1-es bő 3 perccel "lerázta magáról"  ellenfelét.

Centi Eötvös - Sberbank Rockers Kerék 80-96
Látványos, kosarakban gazdag, összesen 22 hárompontos találatot hozó összecsapást nyert meg a páratlan negyedekben pontosabban kosarazó Kerék Schéda M. (25/12), Mócsai M. (22/6), Dani Z. (15/9), Dani Lajos (15/6) és Mogyoródi Béla (11/6) vezérletével a Kerék a Herdinánd B. (18/9), Bohanek Balázs (17/6), Fáth Á. (12/6), Nagyfi László (11/3) és Horváth Dávid (10) találataira építő Centi Eötvös otthonában.

Diósdi Sasok - VICE KS 66-88
Minden negyedet megnyerve aratott a remek dobóformát kifogó Szabó Gy. (27/24), Szöllős Szabolcs (22/3) és Besenczki B. (19/6) vezérletével a VICE a Merl F. (22/12), Szundy G. (17/3), Kurunczi M. (12) és Steigerwald Gábor (11) eredményességére építő Diósd otthonában.

Malév SC - Saskacsák MF 70-57
A szárnyasok kontra légitársaság találkozón a Saskacsák csapata "kapott hamarabb szárnyra", s az első etap után 5 ponttal még a Kelemen B. (17/3)-Stomfai G. (12/3)-May G. (10) trió vezette Saskacsák csapata "ment". A folytatásban átvette az irányítást a Malév, amely elsősorban Oláh István (26/9), Sebestyén Zs. (12) és Viczián István (11) jóvoltából a páros negyedekben ellenfelénél jobban, hatékonyabban kosarazva győzött.

VICE KS - Bp. Honvéd Monsters 59-47
A döntetlennel végződő első félidő után a Pintér Zsolt (16), Szabó Mihály (9/6) és Pozsegovics Péter (9) vezette hazai együttes magához ragadta az irányítást, s legyőzte az elsősorban Takács M. (12) és Paulovics-Gonda T. (9/3) pontjaira építő "szörnyeket".

Honvéd Zrínyi SE A - Budai XI. Öregfiúk 92-69
A nyitó és a záró 10 percben nagy fölényben játszva verte biztosan Gál M. (24/9), Börönte B. (21) és Kirják Gy. (12) vezérletével a Zrínyi a  Menyhárt M. (28)-Beszédes György (18/9)-Szondi B. (11/3) trió tagjainak találataira építő "budai brigádot".

VICE KS - Közgáz 46-33
Jó védekezésének, valamint elsősorban Pintér Zs. (16) és Szobi Marcell (11/3) eredményességének köszönhetően győzte le a VICE a Közgáz csapatát, amelynek legeredményesebb játékosa Füzesi Z. volt 9 ponttal.

Sberbank Rockers Kerék - Budafok A 87-64
Az első és az utolsó negyedben nagy fölényben játszva Schéda M. (28/6), Dani Z. (27/18) és Dani L. (20/6) ponterősségére révén a Kerék biztosan verte a Bán-Sellei Cs. (15/9) és Papp Balázs (12) vezette Budafokot.