Budapest A: kétszer is "botlott" az év végi hajrában az X-Debrecen

2021 végén fokozódtak az izgalmak a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában, amelyben 2022-re fordulva nincs már veretlen csapat. A "makulátlan mérlegét" a legtovább őrző X-Debrecen ugyanis december közepe táján két rangadót is elveszített, előbb a  Budafok A, majd az Iparterv ellen. Ez a három  gárda várhatja a dobogós helyekről a folytatást.

Malév SC - Saskacsák MF 60-68

A 17-9-re megnyert 3. negyednek, továbbá leginkább Karsai Balázs (25), Ambrus Mátyás (13/9) és Széles István (11) eredményességének köszönhetően tudott nyerni a Saskacsák csapata az Oláh István (17/15), Oláh Ádám (17/9) és Kincses Dániel (15/6) ponterősségére alapozó Malév otthonában.

X-Debrecen - Budafok A 62-69

A csoport csúcsrangadóján a szünetig szerzett 8 pontos vezetésére, valamint jórészt Drevenka Dávid (24/12), Károly Máté (20/9) és Tóth Levente (11) találataira támaszkodva fosztotta meg veretlenségétől a Budafok A a Prokaj Bálint (19)-Hegedűs Gergő (16)-Baranyi Kristóf (12) trió vezette X-Debrecen csapatát.

Vice KS - Újpest MT Öregfiúk 84-62

A nyitó és a záró szakaszban mutatott jobb, pontosabb játékának, továbbá leginkább Szőllős Szabolcs (21/3), Sterbinszky Tamás (21) és Besenczky Benjámin (11/6) találatainak köszönhetően verte biztosan a Vice a feladathoz és ellenfeléhez Zsurek Lajos (19/6) és Bodnár András (14) jóvoltából csupán a 3 ponttal megnyert 3. negyedben felnövő újpesti gárdát.

Diósdi Sasok - Piar 61-71

Merl Ferenc (17/15), Szundy Gábor (12/3) és Karácson Zsolt (11) vezérletével a 3. negyed után még a hazaiak álltak jobban 3 ponttal. A záró szakaszt azonban a vendégek sokkal jobban bírták, és Van der Meer Ágoston (20/6), Bognár Áron (13/3), Bártfai Benedek (12) és Fazekas Mihály (10) kosaraiara alapozva ellenfelük fölé kerekedtek.

Honvéd Zrínyi SE A - Tüker MSC Közgáz 107-67

A végeredményt látva meglepő, de az első negyed végén 3 ponttal még a Molnár Péter (13/3)-Temiz Canberk (12)-Jendrics József (11) trió vezette vendég együttes állt jobban. A folytatásban azonban nem egyszerűen átvette az irányítást, hanem Gál Márkó (27/15), Börönte Bence (25), Fejes Milán (18), Tóth Bertalan (16/6) és Maráz Ádám (13) jóvoltából nagy, helyenként nyomasztó fölénybe került a hazai gárda, amely végül kerek 40 pontos győzelmet aratott.

Szentendrei KHSE - TFSE Senior 66-60

A 22-10-re megnyert első negyedre, egységes csapatmunkájára, valamint Grudl-Turi Gábor (14/6), Jakab Gergely (13), Laczkó Bálint (13), továbbá Horváth Gergely és Horváth Viktor (10-10) találataira támaszkodva győzte le a szentendrei gárda az elsősorban Buda Gergely (17/6), Pethő Zoltán (11/9) és Borda Szabolcs (10) pontjaiban bízó TF Senior együttesét.

X -Debrecen - Iparterv 56-65

Az első félidőben, valamint a 4. negyedben Cserkuti Áron (29/15), Kovács Ádám (12/3) és Tóth Lóránt (12) vezérletével az Iparterv rákényszerítette akaratát ellenfelére és így megnyerte a rangadót a Hegedűs G. (18/6), Vámosi Boldizsár (12/6) és Papp Mátyás (12) révén igazán jól csak a 3. negyedben kosárlabdázó X-Debrecen otthonában.

Tüker MSC Közgáz - Budafok A 57-63

Az első negyedet 6 ponttal még a T. Canberk (14/3), Tabajdi Márton (11/3) és Terjéki Péter (10) találataira támaszkodó hazai együttes nyerte, de a folytatásban egységes csapatmunkára, azon belül pedig Tiba János (14/3), Tari Balázs (12), Kovács Dávid (11) és Halmos Zsolt (10/6) eredményességére építve fordított és nyert a tartalékos budafoki együttes.

Újpest MT Öregfiúk - Diósdi Sasok 59-52

Az első negyedet 19-4-re nyerte a Karácson Zs. (14)-Szundy G. (12/3)-Tímár Dávid (12) trió vezette vendég Diósd, majd a hazaiak Zsurek L. (14/3), Kapusi László (14) és Beszédes György (11/3) vezérletével fokozatosan faragtak a hátrányból, s a záró etapot sokkal jobban bírva végül a maguk javára fordította a találkozót.

Saskacsák MF - Honvéd Zrínyi SE A 51-67

A 23-12-re megnyert 2. negyedre, továbbá Maráz Á. (16), Börönte B. (15/3), Maráz András (11) és  Fejes M. (10) kosaraira alapozva győzött a katonacsapat a jórészt Oláh Bence és Uzseka Dániel (14/3-14/3) pontjaiban bízó Saskacsák otthonában.

Iparterv - Tüker MSC Közgáz 67-51

A szünetig megszerzett 16 pontos vezetésének, továbbá Kovács Á. (20), Cserkuti Á. (18) és Tóth L. (16) ponterősségének köszönhetően győzte le az Iparterv a Tüker MSC Közgáz együttesét. A vendégektől egyedül Jendrics J. (16) jutott 10 pont fölé.