Budapest A: Tovább menetelnek a B-csoportból feljutók

A Cziffra Mihály Budapest bajnokságának A-csoportjában is remekel az előző évadban a B-ben az első két helyen végzett gárda, a Budai Vasökölként a B-s bajnokságot megnyerő, de most már Budai Kardinális néven "futó" alakulat, valamint a nevében és a győzelmek gyűjtésében magasabb szinten is az állandóságot őrző Ziccer KS.. Kezd "kapaszkodni" a két vereséggel kezdő címvédő Budafok, a két feljutóra pedig "tapad" a Zrínyi A és a Saskacsák legénysége.

X-Debrecen - Újpest MT Öregfiúk 94-50

Hegedűs G. (25), Papp M. (21/3), Sveda T. (18/9), dr. Urbán A. (13/9) és Baranyi K. (12) eredményességére építve a páratlan negyedekben nagy fölényben játszva verte simán az X-Debrecen a leginkább Varga D. (14) és Szondi B. (11) pontjaiban bízó újpesti legénységet.

A mérkőzés adatai:

Student SE -. Vice KSE 55-53

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben Szöllős Sz. (19/15) és Szobi M. (17/9) ponterős játékával 11 ponttal még a vendégek vezettek. Szünet után rendezte védekezését, és a Selmeczi J. (12/6)-Bognár K. (12) vezérletével már a 3. negyedben fordított, s izgalmas végjátékban úgy kerekedett minimális különbséggel ellenfele fölé, hogy 9 játékosa is eredményes volt - míg a vendégektől csupán 5 játékos szerzett pontokat.

Budai Kardinális - Újpest MT Öregfiúk 78-65

A "bajnokverő" hazai együttes az első 3 negyedben Kovács P. (20), Nagy A. (11/9), Sárosi M. (11), Nagy O. (10/3) és Pintér Cs. (10) jóvoltából az első 3 negyedben kézben tartva az irányítást győzte le a Szondi B. (18), Kovács Zs. (12/3), Halmos Zs. (12) és dr. Halmos G. (10) találataira támaszkodva veresége mértékén a záró szakaszban valamit "kozmetikázó" újpestieket.

Ziccer KS - Tüker MSC 72-57

A 21-10-re megnyert 3. negyednek, valamint nagyrészt Polgári B. (23/15) és Bandúr Á. (18) eredményes játékának köszönhetően győzte le a Ziccer a leginkább Kránicz A. (17/15) és Tabajdi M. (11/3) találataira támaszkodó Tüker gárdáját.

Budafok A - Malév SC 73-69

Hullámzó, fordulatos mérkőzésen, jó hajrájára, valamint Károly M. (19/3) és Nagyfi L. (12) kosaraira alapozva két vereség után megszerezte első győzelmét a címvédő Budafok A, az elsősorban az Oláh I. (25/15)-Sebestyén Zs. (18)-Pápai B. (12) trió révén 3. negyed után még 4 ponttal vezető Malév együttesét. A hazai siker kulcsa, hogy a bajnokcsapat összesen nem kevesebb, mint 6 játékosa dobott 7 pontnál többet.

Honvéd Zrínyi SE A - Tüker MSC 75-39

Börönte B. (16), Fejes M. és Kirják Gy. (13-13), valamint Tóth B. (12/3) vezérletével a két középső negyedben nagy fölényben játszva győzte le biztosan a Zrínyi A a Tüker csapatát. A vendégek legeredményesebb játékosa Tabajdi M. volt 9 ponttal.

Student SE - Budai Kardinális 55-62

A két veretlen gárda összecsapásán a szünetig szerzett 10 pont fölötti vezetésének, valamint leginkább Sárosi M. (14), Nagy O. (10/6) és Kovács P. (10/3) kosarainak köszönhetően győzött a Budai Kardinális a hátrányát szünet után a dr. Stánicz P. (15)-Vághy B. (13/9) duó vezetésével csökkentő Student otthonában.

Újpest MT - Budafok A 51-62

Három negyed után 1 ponttal még a Halmos Sz. (15/3), Beszédes Gy. (13/3) ls Szondi B. (13/3) eredményességére építő hazai gárda vezetett, ám a címvédő budafokiak Károly M. (14/6), Herdinénd B. (12/9) és Tari B. (12) vezérletével a 4. negyedben megduplázva az első 3 szakaszban szerzett pontjainak számát végül 10 pont fölötti győzelmet arattak.

Tüker MSC .- Iparterv 72-48

A végeredmény alapján meglepőnek tűnik, de ez ellentétes félidők mérkőzése volt, amelynek szünetében 10 ponttal még a nagyrészt Salamon T. (18/9), Mayer Á. (11/6) és Szarka I. (10) pontjaiban bízó, ám mindössze 6 játékossal érkező Iparterv állt jobban. Szünet után azonban a Molnár P. (16)-Pető D. (14)-Tabajdi M. (10/3)-Pintér A. (9/9) kvartett 9 ponton tudta tartani fizikailag feltehetően elfáradó ellenfelét, és végül egészen simának tűnő 24 pontos győzelmet aratott.

Vice KSE - Budai Kardinális 49-67

Szünetben 2 ponttal még a Szőllős Sz. (22/6) és Szobi M. (17/9) ponterős játékára építő hazai gárda vezetett, a második félidő azonban egyértelműen a főként Schwarczinger Cs. (18), Pintér Cs. (14) és Sárosi M. (10) kosaraira alapozó vendégek volt, akik végül közel 20 ponttal győztek.

Szentendrei KHSE - Ziccer KS 62-79

A nyitó és a záró szakaszban nyújtott jobb, pontosabb, valamint Polgári B. (19/15), Tóth M. (17/3), Bandúr Á. (17/3) és Horváth D. (16/3) ponterős játékával őrizte meg veretlenségét a Ziccer a Grudl-Turi G. (15/9)-Horváth V. (13/3)-Horváth G. (11) trió vezette Szentendre otthonában.

X-Debrecen -. Honvéd Zrínyi SE A 76-79

Csupán egyetlen negyedet nyertek meg a vendégek, ám a 26-12-re "elvitt" 2. etap, valamint Kincses B. (18), Maráz Á. (14/3) és Gál M. (13/9) eredményessége elegendőnek bizonyult a győzelemhez a leginkább dr. Urbán A. (25/9), Hegedűs G. (18) és Sveda T. (14/12) találataira támaszkodó X-Debrecen otthonában.

Tüker MSC - Malév SC 58-46

Hiába adta Sebestyén Zs. (17) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a Malév, a vendégektől rajta kívül nem jutott más 8 pont fölé, így a 17-6-ra megnyert első negyedre, valamint elsősorban Pintér A. (11/9) és Füzesi Z. (10) kosaraira alapozva aratott 12 pontos győzelmet a Tüker.