Budapest A: bajnoki cím közelében a Budafok A

Rangadót is nyert, s tovább menetel az utóbbi hetekben a Budafok A csapata a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában, és nagyon közel került a végső győzelemhez. Mögötte a Student - Zrínyi A - X-Debrecen - Saskacsák kvartett tagjai között óriási harc várható a további 2 dobogós hely megszerzéséért.

Piar - Budafok A 79-80

Három negyed után még 10 pontos előnye volt a Károly Máté (31/6), Tóth Levente (22/6) és Drevenka Dávid (15/6) ponterős játékában bízó listavezető Budafoknak, ám a záró etapban nagyot hajrázott, és Van der Meer Ágoston (21/9), Fazekas Mihály (18/3), Jeszenkovits Ádám (13) és Fentős Bence (10) révén szorossá, izgalmassá tette a végjátékot a Piar, de fordítani nem tudott.

A mérkőzés adatai:

Malév SC - TFSE Senior 87-38

Minden negyedet megnyerve, végig nagy fölényben játszva győzte le Oláh István (25/6), Sebestyén Zsolt (17), Kincses Dániel (16/3), Pápai Balázs (13) és Bibity Norbert (11/9) vezérletével a Malév a nagyrészt dr. Molnár Benedek (12) és Schulek Csaba (10) találataira támaszkodó, erősen tartalékos TF-Senior csapatát.

Student SE - TFSE Senior 98-62

A nyitó és a záró etapban nagy fölényben játszva győzte le Bognár Kristóf (33/6), Harangozó Gábor (17/3), Gyetvai Péter (16/3) és Vághy Balázs (13) kosaraira alapozva fölényesen a Student a Buda Gergely (23/3)-Pethő Zoltán (12/6) kettős vezette TF Senior együttesét.

Vice KS - Szentendrei KHSE 65-45

Minden negyedet megnyerve aratott elsősorban Sterbinszky Tamás (21/3), Szabó Mihály (9/3) és Besenczki Benjámin (9) eredményességére építve kerek 20 pontos győzelmet a Vice a nagyrészt Jakab Gergely és Horváth Gergely (14-14) pontjaiban bízó szentendrei legénységet.

X-Debrecen - Újpest MT Öregfiúk 69-57

A 17-7-re megnyert 1. negyednek, valamint leginkább Hegedűs Gergő (21), Prokaj Bálint (16) és Vámosi Márton (10/6) kosarainak köszönhetően győzte le az X Debrecen a Halmos Szabolcs (16)-Dr. Halmos Gergő (11)-Kapusi László (10) trió vezette újpesti legénységet.

Tüker MSC Közgáz - Saskacsák MF 66-72

Szünetben 4 ponttal még a főleg Jendrics József (22), Molnár Péter (10) és Molnár Tamás (9/3) találataira támaszkodó hazai együttes állt jobban, ám a szünet után "szárnyra kapó" Saskacsák a 24-13-ra megnyert 3. negyedre, valamint Oláh Bence (23), Uzseka Dániel (16) és Stomfai Gergely (13/9) eredményességére építve ellenfele fölé kerekedett.

Diósdi Sasok - Honvéd Zrínyi SE A 80-85

A 26-14-re megnyert 1. negyedre, valamint Gál Márkó (38/18), Maráz Ádám (15/3), Tóth Bertalan (13/6) és Berberovics Márk (11/3) kosaraira alapozva tudta megnyerni a kosarakban gazdag találkozót a Zrínyi A a Karácson Zsolt-Szundy Gábor (22-22)-Merl Ferenc (20/3)-Kovács Gábor (13/9) kvartett vezette diósdi gárda otthonában.

Iparterv - Piar 59-60

A küzdelmes, hullámzó játékot hozó, fordulatos találkozón a rendes játékidőben nem jutottak döntésre a felek, 40 perc után 52-52 volt az állás. A hosszabbításban sem "eresztették" egymást a felek, s végül 1 ponttal a Bognár Áron (21/3), Takács Tamás (15) és Bódis László (13/6) eredményességére építő Piar egyetlen ponttal jobbnak bizonyult a Schwarcinger Péter (16), Iványi Kristóf (15/6), Kovács Ádám (11) és Szentes Kristóf (11/3) találataira támaszkodó Iparterv gárdájánál.

