Budapest B.: bajnok a BLF B

A hajrában már nem "botló" BLF KK B nyerte a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B csoportját a Honvéd Zrínyi SE A csapata előtt.

A hajrában már nem "botló" BLF KK B nyerte a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B csoportját a Honvéd Zrínyi SE A csapata előtt. A bronzérmet izgalmas versenyfutás végén a VICE KSE együttese szerezte meg.

Budai Vasököl - MVSE KSE 63-70
Szujó Balázs (15/9), Barna János (13/6) és Novák Tamás (13/3) vezérletével az első félidőt még "döntetlenre hozta" a hazai gárda, de a szünet után pontosabban játszó MVSE Cseh István (31/6), Koncsag Csaba (13/9) és Horváth Barnabás (11) eredményes játékára építve győzött.

Piarista Öregfiúk - BEAC Kobak 66-48
A páratlan negyedekben Fazakas Mihály (23/3) és Bódis László (14) ponterőssége révén a hazaiak rákényszerítve akaratukat a Búzás Bálint (13/3)-Hedry Zsolt (10/3) kettős vezette vendégekre magabiztos győzelmet arattak.

Honvéd Zrínyi SE A - TFSE 89-61
Az első félidőben Kondor József (24), valamint Fekete Tamás (9/3) és Schulek Dávid (9) kosaraira alapozva a TF még tartotta a lépést a katonacsapattal, ám szünet után a hazaiak nagy fölényben játszva Börönte Bence (21), Berberovics Márk (12), valamint Fejes Milán és Janositz Ervin (9-9) vezérletével simán nyertek.

Törekvés SE - BLF KK B 68-82
Az első három negyedben kézben tartva az irányítást a Vígh Barnabás (16/9)-Tóth Attila (16)-Borsodi Bálint (14/9) trió vezette BLF biztosan nyert az elsősorban Zsoldos Károly (22), Zsoldos Márton (17/3) és Hegedűs Dániel (11/3) kosaraira alapozó Törekvés otthonában.

Színyei KC - Szentendrei Kinizsi 70-53
A páratlan negyedekben a Velimir Jovanovics (19/3)-Bánhegyi András (14/3) kettős vezette Színyei egyértelműen rákényszerítve akaratát a Horváth Viktor (18) és Horváth Gergely (12) eredményességére építő szentendreiekre biztosan győzött.

MVSE KSE - Törekvés SE 57-70
Az 1. negyed után még a Koncsag Cs. (22/12)-Cseh I. (18)-Griuz Ádám (13/3) trió vezette hazai gárda állt jobban 2 ponttal, de a második etaptól Hegedűs D. (19/6), Beliczay Zsolt (15/15) és Zsoldos K. (9) vezérletével átvette az irányítást a Törekvés és végül 13 ponttal nyert.

BEAC-Kobak - Honvéd Zrínyi SE A 65-70
Színvonalas találkozón a 3. negyed végére elsősorban Börönte B. (14), Berberovics M. (12) és Horváth Sándor kosarainak köszönhetően 9 pontos előnyt szerzett a vendég katonacsapat. A záró etap közepén a Hedry Zs.(25/3)-Valuska László (21/6) kettős vezette Kobak 3 pontra feljött, de ennél közelebb nem tudott kerülni ellenfeléhez.

TFSE - Iparterv 40-58
A 20-6-ra megnyert nyitó etap, valamint Juhász András (26/6) és Piltmann Ákos (16) ponterőssége révén az Iparterv simán nyert a Borda Szabolcs (14) vezette TF otthonában.

