Budapest B: Csúcsrangadót nyert a Darazsak Old Boys B, dupla hosszabbításban kapott ki a Budai Tripladupla

Néhány fordulóval a befejezés előtt a végig vezető E5vös NGRK gárdája már megnyerte a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság A-jelű alcsoportját - mögötte még hatalmas harc várható a dobogós helyekért a Bravos, az Eldorádó és az utóbbi hetekben tartalékosan meg-megbotló Színyei gárdája között. Az alsóbb "régióban" a Powear kétszeri hosszabbításban verte a Budai Tripladupla együttesét. A B-jelű alcsoportban a Darazsak Old Boys B együttese nyerte a csúcsrangadó a BEAC Und Einz együttese ellen, s ezzel a kőbányaiak befogták a csoport élén riválisukat, ráadásul az egymás elleni összevetésben jobb is nála - izgalmas hajrá várható.

A-csoport:

Bravos - Diósdi Sasok 96-67

A nyitó és a záró etapban nagy fölényben játszva verte Filótás G. (33/24), Zsótér I. (17/3) és Ujvári A. (15/9) vezérletével simán a Bravos a nagyrészt Szundy G. (28/3), Kovács G. (15/9) és Rákóczi O. (14/12) pontjaiban bízó Diósdot.

A mérkőzés adatai:

Budafok B - Budai Tripladupla 59-73

A 24-10-re megnyert 2. negyednek, valamint leginkább Németh D. (26/6), Csordás M. (18/6) és Papp Á. (10/Parkánszki S. (17/66) eredményességének köszönhetően tudott nyerni a Tripladupla annak a Budafok B-nek az otthonában, amelyből egyedül Papp B. (21/12) jutott 10 pont fölé.

Budai Bikák - E5vös NGRK 62-74

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve diadalmaskodott főként Kerényi D. (22), Koncsár B. (20/6), Kégl M. (12) és Szánthó L. (11/3) jóvoltából az E5vös a Parkánszki S. (17/6)-Forrai M. (14) kettős vezette Budai Bikák otthonában.

Hobbi SK - Budai Mind1 57-64

A szünetig szerzett 10 pontos előnyére, valamint jórészt Gedei T. (30/18) és Deák A. (9/9) kosaraira alapozva győzte le a Mind1 a Balogh G. (13/9), Viczina B. (13/3), Nagy A. (10/3) és Kalapáti P. (10) találataira támaszkodó Hobbi csapatát.

E5vös NGRK - TFSE Senior 91-40

Minden negyedet megnyerve győzte le Szántó L. (17/9). Kerényi D. (17). Koncsár B. (16/6). Bognár D. (13/6) és Kégl M. (12) vezérletével fölényesen az E5vös a leginkább Merl F. (14/6) és Schulek D. (11/3) pontjaiban bízó TF Senior csapatát.

BEAC Kobak - Eldorádó KE 63-55

Az első negyedet 5 ponttal még "elvitte" az Eldorádó - amelyből végül csak Gráf M. (16) jutott 10 pont fölé -, ám a folytatásban már a Buzás B. (24/9) és Vereczkey L. (14/12) eredményességére építő hazai gárda akarata érvényesült.

Törekvés SE 7+SC 69-72

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 6 ponttal még a Zsoldos K. (14/6)., Kecskeméti Z. (14), dr. Horváth Á. (13/9) és T. Ruet (10/6) találataira támaszkodó Törekvés vezetett. Szünet után azonban a 7+  Nagy P. (38/6), valamint - Herczeg B.és Laposa D. (14-14) ponterős játékával átvette a játék irányítását, és a záró etap derekán a vezetést is, és végül ellenfele fölé kerekedett.

Cap City Crew - Budai Bikák 76-64

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékára, valamint nagyrészt Takács G. (26/6), Horváth J. (16/6). Pfneiszli Cs. (15/9) és K. Righi (13/3) kosaraira alapozva győzte le a Cap City a Budai Bikák csapatát. A vendégektől egyedül Lakos T. (18) jutott 10 pont fölé.