TFSE Senior - Honvéd Zrínyi SE A 73-92

A páros negyedekben jobban, pontosabban játszva diadalmaskodott Gál M. (24/9), Kirják Gyárfás (15), Maráz Á. (13), Maráz András (12) és Soós-Nagy Bendegúz (10/3) vezérletével a Buda G. (29/6)-Borda Szabolcs (14)-Végh Norbert (13/3) trió vezette TF Senior otthonában.

Student SE - Vice KS 67-54

Három negyeden át Pozsegovics Péter (16/3), Szőllős Szabolcs (12/6) és Szabó Mihály (9/9) kosaraira alapozva tartani tudta a lépést a Vice a hazai gárdával. A 4. negyedben azonban az elsősorban Vághy B. (20/6), Selemczi János (11/3) és Harangozó G. (9/3) kosaraira alapozó Student elhúzott, és végül 13 ponttal győzött.

X-Debrecen - Malév SC 84-64

Papp Mátyás (22), Vámosi Boldizsár (21), Hegedűs G. (13/3) és Vámosi M. (12) jóvoltából a két középső szakaszban nagy fölényben játszva győzte le biztosan az X Debrecen az Oláh I. (13/9), Oláh Ádám (13/3). Sebestyén Zs. (11) és Zalán János (10) pontjaiban bízó Malév csapatát.

Újpest MT Öregfiúk - Budafok A 54-65

A hazaiak elsősorban Kapusi L. (17/9) és Zsurek Lajos (9/3) jóvoltából az első félidőben abszolút egyenrangú partnerei voltak a listavezető Budafoknak, de szünet után Károly Máté (31/9) és Halmos Zsolt (10/6) vezérletével apránként elhúzva végül 11 ponttal nyertek a vendégek.

Piar - Szentendrei KHSE 75-44

A 31-8-ra megnyert első negyednek, továbbá leginkább Bognár Á. (14/6), Fentős B. (14) és Fazekas M. (13/6) kosarainak köszönhetően győzte le simán a Piar az elsősorban Jakab G. és Grudl-Turi Gábor (9/3-9/3) találataira támaszkodó szentendrei legénységet.

Honvéd Zrínyi SE A - X-Debrecen 96-65

A dobogós helyezésért harcoló csapatok összecsapását Fejes Ábel (22/3), Gál M. és Tóth B. (17/6-17/6), Maráz Á. (15/9) és Börönte Bence (11) vezérletével fokozatosan egyre nagyobb és nagyobb fölénybe kerülve nyerte meg váratlanul simán a Zrínyi A a Hegedűs G. (18/3), Papp M. (13/3), Vámosi M. (13) és Vámosi B. (10) pontjaiban bízó X-Debrecen ellen.

Újpest MT Öregfiúk - Iparterv 63-65

A hullámzó játékot hozó első, majd a végig kiélezett második félidőt hozó találkozón Schwarcinger Péter (28/9) és Lukács Dániel (20/9) ponterős játékával végül a vendégek diadalmaskodtak a Beszédes György (22/12)-Zsurek L. (19/9)-Szondi Bence (11) trió vezette újpestiek otthonában.

Diósdi Sasok - Vice KS 56-82

Minden negyedet megnyerve aratott Sterbinszky T. (30/3), Szabó M. (12/6) és Besenczki B. (10) vezérletével magabiztos győzelmet a Vice a nagyrészt Szundy G. (20) és Kovács G. (11/3) találataira támaszkodó diósdi gárda otthonában.

Saskacsák MF - Student SE 58-59

A végig szoros, kiélezett rangadón az első 3 negyedet döntetlenre adta a Karsai Balázs (15/3), Sándor Péter (11) és Széles István (9/3) kosaraira alapozó Saskacsák, valamint a Bognár K. (20/6)-Harangozó G. (139-Vághy B. (12) trió vezette Student. A játék a 4. negyedben is szoros volt, végül azt 1 ponttal a vendégek nyerték, így a Student együtteséé lett a győzelem.

Budafok A - TFSE Senior 87-68

Drevenka D. (27/18), Károly M. (27/6) és Tóth L. (10) vezérletével minden negyedet megnyerve győzte le biztosan a Budafok A a Pethő Z. (13/12), Buda G. és Végh N. (12/6-12/6) és Schulek Dávid (10) eredményességére építő TF Senior csapatát.