7+ SC -Budai Vasököl 73-70
Fordulatos, végig szoros mérkőzésen győzte le Nagy Péter (31/6), Bársony Balázs (16) és Herczeg Barnabás (13) vezérletével a 7+ a Nagy Olivér (13/3)-Novák T. (12)-Barna J. (10/6) trió vezette "vasöklűeket"

Piarista Öregfiúk - Albatrosz 75-66
A 18-7-re megnyert 3. negyednek, továbbá főleg Bódis L. (16/6), Fazekas M. (14), Kalmár Cs. (13) és Jani Márton (10) eredményességének köszönhetően győzték le a hazaiak a Gulyás Dávid (17/15)-Oláh Dániel (12/6)-Holtai András és Kása Dániel (10/6-10/6) kvartett vezette Albatrosz együttesét.

Iparterv - BEAC Kobak 70-38
Minden negyedet megnyerve aratott Orosz Attila (19/3), Piltmann Á. (19), Nyíri Zoltán (12) és Benedek Szabolcs (10) vezérletével fölényes győzelmet az Iparterv, a vendégektől Búzás B. volt a legeredményesebb 8/6 ponttal.

BLF KK B - Budai Vasököl 76-62
Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben még 5 ponttal Sztrakay Péter (22), Novák T. (21/3) és Sárosi Miklós (10/3) eredményességére építve még a vendég Budai Vasököl vezetett. Térfélcsere után azonban egyértelműen a hazai gárda akarata érvényesült, amely a remek napot kifogó Vígh B. (39/27), valamint Zeve Krisztián (12) vezérletével fordított, s végül 14 ponttal nyert.

7+ SC - Piarista Öregfiúk 72-55
A páros negyedekben nagy fölényben játszva győzte le Nagy P. (28/15), Bársony B. (12/3) és Herczeg B. (12) ponterősségére építve a 7+ a Fazekas M. (13)-Fentős Bence (11) duó vezette Piarista Öregfiúk együttesét.

TFSE - Színyei KC 66-55
Az alsóházi rangadó 1. negyed után 8 ponttal vezetett az ismét elsősorban V. Jovanovics (17) és Bánhegyi A. (10/6) kosaraira alapozó Színyei. A kiegyenlített második negyed után a második félidő egyértelműen a hazai csapaté volt, amely a Kondor J. (17)-Schulek Csaba (16)-Nagy Roland (13)-Pethő Zoltán (12/6) kvartett vezetésével végül 11 ponttal győzött.

Szentendrei Kinizsi - BLF KK B 78-67
Szünetben 5 ponttal még Borsodi B. (17/9), Vígh B. (11/6), Pajor Dávid (9/9), és Nagy Ignác (9) jóvoltából a vendég bajnokaspiráns vezetett, de szünet után a szentendreiek rákényszerítve akaratukat a BLF B-re Horváth G. (21), Laczkó Bálint (17), Dzsida Tamás (14) és Grudl-Turi Gábor (10/6) vezérletével fordított, s végül gond nélkül nyert.

MVSE KSE - Honvéd Zrínyi SE A 57-81
A 27-6-ra megnyert első negyeddel alapozta meg fölényes győzelmét a Fejes M. (16)-Gálbory Balázs (14/12)-Börönte B. (14)-Maráz András (10/3) kvartett vezette Zrínyi A a Cseh I. (27) és Király Csaba (10) találataira építő MVSE otthonában.

Honvéd Zrínyi SE A - Albatrosz 87-68
Két nappal előző győzelme után a Simon Péter (23/3), Gulyás D. (13/9) és Kása D. (10) vezette Albatrosz ellen is a jó első negyedének (28-16), valamint Börönte B. (20/3), Gál Márkó (19/9) és Horváth S. (10)  ponterős játékának köszönhette újabb biztos sikerét a katonacsapat.

Törekvés SE - Budai Vasököl 59-56
Küzdelmes, végig kiélezett, szoros mérkőzésen a záró etap közepén egy 7-0-lal ledolgozta hátrányát az elsősorban Nagy O. (15/3) és Sárosi M. (12/6) eredményességére alapozó vendég együttes, de a végjátékban a Zsoldos K. (21/9)-Zsoldos M. (12) vezette Törekvés törekvései érvényesültek, így hazai siker született.

