Budapest A-csoport: Nagyot "villantott" az Old Flash

Rangadót vesztett a Sberbank Rockers Kerék, amely saját pályáján maradt alul az Old Flash ellen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokságban

Rangadót vesztett a Sberbank Rockers Kerék, amely saját pályáján maradt alul az Old Flash ellen a Cziffra Mhály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában. Nem botlott viszont a Hajós Alfréd DSE, amely így lépéselőnybe került - izgalmas hajrá várható

Szünetben még 4 pontos előnye volt a Herdinánd Balázs (18/3)-Horváth Dávid (17)-Árva Mátyás (13/9) trió vezette vendéglátó Centi Eötvös csapatának, ám a második félidőben egyértelműen a vendég Diósdi Sasok akarata érvényesült, amely végül 84-75-re győzött.
A teljes dobólista itt érhető el!

Az első három negyedet, ha szűken is, de megnyerve, a záró etapot pedig döntetlenre adva küzdelmes mérkőzésen Széles István (18/6), Jobbágy Zsolt (13/3) és Karsai Balázs (10) vezérletével a Saskacsák küzdelmes mérkőzésen 58-49-re győzött a Glacz Bernát (14/39-Csikor Levente (9) kettős vezette Józsefváros B otthonában.

A 30-11-re megnyert első negyedre, valamint elsősorban Hubert Gábor (15/6), Horváth Tibor (15), Décsi András (11) és Sütő Kriszián (10) eredményességére építve az Eldorádó simán, 82-54-re verte a Cseh István (26/9) és Ivan Karadinovics (14/3) vezette MVSE KSE csapatát.

Az első három negyedben uralva a játékot Buda Gergely (19/3) és Szira Zsombor (18) vezérletével a Fortress küzdelmes mérkőzésen 58-45-re legyőzte a Kisbenedek Dániel (15/3)-Helik Miklós (10/3) duó vezette Meteor csapatát.

A 20-12-re megnyert első negyednek, továbbá elsősorban Jász Gábor (17), Jász Levente (14/6), Kruppa Bertalan (13) és Pohánka Balázs (10) eredményességének köszönhetően az Old Flash 72-67-re legyőzte a Simon Kristóf (14/6), Szántó András és Zimon Péter (11/3-11/3), valamint Dira Ferenc (10/6) vezette Budai Space Jam együttesét.

Fordulatos mérkőzésen a második félidőben fölényben játszó Saskacsák Széles I. (10), Jobbágy Zs., Lovró József és May Gábor (9-9) vezérletével 60-45-re győzött  a Horváth D. (17)-Árva Balázs (8/6)-Herdinánd B. (8/3) trió vezette Centi Eötvös otthonában.

A közel 20 ponttal, 26-7-re megnyert első negyedre, valamint elsősorban Simon K. (21/6) és Buró Gergely (11/3) ponterősségére alapozva a Budai Space Jam 60-52-re győzött a Tapodi József (16)-Glacz Bernát (15/15) duó vezette Józsefváros B otthonában.

A 3. negyed végére közel 20 pontos előnyt szerezve Jász G. (18/6), Pintér Zoltán (15/15) és Jász L. (10/6) vezérletével az Old Flash 62-52-re legyőzte a vereségén a záró etapban elsősorban Biczók Gegely (21/6) és Csikor L. (15) révén "kozmetikázó" Józsefváros B csapatát.

A két középső negyedben nyomasztó fölényben játszva a Meteor Helik Miklós (23), Kapusi László (17/3), Bodnár András (13/9) és Papp Gábor (12/12) vezérletével simán, 77-49-re győzött a Cseh István (27/6) és Árva Péter (10) vezette MVSE KSE ellen.

Remek hajrájának, a 18-8-ra nyert 4. negyednek, továbbá főként Füzesi Zoltán (16), Terjéki Péter (12) és Siklóssy Tamás (10) eredményességének köszönhetően a Közgáz 57-46-ra verte a Zala Gábor (10/3) és Rósa László (9/3) vezette Eldorádó csapatát.

A 17-5-re megnyert 3. negyedre, továbbá elsősorban Jász G. (27/6), Németh Géza (13/6) és Pohánka B. (12/3) ponterősségére építve az Old Flash 70-56-ra nyerte a rangadót a Dani Zoltán (21/12)-Kurucz Zsigmond (12/3) kettős vezette Sberbank Rockers Kerék csapatának otthonában.

Fordulatokban gazdag összecsapáson a parádés hajrát kivágó, a Pénzes Norbert (27/6)-Vághy Balázs (18/6)-Harangozó Gábor (16/6) trió vezette Hajós Alfréd DSE 77-63-ra legyőzte az elsősorban Papp G. (22/15), Helik M. (14) és Bodnár Csaba (11) eredményességére építő Meteor csapatát.

Ellentétes félidőket hozó küzdelmes találkozón a Szira Zs. (20/3),  Buda G. (10), valamint Faragó Tamás és Polgári Balázs (9/9-9/9) vezérletével a félidőben 13 pontos előnyt szerző Fortress 54-50-re győzött a Glacz B. (12/9)-Tapodi J. (12)-Németh Dávid (11/3) trió vezette Józsefváros B ellen.

Bár Antal Dávid (20), Konta Gyula (16/12) és Kránicz András (11/9) vezérletével a Közgáz végig partiban volt a vendéglátó Diósddal, végül 78-72-re kikapott.