Malév SC - Tüker MSC Közgáz 58-48

A küzdelmes találkozó első negyede után 8 ponttal még a Monár T. (12/3), Jendrics J. (12) és Pucser Márton (10/6) kosaraira alapozó vendég Közgáz vezetett. A folytatásban azonban Kincses D. (20/6), Sebestyén B. (15) és Pápai B. (13/6) révén átvette az irányítást, és végül 10 ponttal győzött a Malév.

X-Debrecen - Szentendrei KHSE 87-77

A szünetig megszerzett 14 pontos vezetésének, valamint Hegedűs G. (21/3), Papp M. (17), Baranyi Kristóf (15/3), Vámosi M. 11/3) és Prokaj B. (10) kosarainak köszönhetően győzte le az X-Debrecen a Csicskár Dávid (34/3), Grudl-Turi G. (16/6) és Dzsida Tamás (10/6) eredményességére építő szentendrei együttest.

Tüker MSC Közgáz - Honvéd Zrínyi SE A 57-69

Az első félidőben szerzett 16 pontos előnyére, valamint Gál M. (27/12), Fejes M. (16) és Maráz A. (11) eredményes játékára építve győzte le a Zrínyi A a Tabajdi Márton (22/3)-Temiz Canberk (14/3) kettős vezette Tüker Közgáz gárdáját.

Saskacsák MF - Malév SC 77-50

A 30-7-re megnyert első negyednek, valamint nagyrészt Karsai B. (20), Uzseka D. (19/3), Igaz Bálint és Oláh B. (11/3-11/3) és Stomfai G. (10) találatainak köszönhetően győzte le biztosan a Saskacsák a főleg Kincses D. (17/6), Oláh Á. (11/6), Bibity N. (9/9) és Sebestyén Zs. (9) pontjaiban bízó Malév együttesét.

Iparterv - TFSE Senior 64-62

Végig szoros, kiegyenlített találkozót nyert meg Schwarcinger P. (18), Lukács D. (14), Kovács Á. (13/3) és Szentes K. (11/3) vezérletével az Iparterv a Buda G. (21/3), Borda Sz. (17/3) és Pethő Z. (15/6) ponterősségében bízó TF Senior ellen.

Student SE - Diósdi Sasok 121-64

Minden negyedben legalább 30 pontos szerezve verte Selmeczi J. (30/12), Harangozó G. (27/6), Vághy B. (22/12), Bognár K. (16) és Unghy Viktor (10) kosaraira alapozva fölényesen a Student a Karácson Zs. (20), Szundy G. (16), Kovács G. (11/3) és Tímár Dávid (10) pontjaiban bízó diósdi együttest.

Budafok A - Honvád Zrínyi SE A 78-74

Kiélezett, igazi, vérbeli rangadót nyert meg Károly M. (26), Drevenka D. (22/3) és Wejwár Dávid (12/12) vezérletével az éllovas Budafok a Kirják Gy. (32/6)-Maráz Á. (20)-Soós-Nagy B. (14/12) trió vezette, jól játszó és nagyot küzdő Zrínyi A ellen.

Vice KS - Piar 56-51

Küzdelmes, végig kiélezett, szoros találkozón diadalmaskodott Sterbinszky T. (24/6), Szőllős Sz. (13/3) és Vargha Zoltán (11/6) eredményességére építve a Vice az elsősorban Bognár Á. (15/3) és Fentős B. (10) találataira támaszkodó Piar együttesét.

Piar - Diósdi Sasok 90-68

A szünetig megszerzett 22 pontos vezetésére, valamint Bognár Á. (24), Fentős B. (15), Bártfai Benedek (11/3) és Takács T. (10) kosaraira alapozva verte biztosan a Piar a Szundy G. (31/9)-Karácson Zs. (12/6)-Kovács G. (11/9) trió vezette Diósdot.

Honvéd Zrínyi SE A - Saskacsák MF 87-38

Elvileg rangadó jellegű mérkőzésen verte minden negyedet megnyerve Gál M. (23/6), Maráz A. (14/3), Maráz Á. (13/3), Börönte B. (13) és Kirják Bence (12) vezérletével verte fölényesen a Zrínyi A az erősen tartalékos, elsősorban Karsai B. (12) és Stomfai G. (11) pontjaiban bízó Saskacsák gárdáját.