Szentendrei Kinizsi - Honvéd Zrínyi SE A 55-57
A végig kiélezett, izgalmas, szoros mérkőzésen a hajrában mutatott jobb büntetőzésének köszönhette győzelmét a Gál M. (18/9)-Maráz Ádám (12) kettős vezette Zrínyi a Dzsida T. (15/3) és Borz Péter eredményességére építő, de a végjátékban 6 büntetőből csupán egyet értékesítő szentendrei együttes otthonában.

Iparterv - Albatrosz 75-61
A 23-10-re megnyert első negyede, valamint Horváth Dániel és Piltmann Á. (16-16) és Juhász A. (11) eredményessége révén győzte le az Iparterv a Kiss Sándor (22/6)-Oláh D. és Simon P. (12-12) trió vezette Albatrosz együttesét.

MVSE KSE - Szentendrei Kinizs 61-62
Az első negyed nagy részében Cseh I. (26/12) és Király Cs. (10) jóvoltából jobbára a hazaiak vezettek, s a Kinizsi futott az eredmény után. A második etaptól fordult a kocka, többnyire a Dzsida T. (16)-Horváth G. (14)-Horváth V. (10/6) trió vezette vendég együttesnél volt az előny, de az MVSE "tapadt" rá. A záró etap elején sikerült egyenlíteniük a hazaiaknak, de a hajrában a kritikus helyzetekben a vendégek voltak nyugodtabbak, s pontosabbak, így, ha minimális különbséggel is, de nyertek.

BEAC-Kobak - Színyei KC 71-85
A nagy különbség láttán meglepő lehet, de tény: a V. Jovanovics (30)-Szaszovszky Gábor (20)-Jantner László (17) trió tagjainak ponterősségére alapozó Színyei hosszabbításban győzte le a záró etap közepén még 9 ponttal ellenfele "előtt járó", Hedry Zs. (28/6). Valuska L. (17/3) és Lénárdt Attila (14) vezette BEAC-Kobakot. A hajrában egy 15-5-tel fordított a Színyei, ám Hedry egy büntetővel hosszabbításra mentette a partit a hazaiaknak. A ráadásban azonban lendületben maradt a hatalmasat hajrázó vendég együttes, amely valósággal "hengerelt", a ráadásban, s 18-4-re nyerve a hosszabbítást diadalmaskodott.

BLF KK B - TFSE 78-55
A 3. negyedet leszámítva Pajor D. (22/12), Nagy I. (12), Simon Gyula (11/6) és Borsodi B. (9/9) vezérletével kézben tartva a mérkőzést, s remek 4. negyedet produkálva a BLF B simán verte a Nagy R. (16/3)-Schulek D.  és Faragó Tamás (13-13)-Bánfalvi István (9/9) kvartett vezette TF-et.

7+ SC - Törekvés SE 77-79
Ellentétes félidők mérkőzésén szünetre Hegedűs D. (21/3), Zsoldos K. (19/3) és Beliczay Zs.. (18/18) ponterős játéka révén 10 pontos előnyt szerzett a vendég Törekvés. A záró etapot 10-2-vel kezdve1 pontra feljött a  Nagy P. (26/6), Bársony B. (11) és Laposa Dávid vezette 7+, sőt a 37. percben át is vette a vezetést. Az izgalmas hajrában váltott vezetéssel haladtak a felek, végül a végjátékban mind a 6 büntetőjét értékesítő Törekvés nyerte meg a színvonalas találkozót.

Piarista Öregfiúk - Honvéd Zrínyi SE A 88-76
A Bódis L. (23/3)-Jani M. (23)-Fentős B. (18/3)-Van der Meer Ágoston (12) kvartett hatékony, eredményes játékának, valamint lehengerlő, 54-33-ra megnyert első félidejének köszönhetően győzte le az igazán jól csak a 3. negyedben játszó, Maráz Á. (14/9), Janositz E. és Berberovics M. (12-12) és Börönte B. (10) vezette bajnokaspiráns Zrínyi együttesét.

