Budapest A-csoport: Hosszabbításban nyert az Újpest, menetel az X-Debrecen és a Saskacsák

Bár akadt néhány egyoldalú találkozó, továbbra is sok a szoros, izgalmas összecsapás a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában. A legszorosabb a Tüker MSC Közgáz - Újpest MT Öregfiúk találkozó volt, amelyet hosszabbítás után nyertek meg a vendégek. A csoport élén a hatékony támadójátékának köszönhetően veretlen X-Debrecen, és a makulátlan mérlegét inkább szervezett védekezésére alapozva őrző Saskacsák együttes áll.

Szentendrei KHSE - Budafok A 79-83

Izgalmas, fordulatos mérkőzést nyert meg az extra dobóformát kifogó Drevenka Dávid (38/33), valamint Károly Máté (36/6) rendkívül ponterős játékával a szünetben még 4 ponttal vezető, a 3. etap után viszont 7 pontos hátrányban lévő Budafok A a csapategységre, azon belül pedig nagyrészt Horváth Gergely (16), Víg Bence (12/3), Jakab Gergely és Horváth Viktor (11-11), valamint Grudl-Turi Gábor (10/9) kosaraira alapozó szentendrei együttes otthonában.

A mérkőzés adatai:

Vice KS - Honvéd Zrínyi SE A 42-56

A 17-7-re megnyert 2. negyednek, valamint Gál Márkó (15/6), Kirják Gyárfás (14) és Maráz Ádám (12/3) eredményességének köszönhetően tudott nyerni a Zrínyi A az elsősorban Besenczki Benjámin (13/6) és Szobi Marcell (10) pontjaiban bízó Vice otthonában.

X-Debrecen - TFSE Seinor 90-56

A vendégek Buda Gergely (24/6), Pethő Zoltán (14/3) és Schulek Csaba (12) jóvoltából a 3. negyedben ugyan felnőttek a feladathoz, de a mérkőzés többi részében sokkal jobban, pontosabban játszó vendéglátó Hegedűs Gergő és Vámosi Márton (19-19), Baranyi Kristóf (17/3), és Vámosi Boldizsár (14/3) vezérletével simán győzött.

Tüker MSC Közgáz - Újpest MT Öregfiúk 72-76

A végig szoros, kiegyenlített találkozót hosszabbítás után nyerte meg a Zsurek Lajos (23/6)-Beszédes György (17/6)-Szondi Bence (14)-Bodnár András (10/9) kvartett vezette újpesti gárda a Siklóssy Tamás (15), Tabajdi Márton (13/3) és Jendrics József (13) eredményességére építő Tüker Közgáz otthonában.

Saskacsák MF - Piar 54-47

A küzdelmes találkozót elsősorban a csapata pontjainak több mint felét jegyző Oláh Bence (29/3) kosaraira alapozva nyerte meg a Saskacsák együttese az egyedüliként 10 pont fölé jutó Kotschy Balázs (11) vezette Piar ellen.

Piar - Malév SC 72-44

Minden negyedet megnyerve, sikerét a záró etapban fölényessé téve győzte le Fazekas Mihály (16/3), Szokody Márton (15) és Bódis László (13/9) vezérletével a Piar az elsősorban Oláh István (14/9) ás Oláh Ádám (12/9) kosaraira alapozó Malév csapatát.

Honvéd Zrínyi SE A - Diósdi Sasok 85-91

A színvonalas, kosarakban gazdag találkozót a páratlan negyedekben mutatott pontosabb játékának, valamint Szundy Gábor (23/3), Karácson Zsolt (16/3), Merl Ferenc (15/9), valamint Steigerwald Gábor és Tímár Dávid (14-14) ponterősségének köszönhetően nyerte meg a Diósd a Börönte Bence (21), Janositz Ervin (18), Kirják Gy. (14/3), Soós-Nagy Bendegúz (13/3) és Maráz Á. (11) pontjaiban bízó Zrínyi A otthonában.

Újpest MT Öregfiúk - Saskacsák MF 52-63

Az első szakasz után 4 ponttal még a Zsurek L. (13/3) és Bodnár A. (12/9) vezette hazai gárda állt jobban, ám a folytatásban a Saskacsák együttese átvette a játék irányítását, és elsősorban Karsai Balázs (14), Oláh Bence (12/3) és Takács Máté (10/6) találataira támaszkodva végül 11 pontos győzelmet aratott.

Budafok A - Vice KS 61-51

Hiába adta Sterbinszky Tamás (28/3) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a vendég Vice együttese, mivel őt társai eléggé magára hagyták a pontszerzésben, - rajta kívül más nem jutott 6 pont fölé a vendégektől - a csapatként egységesebb Budafok A Károly M. (25/3) és Góczán András (17/3) ponterős játékára építve megnyerte a találkozót.

Szentendrei KHSE - Iparterv 42-59

Az első 3 negyedben kézben tartva az irányítást tudott nyerni az Iványi Kristóf (15/6)-Cserkuti Áron (12/6)-Szentesi Kristóf (11/6)-Tóth Lóránt (10) kvartett vezette vendég Iparterv az elsősorban Grudl-Turi G. (12/6) és Jakab G. (10) kosaraira alapozó szentendrei gárda otthonában.

X-Debrecen - Student SE 102-71

A nyitó és a záró10 percben egyértelműen jobban pontosabban kosarazva nyerte meg Vámosi B. (26/3), Vámosi M. (23/3), Baranyi K. (22), Hegedűs G. (21/3), valamint Prokaj Bálint (10) találataira támaszkodva az X-Debrecen ezt a kosarakban gazdag összecsapást a Vághy Balázs (22)-Harangozó Gábor (15/6)-Gyetvai Péter (10/3) trió vezette Student ellen.

Tüker MSC Közgáz - X-Debrecen 75-98

Egy nappal azt követően, hogy 100 fölé jutott az X Debrecen a Student ellen, minden negyedet megnyerve, ettől 2 ponttal csupán elmaradva győzte le az ezúttal is a Vámosi B. (23)-Baranyi K. (21)-Hegedűs G. (18)-Prokaj B. (17)-Vámosi M. (13/3) "ötösfogat húzta" X-Debrecen az elsősorban a mezőny legeredményesebb játékosa, Jendrics J. (28/3), valamint Erben Péter (10/6) pontjaiban bízó Közgáz csapatát.

Diósdi Sasok - Budafok A 60-65

Végig kiélezett, szoros találkozót nyert meg Drevenka D. (16/12), Tóth Levente (15), valamint Tari Balázs (9/3) vezérletével a Budafok A, a nagyrészt Merl F. (20/6) és Tímár D. (20) ponterősségére építő diósdiak otthonában.