7+SC - Törekvés SE 61-58

Négy napon belül másodszor csapott össze egymással a két gárda. Ezúttal a 2. negyedben "lenullázva" ellenfelét 15 pontos előnyt szerzett a záró etap előtt az ezúttal is a Nagy p. (28/6)-Herczeg B. (11)-Laposa D. (10) trió vezette 7+. A záró etapban nagyot hajrázott a Törekvés, ám talán mivel a vendégektől ezúttal egyedül Ruboczky Gy. (14/3) jutott 10 pont fölé, csak szorossá tudták tenni a találkozót, de fordítaniuk nem sikerült, így - ha teljesen más forgatókönyv szerint is, mint pár nappal korábban, de ismét 3 pontos 7+ siker született.

Diósdi KE - BEAC Kobak 57-59

Hiába adta Szundy G. (20) személyében a mezőny messze legeredményesebb játékosát a hazai gárda, a diósdiaktól rajta kívül csak Karácsony Zs. (13/3) jutott 10 pont fölé, így a csapatként "több lábon álló BEAC Kobak Hedry Zs. (13), Vereczkey L. (12/12), Buzás B. (11/3) és Németh A. (11) kosaraira alapozva megnyerte a végig szoros, kiélezett összecsapást.

Poewar TFT - Eldorádó KE 52-57

Ellentétes félidőket hozó, küzdelmes mérkőzésén a szünetig szerzett 14 pontos előnyének, valamint elsősorban Rósa L. (10/6), Puschmann B. (9/3) és Graf M. (9) eredményességének köszönhetően tudott nyerni az Eldorádó a szünet után nagyot javuló, de erősen egyemberes csapat benyomását keltő Powear otthonában. A hazaiaktól a mezőny messze legeredményesebb játékosa, a csapat pontjainak több mint a felét szerző Saáry Cs. (29/15) jutott egyedül 6 pont fölé.

Cap City Crew - Budai Tripladupla 84-59

Minden negyedet megnyerve győzte le Takács G. (40/18) és Takács A. (17) ponterős játékával simán a Cap City az elsősorban dr. Vida  M. (13/3), Zalai G. (12/3) és Papp Á. (9/9) találataira támaszkodó Budai Tripladupla együttesét.

Színyei KC - Hobbi SK 72-62

A 23-13-ra megnyert 3. negyednek, valamint Gorszkij J. (31/6), Bozsuk L. (16/6) és Héczei A. (15/9) ponterős játékának köszönhetően győzte le a Színyei csapata a Balogh P. (19/12)-Viczina B. (13)-Kalapáti P. (12)-Szabó B. (10/6) kvartett vezette Hobbi együttesét.

Budai Bikák - 7+SC 80-76

Hullámzó, fordulatos mérkőzést nyert meg a nyitó etap után még 7 pontos hátrányban lévő, ám a 4. negyed előtt Parkánszki S. (19/12). dr. Karkosák B. (18), Forrai M. (12) és Kiss Á. (11) révén már 8 ponttal ellenfele előtt járó Budai Bikák gárdája - hosszabbítás után. A szinte kizárólag Nagy P. (32/18). T. Emdadi (22) és Kerekes Z. (11/3) kosaraira alapozó 7+ a végjátékban Nagy két triplájával hosszabbításra mentette a mérkőzést - a rendes játékidő végén mindkét csapat "hetvenkedhetett" a 70-70-es állás láttán. A ráadásban az döntött a hazaiak javára, hogy 5 játékosuk is szerzett pontot, míg a vendégek ekkor már csak Nagy pontjaiban bízhattak.

