Budapest A: Nem Kardinális kérdés

A Budai Kardinális várhatja élről a 2023-as évet a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában. Az előző évadban még a B-csoportban szereplő, s azt megnyerő gárda biztosan verte a jelek szerint az év végi hajrára kissé elfáradó, s decemberben több mérkőzését is elvesztő tavalyi " B-s osztálytárs" Ziccer együttesét. Az éllovashoz hasonlóan egyetlen vereséggel áll a Zrínyi A csapata, az első két találkozóján alulmaradó címvédő Budafok A pedig hat mérkőzéses győzelmi sorozatot építve már dobogós helyen áll.

Ziccer KS - Student SE 55-73

A 23-6-ra megnyert 3. negyednek, valamint nagyrészt Finak H. (16/3), Fuchs M. (15/3). Vághy B. (14/3) és Bognár K. (13/3) kosarainak köszönhetően tudott nyerni némi meglepetésre a Student a találkozó előtt egyetlen vereséggel álló, s ezúttal főként Bandúr Á. (17). Bakk R. (14) és Polgári B. (13/9) pontjaiban bízó Ziccer otthonában.

A mérkőzés adatai:

Újpest MT Öregfiúk - Honvéd Zrínyi SE A 56-68

Az első negyedet még Kortoczó P. (16) és Beszédes Gy. (15/9) ponterősségével megnyerte a hazai gárda, de ezt követően a Kincses B. (18/6)-Gál Márkó (17/3)-Tóth B. (13) trió vezetésével átvette az irányítást, és végül 12 ponttal nyert a Zrínyi A.

Tüker MSC - Saskacsák MF 52-58

A két csapat a 110 pontot hosszabbítás után "hozta össze", méghozzá úgy, hogy 40 perc után 51-51-re állt a játék. Végül hiába adta Molnár T. (16/9) személyében a legeredményesebb játékosát a hazai gárda, a csapatként a "több lábon álló", leginkább Uzseka D. (14), Lovró J. (11/3) és Ambrus M. (10/3) eredményességére építő, s a hosszabbítást 7-1-re nyerő vendég együttes diadalmaskodott.

Iparterv - Újpest MT Öregfiúk 39-62

Minden negyedet megnyerve diadalmaskodott Szondi B. (21/3) és Beszédes Gy. (15/3) vezérletével az újpesti együttes a Szarka I. (11)-Mayer Á. (9/9) kettős vezette Iparterv otthonában.

X-Debrecen - Tüker MSC 84-58

Az első félidőben még Füzesi Z. (11), Molnár P. (10) és Pintér Á. (9/9) kosaraira alapozó Tüker még tartotta a lépést a hazaiakkal, de térfélcsere után Hegedűs G. (24/3), Prokaj B. (15/3) és Baranyi K. (14) jóvoltából már egyértelműen a vendéglátó X-Debrecen akarata érvényesült.

Saskacsák MF - Szentendrei KHSE 51-52

Hullámzó, fordulatos mérkőzést nyert meg a nyitó és a záró szakaszban nyújtott jobb, pontosabb játékának és főként Horváth G, (16) és Laczkó B. (15/9) ponterőssége révén a Szentendre az egyedüliként 10 pont fölé jutó Takács M. (13/12) vezette Saskacsák otthonában.

Honvéd Zrínyi SE A - Vice KSE 70-60

Szünetig még Szőllős Sz. (19/3), Szobi M. (16/9) és Papp A. (13) vezérletével tartani tudta a lépést a Vice a katonacsapattal, de a második félidei, Börnte B. (21), Tóth B. (11) és Kincses B. (10) által vezetett "katonai offenzívának" nem tudtak ellenállni.

Ziccer KS - Budai Kardinális 52-79

A két tavaly még B-csoportban szereplő élgárda rangadóján minden negyedet megnyerve aratott fölényes győzelmet leginkább Sárosi M. (20/3) és Hegyi K. (15) ponterős játékával a Kardinális a főként Polgári B. (12) és Horváth D. (11) találataira támaszkodó Ziccer otthonában.

