Budapest A: Nem hibáztak az élcsapatok

Nem látszik a tavaszi fáradtság a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjának három élcsapatán. A Budai Kardinális, a Honvéd Zrínyi SE és a Budafok A egyaránt nyerte mérkőzéseit - ez utóbbi 1 ponttal verte az X-Debrecen gárdáját. A három együttes ellépett a mezőnytől, várhatóan köztük dől el a bajnoki cím és a dobogós helyezések sorsa.

Budai Kardinális - Vice KSE 77-54

A 24-8-ra megnyert első negyedre, valamint leginkább Nagy A. (20/12) és Tuba Z. (13/3) eredményességére építve győzte le biztosan a Kardinális a Vice együttesét. A vendégektől egyedül Szöllős Sz. (18/6) jutott 10 pont fölé.

A mérkőzés adatai:

Ziccer KS - Szentendrei KHSE 83-50

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását győzte le Bakk R. és Bandúr Á. (19/3-19/3), Polgári B. (12/6) és Megyesi M. (10) vezérletével simán a Ziccer a nagyrészt Víg B. (14/6), Pintér Z. (12/6) és Grudl-Turi G. (10/6) pontjaiban bízó szentendrei együttest.

Budafok A - X-Debrecen 65-64

Fordulatos, végig szoros, kiélezett mérkőzést nyert meg minimális különbséggel a Drevenka D. (24/18)-Károly M. (12/6)-Tari B. (10/3) trió vezette Budafok A az elsősorban dr.Urbán A. (20/12), Papp M. (15) és Hegedűs G. (13) kosaraira alapozó X-Debrecen gárdáját.

Vice KSE Újpest MT Öregfiúk 55-64

A szünetig szerzett 10 pontos előnyének, valamint Beszédes Gy. (16/12) és Lippai G. (14/3) eredményességének köszönhetően győzte le az újpesti együttes a főként Szöllős Sz. (13/3) és Szobi M. (10/6) találataira támaszkodó Vice együttesét.

Szentendrei KHSE - Malév SC 74-67

Az első 3 szakaszt szorosan megnyerve, a negyediket pedig döntetlenre "adva" győzte le Horváth G. (19), Jakab G. (17) és Horváth V. (13/3) vezérletével a Szentendre az elsősorban Oláh I. (28/21) és Pápai B. (10) pontjaiban bízó Malévot.

X-Debrecen - Iparterv 85-46

Az első negyedet 20-16-ra még a Salamon T. (12/6)-Szarka I.-Orosz A. (10-10) trió vezette vendég Iparterv nyerte, ám erre egy 23-2-es etappal felelt, s ettől kezdve végi fölényben játszott, és simán nyert a Svéda T. (19/9), dr. Urbán A. (19/6), Kondé B. (12/6), Hegedűs G. (11/3), valamint Papp M. és Baranyi K. (10-10) kosaraira alapozó X-Debrecen.

Saskacsák MF - Ziccer KS 49-62

A szünetig szerzett 13 pontos előnyére, valamint főleg Bkk R. (14/6), Ghyczy D. (13/9) és Polgári B. (11/3) eredményességére építve győzött a Ziccer, hazai részről csak Uzseka D. (11) jutott 10 pont fölé.

Piar - Budai Kardinális 58-88

Minden negyedet megnyerve győzte le Schwarczinger Cs. (16), Pintér Cs. (15/6), Tuba Z. (15/3), Kovács P. (12) és Nagy O. (10) vezérletével simán a Kardinális a jelentős részben Fentős B. (18/3), valamint Csermák A. és Bognár Á,. (10-10) pontjaiban bízó Piar együttesét.

Honvéd Zrínyi SE A - Student SE 85-75

A 23-14-re megnyert 2. negyednek, valamint leginkább Kirják Gy. (20), Gál M. (19), Börönte B. és Kincses B. (13-13), továbbá Tóth B. (10) kosarainak köszönhetően győzte le a Zrínyi A. a Finak H. (15/3), Bognár K. (12/3), valamint dr. Kondor B. és Vághy B. (10-10) eredményességére építő, végig jól küzdő Student csapatát.

Tüker MSC - Budafok A 49-58

A két középső negyedben jobban, hatékonyabban játszva győzte le Zombori V. (11/3) és Konecsnyi T. (10/9) vezérletével a Budafok A. a Kránicz A. (12/9)-Molnár T. (12/6)-Pintér A. (11/9) trió vezette Tüker gárdáját.

Student SE - Iparterv 97-59

A nyitó és a záró 10 percben nagy fölényben játszva győzte le Vághy B. (23/6), Finak H. (21), Selmeczi J. (14/12) Bognár K. (11/3), Gyetvai P. (10/6) és dr. Stánicz P. (10) vezérletével simán a Student a Salamon T. (20/9) és dr. Kisvárdai G. (19/3) ponterősségében bízó Iparterv gárdáját.

Budafok A - Vice KS 86-61

Hiába adta Szöllős Sz. (24/15) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a Vice, a vendégektől rajta kívül csak Szabó Gy. (10) ért el kétszámjegyű pontot, így a 33-13-ra megnyert 2. negyedre, valamint Halmos Zs. (21/9), Tóth L. (16), Károly M. (12/3), Drevenka D. (9/9) és Nagyfi L. (9) kosaraira alapozva  biztosan nyert a Budafok A.

Iparterv - Student SE 20-51

A két együttes nem egészen egy héttel korábbi, kosarakban gazdag összecsapásával szemben ezúttal egy kosarakban meglehetősen szegény találkozón győzött dr. Stánicz P. (19) és Harangozó G. (11/3) vezérletével a Student, hazai részről csak dr. Kisvárdai G. (10) jutott el kétszámjegyű pontig.

Honvéd Zrínyi SE A - Szentendrei KHSE 62-52

A 3. negyed végére leginkább Kirják Gy. (13/3)., Kincses B. (12/3), Tóth B. (10/6) és Maráz Á. (10/3) jóvoltából 10 pont fölötti előnyt szerezve nyerte meg a "katonai ütközetet" a Zrínyi A a Kovács Á. (14/3)-Jakab G. (13)-Dzsida T. (11/6) trió vezette szentendrei alakulat ellen.