Budapest A: kétszeri hosszabbítás után győzte le a Ziccer a Malévot

Továbbra is a Honvéd Zrínyi SE A csapata menetel az élen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában, ahol az éllovas, a Student és az E5vös NGRK gárdája ellépett a mezőnytől. Óriási meccset játszott egymással a vezető triót tisztes távolból üldöző bolyban tanyázó Ziccer és az alsóházban található Malév, előbbi kétszeri hosszabbítás után diadalmaskodott.

Szentendrei KHSE - Iparterv 58-44

A nyitó negyedet 8 ponttal "elvitte" a vendég Iparterv, amelyből végül csak dr. Kisvárdai G. (16/3) jutott 10 pont fölé. A folytatásban Németh K. (25/15) és Jakab G. (15) eredményességére építve átvette az irányítást, és végül 14 ponttal nyert a Szentendre.

A mérkőzés adatai:

Piar - Saskacsák MF 54-40

Három negyedet szűken megnyerve, a 3. etapot pedig x-re "adva" győzte le Kotschy B. (18) vezetésével a Piar a Saskacsák csapatát. A vendégektől is egyetlen játékos, Uzseka D. (13/6) jutott 10 pont fölé.

Ziccer KS - E5vös NGRK 73-65

A nyitó szakasz után 6 ponttal még a szinte kizárólag Kerényi D. (25), Szánthó L. (21/12) és Koncsár B. (16) ponterősségében bízó vendég E5vös állt jobban, ám a páros szakaszokban mutatott pontosabb, jobb játékára, valamint Polgári B. (23/12), Bandúr Á. (16), Horváth D. (11), valamint Megyesi M. és Tóth M. (10-10) kosaraira alapozva végül a Ziccer nyerte a színvonalas összecsapást.

Újpest MT Öregfiúk - Malév SC 89-53

Minden negyedet megnyerve aratott Lippai G. (25/9), Beszédes Gy. (24/9), Szondi B. (22) és Bori I. (9/9) vezérletével fölényes győzelmet az Újpest az elsősorban Tóth B. (23/9) és Bicskei D. (10/3) pontjaiban bízó Malév ellen.

Malév SC - Vice KSE 92-74

Két nappal az Újpest otthonában elszenvedett vereség után az ezúttal jóval erősebb összetételben pályára lépő Malév Viczián B. (21/9), Tóth B. (14/9), Pápai B. (14), Sebestyén Zs. (10) és Bicskei D. (9/9) kosarainak és a szünetig szerzett 17 pontos előnyének köszönhetően a Szőllős Sz. (22/69-Besenczki B. (20/3)-Papp A. (11)-Szabó Gy. (10/6) kvartett vezette Vice ellen javított.

Iparterv - Student SE 53-85

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva aratott Csomor R. (39/27), Selmeczi J. (11/3) és Gyetvai P. (10) eredményességére építve magabiztos győzelmet a Student az elsősorban Juhász B. (19/12) és Szarka I. (11/3) pontjaiban bízó Iparterv otthonában.

Eldorádó - Budafok A. 37-68

Az első 3 negyedben Zombori V. (15/6), Halmos Zs. (15/3) és Wejwár D. (9/9) jóvoltából kézben tartva a játék irányítását győzte le biztosan a Budafok A az Eldorádó csapatát. A hazaiak két legeredményesebb játékosa Szabó P. (9/3) és Graf M. (9) volt.

Saskacsák MF - Szentendrei KHSE 58-57

Ellentétes félidőket hozó, küzdelmes találkozót nyert meg a szünetig szerzett 13 pontos vezetésének, valamint leginkább dr. Fenyődi Sz. (13/9) és a nyerő találatot szerző Uzseka D. (10) kosarainak köszönhetően a Saskacsák a Horváth G. (16)-Németh K. (15/12)-Jakab G. (11) trió vezetésével szünet után alaposan feljavuló és a végjátékban átmenetileg még előnybe is kerülő szentendrei alakulat ellen.

Ziccer - Tüker MSC 84-59

A páros szakaszokban egyértelműen jobban játszva győzte le Bandúr Á. (23), Ghyczy D. (17/9) és Horváth D. (16) ponterős játékával biztosan a Ziccer az elsősorban T. Canberk (1666) és Szilágyi Á. (10) találataira támaszkodó Tüker csapatát.

Újpest MT Öregfiúk - Piar 63-55

A két középső szakaszban Beszédes Gy. (16/12), Zsurek L. (15/9) és Lippai G. (14/3) révén nagy fölényben játszva győzte le az újpesti együttes a Fazekas M. (18/6)-Van der Meer Á. (14/3) kettős révén a záró szakaszban veresége mértékén sokat "kozmetikázó" Piar csapatát.

