Budapest A: Körbeverésekkel kezdődött - botlottak a Budafok A üldözői

Az újév első heteiben nem játszott a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában az éllovas Budafok A, mégis erősödött a vezető pozíciója. Ez annak volt köszönhető, hogy a ligában jókora körbeverésekkel kezdődött a 2022-es esztendő, és ebben bizony amellett, hogy több mérkőzést megnyert is "botlott" a budafokiak közvetlen üldözője, az X-Debrecen, valamint  a szintén a dobogóra hajtó Saskacsák elleni rangadót simán elvesztő Iparterv.

Piar - Újpest MT Öregfiúk 60-49

A 19-5-re megnyert 1. negyednek, egységes csapatjátékának, azon belül pedig leginkább Bódis László (11/3), Fazekas Mihály (10/3), továbbá Fentős Bence és Szokody Márton (8-8) eredményességének köszönhetően győzte le a Piar a nagyrészt Beszédes György (13), Varga Domonkos (12) és Perczel Zoltán (10) találataira támaszkodó újpesti együttest.

A mérkőzés adatai:

Tüker MSC Közgáz - Szentendrei KHSE 47-64

Az első félidőben még Molnár Péter (13), Jendrics József (11) és Pucser Márton (9/3) jóvoltából tartotta a lépést ellenfelével a hazai együttes, de térfélcsere után már fölénybe került, s végül Grudl-Turi Gábor (17/6), Horváth Gergely (15), Csicskár Dávid (14/6) és Jakab Gergely (14) ponterős játékával biztosan, 17 ponttal győzött a szentendrei együttes.

Diósdi Sasok - TFSE Senior 57-52

A küzdelmes mérkőzés első negyedét 9 ponttal még a leginkább Borda Szabolcs (13) és Pethő Zoltán (12/12) kosaraira alapozó vendég TF Senior nyerte. Ezt követően azonban átvette az irányítást, s szünetig Szundy Gábor (19), Tímár Dávid (12) és Kovács Gábor (11/3) vezérletével szünetig egyenlített, majd a kiélezett, szoros második félidőben meg is nyerte a találkozót a Diósd.

Saskacsák MF - Iparterv 68-40

A két középső negyedben nagy, helyenként nyomasztó fölényben játszva nyerte simán a dobogóra hajtó csapatok rangadóját Uzseka Dániel (20/6), Sándor Péter (13/3), Karsai Balázs (11/3) és Igaz Bálint (10) eredményességére építve biztosan a Saskacsák csapata az elsősorban Cserkuti Áron és Kovács Lajos (9/3-9/3) és Tóth Lóránt (9) találataira támaszkodó Iparterv ellen.

TFSE Senior - Tüker MSC Közgáz 60-51

A 21-6-ra megnyert 2. negyednek, valamint nagyrészt Pethő Z. (22/12) és Borda Sz. (12) kosarainak köszönhetően győzte le a TF Senior a Jendrics J. (16) és Terjéki Péter (14/3) ponterősségében bízó Közgáz csapatát.

Student SE - Honvéd Zrínyi SE A 85-63

Kirják Gyárfás (12), Maráz Ádám (11/3) és Fejes Ábel (10) révén 3 negyeden át katonacsapathoz illően tartotta a lépést a Zrínyi A a hazaiakkal. A záró etapban viszont nagy fölénybe került, s dr. Stánicz Péter (26), Harangozó Gábor (17/9) és Vághy Balázs (14/9) ponterős játékával végül 20 pont fölötti győzelmet aratott a Student.

Vice KS - X-Debrecen 58-62

Ellentétes félidők mérkőzésén a Hegedűs Gergő (18), Vámosi Boldizsár (14) és Baranyi Kristóf (10) vezérletével szünetig 10 pontos előnyt szerző X-Debrecen végül 4 ponttal győzte le a szünet után elsősorban Szőlős Szabolcs (27/9) és Besenczki Benjámin (12) jóvoltából a 2. félidőre feljavuló Vice együttesét.

TFSE Senior - Piar 55-62

A szünetig szerzett közel 20 pontos előnyének, valamint Bognár Áron (15/3), Bódis L. (14/3) és Fazekas M. (13) kosarainak köszönhetően tudott nyerni a Piar csapata az eléggé egyemberes együttes benyomását keltő TFSE Senior otthonában. A szünet után nagyot javuló, ám addig túl nagy hátrányt összeszedő hazai gárdából egyedül a pontok több mint a felét szerző Pethő Z. (30/15) jutott 10 pont fölé.

Tüker MSC Közgáz - Vice KS 55-48

Kiegyenlített, szoros első félidőt követően a 14-6-ra megnyert 3. negyednek, továbbá Molnár P. (16/3), Tabajdi Márton (15/12) és Temiz Camberk (15/6) ponterős játékának köszönhetően tudta legyőzni a Közgáz a leginkább Szabó Mihály (15/12) és Papp András (9) találataira támaszkodó Vice együttesét.

X-Debrecen - Diósdi Sasok 86-66

A nyitó és a záró szakaszban egyértelműen jobban és pontosabban játszva aratott magabiztos, 20 pontos győzelmet a Hegedűs G. (18/6)-Baranyi K. (16)-Prokaj Bálint (15)-Vámosi B. (14)-Papp Mátyás (12) "ötösfogat" által "húzott" X-Debrecen a Szundy G. (22), Tímár D. (18) és Merl Ferenc (14/6) eredményességére építő Diósdi Sasok ellen.

Szentendrei KHSE - Saskacsák MF 47-50

Az ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében 8 ponttal még a Laczkó Bálint (15/9), Horváth G. (13) és Grudl-Turi G. (10) kosaraira alapozó hazai együttes állt jobban, ám szünet után a védekezésén sokat "szigorító" Saskacsák a Karsai B. (14)-Oláh Bence (13/3)-May Gábor (9/3) trió vezetésével a maga javára fordította a találkozót.

Piar - X-Debrecen 57-48

A páratlan negyedekben hatékonyabban, eredményesebben kosarazva, e szakaszokban közel 20 pontot verve a Hegedűs G. (16) és Prokaj B. (12) találataira támaszkodó X-Debrecenre aratott Bódis L., Fazekas M. és. Jeszenkovits Ádám (13-13) vezérletével megérdemelt győzelmet a Piar.

Saskacsák MF - Vice KS 65-68

A páratlan negyedekben nyújtott pontosabb játékára, valamint Sterbinszky Tamás (25/9), Besenczki B. (12/3) és Szőllős Sz. (10/3) kosaraira alapozva tudott nyerni a Vice az Oláh B. (15/6)-Karsai B. (15/3)-Kelemen Balázs (14/69-Széles István (9/9) kvartett vezette Saskacsák otthonában.