Bravos - Budafok B 82-53

A dr. Detrich Á. (17/3) és Gulyás L. (14/6) eredményességére építő Budafok B az első negyedben még tartotta a lépést a hazaiakkal, ám a 2. etaptól már egyértelműen a Zsótér I. (23/6)-Vári B. (12/6)-Munteán A.-Katona J. (10/3-10/3) kvartett vezette hazai gárda akarata érvényesült.

BEAC Kobak - Budai Tripladupla 45-47

Küzdelmes, végig szoros összecsapást nyert meg jobb hajrájának, valamint leginkább Papp Á. (12/9) és Zalai G. (10) kosarainak köszönhetően a Tripladupla az ellen a Kobak ellen, amely ugyan Buzás B. (19) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát adta, de rajta kívül más nem jutott 10 pont fölé a hazaiaktól.

TFSE Senior - Cap City Crew 72-97

A páratlan negyedekben nyújtott sokkal jobb, pontosabb játékára, valamint Takács G. (43/15), K. Righi (18), Huszár M. (11/3) és Sóstai D. (10) eredményességére építve aratott magabiztos győzelmet a Cap City a Merl F. (27/18). Pethő Z. (16/6) és Buda G. (16) ponterősségében bízó TF Senior otthonában.

Törekvés SE - Diósdi Sasok KE 81-62

A 38-14-re megnyert 3. negyednek, valamint leginkább Zsoldos K. (20), Ruboczky Gy. (19/3) és Chrabák L. (12) kosarainak köszönhetően győzte le a Törekvés a Szundy G. (17), Kovács G. (12/6), Krácson Zs. (12) és Tímár D. (109 találataira támaszkodó Diósdot.

Budai Mind1 - E5vös NGRK 65-78

A páratlan negyedekben valamivel jobban, pontosabban játszva diadalmaskodott Kerényi D. (21), Koncsár B. (16/3) és Szánthó L. (13/9) vezérletével az éllovas E5vös a Gedei T. (26/18)-Kovács A. (10)-Deák A. (9/9) trió vezette Mind1 otthonában.

Eldorádó KE - BEAC Kobak 51-55

Remek kezdésének, a 20-1-re megnyert első negyednek, valamint Buzás B. (18/69 és Hedry Zs. (16/6) ponterős játékának köszönhetően tudott nyerni a Kobak az elsősorban Bogár B. (11/9) és Sütő K. (11) pontjaiban bízó, a páros negyedekben jól játszó, de az első 10 percben összeszedett hátrányát ledolgozni már nem tudó Eldorádó otthonában. A hazai együttes vereségében a gyenge (11/29, 37,4%) büntetőzés is közrejátszott.

Színyei KC - Bravos 66-89

A dobogóért küzdő csapatok rangadóján minden negyedet megnyerve aratott Filótás G. (33/15), Vári B. (19/12) és Ujvári A. (14) vezérletével magabiztos győzelmet a Bravos a nagyrészt Gorszkij J. (21), Héczei A. (19/3) És Bozsik L. (18/12) eredményes játékára építő Színyei otthonában.

Cap City Crew - Diósdi Sasok KE 77-72

Végig kiegyenlített, szoros, izgalmas összecsapást nyert meg jobb hajrájának, valamint nagyrészt Takács G. (29/6) és K. Righi ponterős játékának köszönhetően a Cap City a Tímár D. (19), Karácson Zs. (18), Kovács I. G. (14/9), Kovács II G. 11/3) és Szundy G. (10/3) pontjaiban bízó Diósdot.

Powear TFT - Budai Tripladupla 73-72

Hullámzó, változatos mérkőzésen a 3. negyed után 9 pontos előnye volt a Németh D. (18/6)-Csordás M. (15/9) kettős vezette vendég együttes állt jobban, de a leginkább Saáry Cs. (23/6), Domián Zs. (18) és Balogh L. (14/3) pontjaiban bízó hazai gárda a 4. negyedben hosszabbításra mentette az összecsapást. Az első ráadás - amelyet 5-0-lal kezdett a Powear - sem hozott döntést, a második mindkét fél részéről 1-1- triplával indult, és végül Balogh egy jó büntetőjével a Powear győzött. A hazai együttes egyébként a saját dolgát nehezítette meg a nem túl acélos (12/28, 42,5%) büntetőzésével, a vendégek ezen a szinten aránylag jól (14/21, 66,6%) céloztak a vonalról.

