Budapest A: nincs már veretlen, "kapaszkodik" a címvédő Budafok A

Egy-egy izgalmas, szoros mérkőzésen mindkét eddig veretlen együttes, a Budai Kardinális és a Ziccer is kikapott, így nincs már veretlen csapat a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában. A szereplését 2 vereséggel kezdő címvédő Budafok A ötös győzelmi sorozatot építve már a dobogót ostromolja.

Saskacsák MF - Iparterv 67-59

Három negyed után egyetlen ponttal még a leginkább Mayer Á. (19/15) és Salamon T. (10/6) találataira támaszkodó vendég Iparterv vezetett, ám a végét a Takács M. (19/9)-Karsai B. (10/6)-Uzseka D. (10) trió vezette hazai gárda bírta jobban.

A mérkőzés adatai:

Budafok A - Tüker MSC 75-60

Az első negyedet még "elvitte" a főként az egy nap késéssel Márton napot tartó, azaz erre a keresztnévre hallgató Pucser (13/9) és Tabajdi (12) kosaraira alapozó vendég együttes, de a második etaptól a címvédő Budafok Károly M. (24/6), Nagyfi L. (17), Drevenka D. (11/6) és Tari B. (10) vezérletével átvette az irányítást és győzött.

Malév SC - Szentendrei KHSE 54-64

A 19-11-re megnyert 3. negyednek, valamint főként Grudl Turi G. (24/6), Horváth V. (13) és Horváth G. (11) kosarainak köszönhetően győzött a Szentendre a nagyrészt Oláh I. (19/15), Sebestyén Zs. (13) és Molnár A. (11) találataira támaszkodó Malév otthonában.

Iparterv - X-Debrecen 43-60

2 és 8 pont között minden negyedet megnyerve győzte le dr. Urbán A. és Hegedűs G. (17/3-17/3), valamint Sveda T. (12/6) vezérletével az X-Debrecen az Iparterv együttesét. Hazai részről egyedül Veszter A. (10) érte el a 10 pontot.

A mérkőzés adataI:

Budai Kardinális - Piar 70-46

Az első 3 negyedet megnyerve, a negyediket döntetlenre adva győzték le elsősorban Sárosi M. (22/6) és Nagy A. (10/6) jóvoltából a Budai Kardinális a Piar csapatát. A vendégektől egyedül Fentős B. (10) érte el a 10 pontot.

Student SE - Honvéd Zrínyi SE A 67-72

Szünet utáni valamivel pontosabb játékára, valamint nagyrészt Kriják Gy. és Börönte B. (15-15), továbbá Kincses B. (13) és Maráz Á. (11) kosaraira alapozva győzött a Zrínyi A a dr. Kondor B. (15)-Harangozó G. (12/9)-Bognár K. (11/6) trió vezette Student otthonában.

Iparterv - Malév SC 63-71

A 24-10-re megnyert 2. negyednek, valamint Oláh I. (33/18) és Sebestyén Zs. (20) ponterős játékának köszönhetően győzött a Malév a Veszter A. (18/6)-Schwarczinger P. (13)-Mayer Á. (11/3) trió vezette Iparterv otthonában.

Ziccer KS - Saskacsák MF 77-66

Itt is egy 24-10-es negyed, méghozzá az első döntött a főleg Bandúr Á. (21/3), Pintér Z. (18) és Bakk R. (12/6) kosaraira alapozó hazaiak javára a leginkább Lovró J. (17/3), Uzseka D. (17) és Takács G. (12/9) találataira támaszkodó Saskacsák együttesével szemben.

Újpest MT Öregfiúk - Vice KSE 36-43

Küzdelmes mérkőzésen győzte le az egyedüliként 10 pont fölé jutó Besenczki B. (14/6) vezetésével a Vice az újpestieket. A hazai gárdából egyedül Szondi B. (10) érte el a 10 pontos.