Iparterv - Piarista Öregfiúk 64-46
Két nappal a Zrínyi SE elleni bravúros győzelme után még "lendületben maradt" s az első negyedben 5 pontos előnyt szerzett Bódis L. (11/6), Jani M. és Pataki Máté (8-8) vezérletével a Piarista Öregfiúk együttese, de a második negyedtől átvette az irányítást a hazai együttes, amely Piltmann Á (15/3), Juhász Bence (12/6), Orosz A. (10/6) és Benedek Szabolcs (10) eredményességére építve biztosan győzött.

BLF KK B - BEAC Kobak 83-60
Minden negyedet megnyerve győzött biztosan a Vígh B. (17)-Borsodi B. (16/3)-Zeve K. trió vezette BLF B, a vendégektől egyedül a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyuló Hedry Zs. (25/3) jutott 10 pont fölé, Búzás B. és Lénárdt A. 8-8 pontig jutott.

VICE KSE - Törekvés SE 54-35
A Pintér Zsolt (16)-Szőllős Szabolcs (12) kettős vezette hazai együttes 40 pont alatt tartva az elsősorban Zsoldos K. (13/3) pontjaira alapozó Törekvés csapatát aratott magabiztos győzelmet.

Albatrosz - Színyei KC 79-76
Színvonalas, fordulatos találkozón a Simon P. (31/3)-Gulyás D. (17/15)-Oláh D. (14) trió vezette Albatrosz az utolsó másfél percet 6-2-re nyerve fordította a maga javára az elsősorban Sótonyi Péter (21/6). V. Jovanovics (19) és Szaszovszky G. (16) találataira alapozó Színyei elleni találkozót.

TFSE - MVSE KSE 74-80
Az első negyedet 3, azt azt következő 3 szakaszt pedig 1-1 ponttal megnyerve győzte le Cseh I. (26/3), Koncsag Cs. (18/9), Ivan Karadinovcs (18) és Gruiz Á. (12) vezérletével az MVSE a Pethő Z. (25/15)-Kondor J. (14)-Nagy R. (10) trió vezette vendéglátó TF csapatát.

Szentendrei Kinizsi - Budai Vasököl 78-63
Az első három szakaszban kézben tartva a játék irányítását aratott biztos győzelmet Horváth G. (22), Grudl-Turi G. (17/3), Dzsida T. (11/3) és Horváth V. (10/3) találataira építve a hazai együttes a vereségén a záró etapban valamit "kozmetikázó" Nagy O. (17)-Barna J. (15/6) kettős vezette "budai brigád" ellen.

Honvéd Zrínyi SE A - 7+SC 83-71
Színvonalas találkozón a két középső szakaszban pontosabban játszó katonacsapat Börönte B. (23), Gál M. (10/6) és Maráz Á. (9/3) vezérletével győzte le a remek dobóformát kifogó Nagy P. (40/21), valamint Herczeg B. (12) eredményességére építő 7+ együttesét.

MVSE KSE - BEAC Kobak 60-34
Minden negyedet megnyerve nyert simán Cseh I. (29/6) Horváth Barnabás (16/3) és Koncsag Cs. (9/9) vezérletével az MVSE, a tartalékos vendégektől Búzás B. (9/3) bizonyult a legeredményesebbnek.

BLF KK B - Albatrosz 104-69
A szédületes dobóformát kifogó Pajor D. (36/36), valamint Borsodi B. (12/6) és Vgh B. (11/9) vezérletével szünetig közel 30 pontos előnyt szerezve aratott fölényes győzelmet a BLF B az Oláh D. (21)-Kiss S. (19/3)-Simon P. (14) trió vezette Albatrosz ellen.