Budafok A - Saskacsák MF 61-46

Szünetben 2 ponttal még az a vendég Saskacsák együttese vezetett, amelyből végül egyedül Uzseka D. (11) jutott 10 pont fölé, leginkább azért, mert térfélcsere után Halmos Zs. (16/9), Tari B. (14) és Drevenka D. (12/6) jóvoltából fölénybe került a Budafok, és végül 15 ponttal győzött.

Malév SC - Budai Kardinális 53-77

A 25-5-re megnyert 2. negyedre, valamint főleg Tuba Z. (16/6), Sárosi M. (16), Nagy A. (15/6) és Pintér Cs. (11/6) kosaraira alapozva győzte le biztosan a Kardinális az első negyedet még az Oláh I. (22/12)-Sebestyén Zs. (15) duó révén 8 ponttal megnyerő Malév gárdáját.

Vice KSE - Iparterv  62-50

Hiába adta a mezőny legeredményesebb játékosát a csapata pontjainak több mint a felét szerző Veszter A. (29/3) vezette, s félidőben még 1 pontos előnyben lévő vendég Iparterv, a gárdából egyedül ő jutott 10 pont fölé, ráadásul szünet után Szobi M. (21/9) és Szőllős Sz. (14/9) vezérletével a Vice átvette az irányítást, és végül 12 ponttal győzött.

Szentendrei KHSE - X-Debrecen 67-65

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 9 ponttal még jórészt a Hegedűs G. (23/6) és Sveda T. (12) eredményességére építő vendég együttes állt jobban. Szünet után azonban a Laczkó B. (21/15)-Jakab D. (13)-Grudl-Turi G. (11) trió vezetésével átvette az irányítást a Szentendre és 2 ponttal meg is nyerte a találkozót.

Újpest MT Öregfiúk . Ziccer KS 45-47

Küzdelmes, végig szoros, kiélezett összecsapást nyert meg elsősorban Bandúr Á. (15), Polgári B. (13/9) és Bakk R. (11) jóvoltából a Ziccer a leginkább Szondi B. (16) és Beszédes Gy. (10/6) találataira támaszkodó újpesti gárda otthonában. A hazai csapat vereségében a 15 (7/22) kihagyott büntető is jelentősen közre játszott

Tüker MSC - Student SE 66-78

A páratlan negyedekben nyújtott jó játékának, valamint Finak H. (13), Harangozó G. (12/6), Gyetvai P. (11/3) és Fuchs M. (10/6) eredményes játékának köszönhetően győzött a Student a veresége mértékén Molnár P. (16), Terjéki P. (12) és Pintér A. (11/9) révén a 4. negyedben "kozmetikázó" Tüker otthonában.

Malév SC - Újpest MT Öregfiúk 65-56

Három negyed után még "egálra" állt a Bori I. (14/12), Halmos Sz. (12/3), Beszédes Gy. (10/9) és Szondi B. (10) pontjaiban bízó újpesti együttes a hazaiakkal, a záró etapban azonban "szárnyra kapott" a nagyrészt Sebestyén Zs. (17). Tóth V. (15/6), Molnár A. (13/9 és Oláh I. (11/3) találataira támaszkodó Malév, és 9 ponttal győzött.

Iparterv - Piar 42-65

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását aratott Fentős B. (19/3),. Bognár Á. (13/3) és Fazekas M. (10) vezérletével magabiztos győzelmet a Piar a Szarka I. (17/3)-dr. Kisvárdai G. (12/6) kettős vezette Iparterv otthonában.

Student SE . Szentendrei KHSE 72-56

A szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyére, valamint főként Bognár K. (17/6), Selmeczi J. (13/9) és Gyetvai P. (11/3) kosaraira alapozva győzte le biztosan a Student az igazán jól csak a 3. negyedben játszó, Horváth G. (14), Víg B. (13/6) és Grudl-Turi G. (11/3) eredményességére építő szentendrei együttest.

Ziccer KS - Vice KSE 73-77

Színvonalas, végig kiegyenlített találkozót nyert meg az "évzárón" Szőllős Sz. (24/9), Szabó Gy. (13/12), valamint Pozsegovics P. és Papp A. (10-10) vezérletével a Vice a Bandúr Á. (22/12)-Polgári B. (20/9)-Bakk R. (11/3) trió vezette Ziccer otthonában.