Színyei KC - E5vös NGRK 50-133

Roppant egyoldalú lett a dobogóra hajtó Színyei és az éllovas E5vös elviben rangadónak számító összecsapása, amelyen a vendégek Kerényi D. (44), Kégl M. (22), Koncsár B. (21/3), Szánthó L. (20/12) és Varga Zs. (18) ponterős játékával minden negyedet - volt, amelyet 10, de akadt, amelyet 33 pont különbséggel - megnyerve valóságos erődemonstrációt tartva győzték el több mint 80 ponttal a tartalékos Színyeit. A hazaiaktól ezúttal egyedül Bozsik L. (11/3) jutott 10 pont fölé.

Törekvés SE - Budai Bikák 52-77

Minden negyedet megnyerve győzte le Parkánszki S, (16/9), Lakos T. (16) és Forrai M. (14) vezérletével a Budai Bikák együttese a Zsoldos K. (16)-dr. Sinkovits Gy. (11/9)-Benkő A. (11/3) trió vezette Törekvést.

Budai Mind1 - Cap City Crew 82-90

A májust indító "kosáresőben" a páros negyedekben nyújtott pontosabb játékára, valamint Takács G. (21/6), Takács A. (20/9), Pfneiszli Cs. (15/15), Huszár M. (13/3) és Sóstai D. (11/3) eredményességére építve diadalmaskodott a Cap City a Gedei T. (24/9)-Deák A. (15/15)-Juhász I. (11/9)-Kovács A. (10) kvartett vezette Mind1 otthonában egy  testvéries 12-12-es megosztásban összesen 24 hárompontos kosarat hozó találkozón.

Diósdi Sasok KE - Eldorádó KE 50-85

A hazaiak Szundy G. (14), Kovács I. G. (12/6) és Tímár D. (12) révén az első negyedben még tartották a lépést az Eldorádó együttesével, de a 2. szakasztól már egyértelműen a Szabó P. (15/9), Bogár B. (13/12), Graf M. (13/3), Homa Cs. és Puschmann B. (10-10) találataira támaszkodó vendég gárda akarata érvényesült.

Budafok B - Hobbi SK 35-74

A hazaiak - akiknél Rédecsi G. bizonyult a legeredményesebb játékosnak 9 ponttal - az első félidőben még tartotta a lépést ellenfelével, de a második félidőben nagy fölénybe került a Balogh P. (23/18)-Nagy A. (16/6)-Baricska D. (11) trió vezette Hobbi és biztosan nyert.

Poewar TFT - Bravos 57-80

Minden negyedet megnyerve aratott Filótás G. (19/6), Munteán A. (18/3) és Vári B. (17/9) vezérletével magabiztos győzelmet a Bravos a Balogh Á. (11/3), Balogh L. (11) és Saáry Cs. (10/6) találataira támaszkodó Powear otthonában.

Színyei KC - Cap City Crew 59-76

A szünetig szerzett 10 pont  fölötti vezetésére, valamint K. Righi (25), Pfneiszli Cs. (18/18), Huszár M. (14/3) és Sóstai D. (10) kosaraira alapozva tudott nyerni a Cap City a Bozsik L. (22/12)-Héczei A. (16/3) kettős vezette Színyei otthonában egy olyan összecsapáson, amelyen mindkét gárda elsőszámú pontszerzőjét.

Budai Bikák - Diósdi Sasok 118-47

Az első félidőben Szundy G. (19) és Kovács I. G. (10/6) révén még úgy, ahogy tartotta magát az "állati" találkozón a Diósd, de szünet után a Bikák alakulata Lakos T. (29), Forrai M. (18), Parkánszki S. (16/3), továbbá dr. Karkosák B. és Bárány Cs. (10-10) pontjaiban bízva valósággal "átrobogott" a diósdiakon és fölényes győzelmet aratott.