Budafok A - E5vös NGRK 51-76

Az időnként egyszemélyes alakulat benyomását keltő hazaiak a budafoki gárdából egyedül 6 (!) pont fölé jutó Zombori V. (20/18) vezetésével az első félidőben még tudták tartani a lépést az E5vös csapatával, de a 26-6-ra megnyert 3. negyedre, továbbá Koncsár B. (24/3), Kerényi D. (23) és Iklódi Zs. (11) eredményességére építve végül biztosan nyertek a vendégek.

Eldorádó - Iparterv 59-57

Küzdelmes, fordulatos mérkőzést nyert meg a Szeles P. (26)-Bogár B. (12/9) kettős vezette Eldorádó a nagyrészt dr. Kisvárdai G. (18/3), Farkas A. (16/3) és Juhász B. (15/9) pontjaiban bízó, s a szünetben még 7 pontos előnyben lévő Iparterv ellen.

Szentendrei KHSE - Újpest MT Öregfiúk 55-58

Csupán egyetlen negyedet nyert meg, de a nagy hajrá, a 19-6-ra "behúzott" záró szakasz, valamint Lippai G. (18/9), Beszédes Gy. (17/12) és Szondi B. (10) eredményessége elég volt a fordításhoz és a győzelemhez a 3. negyed végére Németh K. (13/12), Grudl-Turi G. (13/3) és Laczkó B. (11/9) jóvoltából a 3. negyed végére 10 pontos előnyt szerző Szentendre otthonában.

Student SE - Saskacsák MF 52-41

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzte le Csomor P. (17/9) és Bognár K. (10/6) vezérletével a Student a Saskacsák csapatát. A vendégektől egyedül Karsai B. (10) ért el kétszámjegyű pontot.

Piar - Vice KSE 71-62

Az első negyedet 3, a következő 3 szakaszt pedig egyaránt 2-2 ponttal megnyerve győzte le Bognár Á. (24/6), Fazekas M. (18) és Fentős B. (11) kosaraira alapozva a Piar a Besenczki B. (24/6)-Szőllős Sz. (14/6) kettős vezette Vice együttesét.

Honvéd Zrínyi SE A - Tüker MSC 62-44

Minden negyedet - volt, amelyet 8, de akadt, melyet csupán 2 ponttal - megnyerve győzte le Major Á. (17/3) és Kincses B. (16) ponterős játékával a Zrínyi A az elsősorban Szemenyei K. (14/6) és Tabajdi M. (10) találataira támaszkodó Tüker együttesét.

Ziccer KS - Malév SC 92-87

A közel 180 pontos "össztermést" nem 40, hanem 50 játékperc alatt hozta össze a két gárda. Két negyed után simán, 13 ponttal vezetett a Polgári B. (32/15), Bandúr Á. (16), Tóth M. (15/6) és Horváth D. (10)  eredményességére építő hazai gárda, ám a második félidőben "szárnyra kaptak" a légiközelekedésiek, akik Tóth B. (24/15), Oláh I. (14/6), Viczián B. (11/3) és Bicskei D. (9/9) révén a hajrában a vezetést is átvették, de a Ziccer hosszabbításra mentette a mérkőzést. Az első hosszabbítás kicsiben nagyon "hajazott" a rendes játékidőre, a hazaiak kezdtek jobban,  egy 10-2-es rohammal, ám erre egy 10-1-es száguldással felelve fordított a Malév. A Ziccer egy jó büntetővel kiharcolták a második hosszabbítást. Ezt ismét a vendéglátó kezdte jobban, egy 11-3-as rohammal, de erre már nem volt érdemi válaszuk a vendégeknek, így hazai siker született ezen a drámai, 50 perces összecsapáson.

Malév SC - Honvéd Zrínyi SE A 62-86

Két nappal a dupla hosszabbításban "kihagyott" Ziccer után az ezúttal leginkább Tóth B. (18/9) és Bibity N. (11/6) találataira támaszkodó Malév játékosai, érezve az 50 perces csata fáradtságát szünetre közel 20 pontos hátrányba kerültek a Maráz Á. (15/3), Major Á. (14), Börönte B. és Kincses B. (13-13), Maráz A. (11) és Balla D. (9/9) kosaraira alapozó Zrínyi A csapatával szemben, amely simán meg is nyerte a találkozót.

E5vös NGRK - Tüker MSC 69-45

A két középső negyedben nyújtott lehengerlő játékának, valamint Szánthó L. (24/15) és Kerényi D. (17) ponterősségének köszönhetően győzte le biztosan az E5vös a Pucser M. (14/12)-Terjéki P. (13)-Molnár P. (10) trió vezette Tüker csapatát.