7+ SC - VICE KSE 67-81
Három negyed után 5 ponttal még az ismét - nevéhez méltón - "nagyot alakító" Nagy P. (42/12), valamint Herczeg B. (12) vezette hazai együttes állt jobban, ám a záró etapot 15-2-es "hengerléssel" kezdő VICE a szintén igen jó napot kifogó Szőllős Sz. (29/21), továbbá Pintér Zs. (14), Besenczki Benjámin (12/6) és Pozsegovics Péter (11/3) vezérletével a maga javára fordította az összecsapást.

Budai Vasököl - VICE KSE 51-63
Bírta a sorozatterhelést a VICE, amely egy nappal a 7+SC idegenbeli legyőzése után a 21-9-re megnyert 3. negyednek, valamint a Szőllős Sz. (21/9)-Pintér Zs. (21) duó ponterősségének köszönhetően a Sárosi M. (18) és Nagy O. (9/3) pontjaira alapozó Budai Vasököl otthonában is nyerni tudott.

Budai Vasököl - TFSE 78-65
A TF elsősorban Faragó Tamás (14/3), Pethő Z. (13/3) és Nagy R. (12) jóvoltából három negyeden át tartani tudta a lépést vendéglátójával, de a záró etapban Sárosi M. (19/3), Barna J. (16/6), Sztrakay P. és Kutas P. (9-9) vezérletével a Budai Vasököl "odacsapott", lerázta magáról ellenfelét, s végül 13 ponttal győzött.

Piarista Öregfiúk -Színyei KC 103-43
Végig nagy fölényben játszva mértek Fazekas M. (27/3), Csermák Ambrus (21), Fentős B. (18) és Kalmár Cs. (15/3) vezérletével nagy verést a piaristák a Színyei csapatára. A vendégektől egyedül Bazsó Tamás (17/3) jutott 10 pont fölé.

Honvéd Zrínyi SE A - Iparterv 59-67
Ellentétes félidők mérkőzésén szenvedett fájó vereséget a bajnoki címért küzdő, a Maráz Á. (20/3)-Fejes M. (12/3) kettős vezette, félidőben még 11 pontos előnyben lévő katona csapat. Szünet után azonban Piltmann Á.. (24/3). Orosz A. (16/3) és Juhász A. (13/9) ponterős játéka révén átvette az irányítást és megfordította a találkozót az Iparterv.

Törekvés SE  - Szentendrei Kinizsi 51-57
A páratlan negyedekben jobban, pontosabban játszva győzött a Csicskár D. (14/3)-Dzsida T. (14)-Grudl-Turi G. (10/6) trió vezérletével a Szentendre a mérkőzést a záró etapot 9-0-lal kezdve szorossá tevő, elsősorban Zsoldos K. (16), valamint Zsoldos M. és Pomázi Krisztián (9-9) kosaraira építő Törekvés otthonában.

Színyei KC .- Honvéd Zrínyi SE A 55-77
A Jantner L. (14/6), Bánhegyi A. (12/6), Bazsó T. (10/9) és Tőrös Balázs (10) eredményességére építő hazai gárda az első negyedet ugyan megnyerte, ám a folytatásban egyértelműen a katonacsapat akarata érvényesült, amely egységes csapatjátékkal, elsősorban Horváth S. (14), Gálbory B. (13/9), Jakucs Tibor (11/3), valamint Börönte B. és Körtvélyessy Zsolt (10-10) pontjaira alapozva biztosan győzött.

Iparterv - 7+SC 71-55
A 20-8-ra megnyert első negyednek, továbbá főként PiltmannÁ. (19), Orosz A. (15/9), Nyíri Zoltán (12) és  Juhász A. (11/9) ponterős játékának köszönhetően az Iparterv biztosan verte a Tapodi László (16)-Herczeg B. (14) kettős vezette 7+ együttesét.