Bravos - BEAC Kobak 59-71

A Powear otthonában aratott siker utáni napon a Filotás G. (25/6) és Munteán A. (22/6) ponterősségében bízó Bravos - amelyből más nem jutott 5 pont fölé - igazán jól csak a 3. negyedben játszott, így az elsősorban Buzás B. (21/3) és Hedry Zs. (17/6)  jóvoltából elsősorban a páros szakaszokban hatékony Kobak - amelyből öten is szereztek legalább 7 pontot - 12 ponttal nyerni tudott.

B-csoport:

Szentendrei KHSE U20 - Darazsak Old Boys B 52-60

A 24-2-re megnyert 2. negyedre, valamint Somogyvári Á. (15/9), Dauda Á. (12), Czermann T. (11), Sulák P. (1066) és Aranyi J. (10) eredményességére építve győzött a Darazsak Old Boys B együttese a Pirin G. (17/9)-A. Glavaszki (13/3) kettős vezette szentendreiek otthonában.

Treff 07 SE U23 - Kisbojtár 69-62

Az első 3 negyedben kézben tartva játék irányítását győzték le a Treff fiataljai Horváth N. (22/12), Takács L. (19), Isépy B. (13) és Nyitrai G. (10) vezérletével a záró szakaszban elsősorban Lelkes J. (18), Mészáros N. (16/6), Ludányi B. (14/12) és Nagy B. (10/9) jóvoltából 10 ponton belülre kerülő Kisbojtár együttesét.

BEAC Und Einz - Szentendrei KHSE U20 83-48

Szünetig még A. Glavaszki (15/3) és Sági Á. (14) révén még tartotta a lépést a hazaiakkal a szentendrei gárda, ám térfélcsere után Pék Á. (20/9). Dézsi R. (15/9) és Varga á. (15/6) ponterős játékával nagy fölénybe került és biztosan győzött a vendéglátó.

Optofit VKB Vác - Csepel-Bontó/B 76-34

A szünetig szerzett közel 40 pontos előnyére, valamint főleg Medgyasszay I. (21) és Szabó A. (14) kosaraira alapozva győzött simán a váci legénység a csepeliek ellen. A vendégektől egyedül Bárány L. (13) jutott 10 pont fölé.

Treff 07 SE - Regi Waldorf U23 61-19

A szünetig szerzett 33 pontos vezetésének, valamint leginkább Matika P. (14/12) és Sipos G. (14) eredményes játékának köszönhetően győzött simán a Treff, a vendégek legeredményesebb játékosa Gát M. volt 7/3 ponttal.

Eötvös Halak - Darazsak Old Boys B 36-51

A hazaiak, elsősorban az egyedüliként 10 pont fölé jutó Zoboki Á. (11/3) jóvoltából szünetig még tartották a lépést a kőbányaiakkal, de az Aranyi J. (12)-Czermann T. (11) kettős vezette vendégek a 23-4-re megnyert 3. negyeddel eldöntötték a találkozót.

Álló Farkasok - Honvéd Zrínyi SE B 108-47

Minden negyedet megnyerve, végig nagy fölényben játszva győzte le  Györe A. (30), Kovács T. (21/15), Vlajk Á. (14) és Harsányi G. (10) vezérletével több, mint 60 ponttal az Álló Farkasok csapata a nagyrészt Barna M-. (12/12), Láncos G. (10) és Gálbory B. (9/9) pontjaiban bízó Zrínyi B gárdáját.

Parthus SE - Szentendrei KHSE 50-105

Végig nagy fölényben játszva győzték le Pirint G. (22/3), Laki T. (21/3), A. Glavaszki (20/3) és Sági Á. (16) ponterős játékával a szentendrei fiatalok a Parthus csapatát. Hazai részről egyedül Simon Sz. (19/3) jutott 10 pont fölé.