Vice KSE - Budafok A. 60-69

Szünetben még döntetlenre állt a Szabó Gy. (18/12) és Szöllős Sz. (16/6) ponterősségében bízó Vice a címvédő ellen, de lehet, szünet után a hazaiakon kiütközött a 3 nappal korábbi küzdelmes összecsapás fáradtsága, a 2. félidőben jobban, pontosabban kezdő Budafok Halmos Zs. (18/6) és Vízi B. (10/3) vezérletével a maga javára döntötte el a találkozót.

Szentendrei KHSE - Tüker MSC 79-53

Minden negyedet megnyerve győzte le Laczkó B. (16/6), Horváth G. (15) és Jakab G. (14) eredményességére építő Szentendre a Pintér A. (14/12)-Kránicz A. (12/6) kettős vezette Tüker csapatát.

X-Debrecen - Ziccer KS 67-65

A 24-8-ra megnyert első negyedének, valamint jórészt dr. Urbán A. (18/3), Hegedűs G. (16) és Papp M. (13) kosarainak köszönhetően vette el az X-Debrecen a Bandúr Á. (25/3), Polgári B. (14/12), valamint Pintér Z. és Horváth D. (12-12) révén hatalmasat hajrázó Ziccer veretlenségét.

Saskacsák MF - Malév SC 46-41

A küzdelmes összecsapás első negyedét még "elvitte" a leginkább Oláh I. (12/9) és Sebestyén Zs. (10) kosaraira alapozó Malév, de a 12-5-re megnyert 3. negyednek, és elsősorban Karsai B. (12) és Takács G. (10/6) eredményességének köszönhetően a hazaiak nyertek.

Piar - Újpest MT Öregfiúk 84-66

A páratlan negyedekben nyújtott egyértelműen jobb, pontosabb játékára, valamint Bognár Á. (25/6), valamint Van der Meer Á. és Fazekas M. (18/3) ponterős játékára építve győzte le a Piar a Beszédes Gy. (20/12)-Halmos Sz. (15) kettős vezette Újpestet.

Honvéd Zrínyi SE A - Budai Kardinális 82-81

Ellentétes félidőket hozott az összecsapás előtt egyetlen vereséggel álló Zrínyi és a veretlen Budai Kardinális összecsapása. Szünetben - és a döntetlenre végződő 3. negyed után is 8 ponttal még a Sárosi M. (19/3), Nagy A. (17/3) és Hegyi K. (16) ponterősségében bízó vendégek álltak jobban. A záró szakaszban remekül játszó Zrínyi Maráz Á. (20/6), Börönte B. (20) és Gál M. (15/9) vezérletével a 38. percben átvette a vezetést, de az utolsó percben a látogatók visszaszerezték azt. Az "utolsó szó" azonban Kincses B. kosara, 5. és 6. pontja a hazaiaké volt és e találat, ha nem is mesés kincset, de győzelmet ért a Zrínyi A-nak, amely így megfosztotta veretlenségétől a Budai Kardinális együttesét.

Budafok A - Szentendrei KHSE 69-51

3 és 6 pont között minden negyedet megnyerve győzte le a Tari B. (18)-Drevenak D. (15/15) kettős vezetésével a címvédő Budafok a nagyrészt Grudl-Túri G. (24/3) és Víg B. (11) találataira támaszkodó szentendreieket.

Malév SC - X-Debrecen 69-68

A 3. negyed után 10 ponttal még a Ziccer gárdáját veretlenségétől megfosztó, s ezúttal jórészt Hegedűs G. (25), dr. Urbán A. (17/6) és Papp M. (15) pontjaiban bízó vendég X-Debrecen állt jobban. A záró szakaszban azonban a Malév elsősorban Bibity N. (22/18), Oláh I. (20/12) és Sebestyén Zs. (13) jóvoltából "szárnyakat adott vágyainak", s a 4. negyedet 15-4-es rohammal kezdve fordított, s végül izgalmas játékban nyert.

Vice KSE - Piar 34-48

A küzdelmes találkozó 3. negyede után csupán 2 pont volt a Fazekas M. (15) és Bognár Á. (11) eredményességére építő vendég Piar előnye, a záró szakaszra pedig "elfogyott" a hazai gárda, amelyből egyedül Besenczki B. (10) érte el a 10 pontot.