BLF KK B - Piarista Öregfiúk 93-77
Alaposan ráijesztett a másik bajnokesélyest, a Zrínyi SE A csapatát a közelmúltban már megtréfáló, ezúttal a Bódis L. (20)-Jani M. (17)-Fazekas M.-Kalmár Cs. (13/3-13/3) négyesfogat "húzta" Piarista Öregfiúk az ekkor már első számú favoritnak számító BLF B csapatát. A vendégek által 20-12-re megnyert nyitó etapra azonban Pajor D. (25/21), Kovács Zsombor (17/6) és Vígh B. (10/6) vezérletével egy parádés 34-11-es második szakasszal felelve 15 pontos előnnyel térhetett pihenőre a BLF, amelynek mind a 12 pályára lép játékosa szerzett pontot.. Bár a piaristák nem adták olcsón a bőrüket,
s a 3. negyedben 10 ponton belülre kerültek, a hazai győzelem nem forgott veszélyben a színvonalas összecsapáson.

VICE KSE - Szentendrei Kinizsi 57-50
A bronzéremre hajtó csapatok küzdelmes játékot hozó rangadóján a záró etap előtt 1 ponttal még a Dzsida T. (12/3), Horváth V. (8/3) és Laczkó Bálint (8) találataira építő  vendég szentendrei csapat vezetett. A 4. negyedet azonban jobban bírta a hazai gárda, amly Pintér Zs. (14), Szabó Mihály (12/9), Szabó György (9/6) és Szőllős Sz. (9/3) vezérletével 17-9-re az utolsó negyedet  megnyerve .kerekedett riválisa fölé.

TFSE - Törekvés SE 65-41
Minden negyedet megnyerve győzte le biztosan Borda Szabolcs (17), Pethő Z. (16/12), valamint Nagy R. és Schulek Cs. (10-10) vezérletével a TF a társai által pontszerzésben eléggé magára hagyott Zsoldos K. (16/3), valamint Rubóczky György (8) vezette Törekvés együttesét.

Albatrosz - MVSE KSE 80-77
Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében 12 ponttal állt jobban a Cseh I. (28/9)-Koncsag Cs. (15/9)-Horváth Barnabás (11)-Király Cs. (10) kvartett vezette vendég gárda. Térfélcsere után azonban a jó napot kifogó Holti András (25/21), Gulyás D. (18/12), valamint Simon P. (14) vezérletével "szárnyra kapott" az Albarosz , amely az izgalmas záró etapban fordított, s a végén Holtai két triplájával meg is nyerte a találkozót.

BEAC-Kobak - Budai Vasököl 56-73
A két középső negyed jó játékának, valamint egységes csapatmunkájának, Nagy O. (14), Barna J. (13/6), Sztrakay P. (13), Hegyi Kristóf (12/3) és Sárosi M. (12) eredményességének köszönhetően nyertek magabiztosan a vendégek a Németh András (15/6)-Búzás Bálint (13) duó vezette BEAC-Kobak otthonában.

Törekvés SE - 7+ sc 60-66
Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben még a társai által a pontszerzésben újfent eléggé magára maradó Zsoldos K. (24/9) vezette Törekvés "ment" 6 ponttal, de tárfélcsere után Nagy P. (30/12) és Herczeg B. (15) vezérletével fordítottak a vendégek.

7+ SC - BLF KK B 71-102
Az első három negyedben egyértelműen rákényszerítve akaratát a Nagy P. (23/6)-Bársony B. (14)-Tapodi L. (13) trió vezette hazaiakra a BLF B. Kovács Zs. (24/12), Pajor D. (23/21), Tóth A. (12), Zeve K. (11) és Borsodi B. (10/3) vezérletével 100 pont fölött dobva biztosította be bajnoki címét a BLF B.

BEAC-Kobak 7+SC 63-55
Az évad utolsó meccsén három kiegyenlített negyed után "gyűrte le" a Hedry Zs. (17)-Vasuska L. (13/3)-Németh A. (10/6)-Búzás B. (10) kvartett vezette Kobak az elsősorban Nagy P. (23/6) és Herczeg B. (13) találataira építő 7+ gárdáját.

A bajnokság végeredménye, valamint a különböző ranglisták ezen a linken találhatók!