Iparterv - Budafok A 51-50

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a hazai gárda, de a 20-3-mal "behúzott" nyitó etap, valamint Juhász B. (15/9), továbbá Farkas A. és Dr. Kisvárdai G. (10-10) eredményessége elegendőnek bizonyult a küzdelmes összecsapás minimális különbségű megnyeréséhez a nagyrészt Halmos Zs. (18/12), valamint Zombori V. és Szenteleki L. (10/6-10/6) pontjaiban bízó Budafok A csapatát.

Vice KSE - Szentendrei KHSE 63-52

Papp A. (15), Vargha Z. (13/3) és Besenczki B. (10) vezérletével, ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzte le a Vice az elsősorban Németh K. (13/3) és Laczkó B. (10/6) eredményességére építő Szentendrét.

Eldorádó - Student SE 41-80

Minden negyedet megnyerve, az első 3 negyedben nagy fölényben játszva győzte le Csomor P. (38/24), Vághy B. (15) és Selemeczi J. (10) révén simán a Student a Rósa L. (12/6)-Bogár B. (11/9) kettős vezette Eldorádó csapatát.

Saskacsák MF - Eldorádó 45-67

A nyitó negyed után 5 ponttal még az a hazai gárda vezetett, amelynek végül három legjobb dobója Lovró J. (8/3), továbbá Karsai B. és Uzseka D. (8-8) lett. A vendégek a 2. negyedtől átvették az irányítást, és Tóth P. (18/9), Graf M. (18) és Bakondi J. (10/3) vezérletével simán nyertek.

Ziccer KS - Piar 72-62

Az 1. negyedet 10 ponttal "elvitte" az elsősorban Van der Meer Á. (14) és Fentős B. (13/3) kosaraira alapozó Piar, de 2. etaptól a hazaiak Bandúr Á. (20), Polgári B. (16/6). Horváth D. (11/3) és Tamaskovics D. (10) jóvoltából átvették az irányítást, és végül 10 ponttal győztek.

Újpest MT Öregfiúk - Student SE 62-70

Félidőben  Szondi B. (17). Beszédes Gy. (15/9) és Lippai G. (15/6) ponterős játéka révén 3 ponttal még a hazai együttes állt jobban, de a 21-13-ra megnyert 3. negyedre, valamint a Dr. Stánicz P. (18/6)-Csomor P. (17/3)-Vághy B. (13) trió tagjainak találataira támaszkodó Student fordított és nyert.

E5vös NGRK - Malév SC 89-50

Végig nagy fölényben játszva győzte le Kerényi D. (34), Iklódi Zs. (16) és Szánthó L. (15/6) vezérletével simán az E5vös a főként Pápai B. (14) és Zalán J. (13/6) eredményességére építő Malévot.

Iparterv - Saskacsák MF 57-49

A 11-4-re megnyert 3. negyednek, továbbá nagyrészt dr. Kisvárdai G. (21/3), Juhász B. (18/9) és R. Moreira (10/3) kosarainak köszönhetően diadalmaskodott az alsóházi rangadón az Iparterv, a vendégektől egyedül Uzseka D. (11) jutott 10 pont fölé.

Eldorádó - Újpest MT Öregfiúk 54-36

A nyitó negyedben a vendégek - akiktől végül Lippai G. (9) bizonyult a  legeredményesebbnek - még tartották a lépést az Eldorádó csapatával, de a 2. etaptól már egyértelműen a Szabó P. (17/15)-Graf M. (10) kettős vezette hazai együttes akarata érvényesült.

Szentendrei KHSE - Ziccer KS 49-54

A nyitó és a záró szakaszban egyértelműen jobban, pontosabban játszva győzött a Ziccer a Szentendre otthonában egy olyan mérkőzésen, amelyen hazai részről egyedül Németh K. (16/12), a vendégektől pedig csupán Bandúr Á. (22) ért el kétszámjegyű pontot.

Student SE - Vice KSE 63-43

A vendégek Besenczki B. (14/6) és Szőllős Sz. (10) révén 3 negyeden át tartották a lépést a Student csapatával, a záró szakasz viszont már egyértelműen azé a hazai gárdáé volt, amelyből ugyan egyedül Csomor P. (21/12) jutott 10 pont fölé, de heten is szereztek legalább 6 pontot.

Honvéd Zrínyi SE A - Piar 79-64

Az ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében 6 ponttal még a Fazekas M. (22/6) és Fentős B. (10) vezérletével remekül kezdő vendég Piar állt nyerésre, de térfélcsere után Börönte B. (24), Gál M. (20/6) és Maráz Á. (19/3) ponterős játékával nagy fölénybe került és biztosan győzött a Zrínyi A.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!