Darazsak Old Boys B - BEAC Und Einz 76-61

35 percig szoros volt a csoport csúcsrangadója. A záró etap közepén egy 6-0-s rohammal 10 pontra növelte előnyét a Czermann T. (21), Zódor N. (15/9), Somogyvári Á. (12/12) és Dauda P. (10/3) kosaraira alapozó hazai együttes, és innen már nem volt visszaút, a kőbányai legénység legyőzte és ezzel meg is előzte az ezúttal jórészt Pék Á. (25/12) ás Varga Á. (12/6)  találataira támaszkodó BEAC Und Einz ellen.

Kisbojtár - Álló Farkasok 65-48

Minden negyedet - volt, amelyet 8, de akadt, amelyet csupán 2 ponttal - megnyerve győzte le elsősorban Ludányi B. (19/12), dr. Kamondi Sz. (18/9) és Lelkes J. (12) jóvoltából a Kisbojtár azt az Álló Farkasok csapatát, amelyből egyedül Györe A. (14/3) jutott 10 pont fölé.

Regi Waldorf U23 - Eötvös Halak 72-76

Végig kiélezett, szoros találkozón tudott Fövényi Zs. (22/15), Zoboki Á. (22/9) és Kaba-Czövek J. (14) eredményes játékával nyerni a vendég Eötvös Halak a Kincses Cs. (25/69-Vámosi L. (20/3) kettős ponterősségében bízó Waldorf-fiatalok otthonában.

Csepel-Bontó/B - Monor SE 50-87

A csepeli legénység - amelyből végül csak Bárány L. (16/3) jutott 10 pont fölé az első negyedben még tartotta a lépést a vendégekkel, ám a második szakasztól Bodor D. (23/3), Lendér A. (14/6), Viktor M. (14), Varga L. (13/3) és Viktor H. (10/6) révén fokozatosan elhúzott és végül simán nyert a Monor.

Honvéd Zrínyi SE B - Optofit VKB Vác 57-68

Az ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében 10 ponttal még a Köves T. (19/6)-Láncos G. (17)-Molnár D. (10/6) trió vezette hazai együttes állt jobban. Térfélcsere után azonban egyértelműen a leginkább Medgyasszay I. (24/3) és Molnár L. (14) eredményességére építő vendég váci együttes akarata érvényesült.

Szentendrei KHSE U20 - Parthus SE 87-45

Minden negyedet megnyerve győzte le Laki T. (30/3) és A. Glavaszki (26) ponterős játékával simán a szentendrei együttes a leginkább Simon Sz. (16/6) és Muzslai F. (10/6) találataira támaszkodó Parthus csapatát.

Darazsak Old Boys B - Kisbojtár 101-57

A nyitó és a záró negyedben nyújtott remek támadójátékának, valamint Somogyvári Á. (32/12), Sulák P. (20/3), Sárdi I. (17/3) és Aranyi B. (16) ponterősségének köszönhetően a kőbányaiak simán verték a Mészáros N. (21/9), dr. Dobó J. (19/15) és Nagy B. (15/12) kosaraira alapozó Kisbojtár csapatát.

Treff 07 SE U23 - Treff 07 SE 38-56

A házirangadó első negyedében még a fiatalok az egyedüliként 10 pont fölé jutó Isépy B. (12) vezetésével még tartották a lépést a "nagycsapattal", majd a 2. etaptól már egyértelműen az "nagy Treff" akarata érvényesült, amely Karsai Cs. (13/3), Veres I. (11/3), továbbá Bartha H. és Matika P. (9/9-9/9) vezérletével végül magabiztos győzelmet aratott.

A Honvéd Zrínyi SE B - Szentendrei KHSE U20 összecsapást 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

BEAC Und Einz - Regi Waldorf U23 73-53

Két játékos dobópárbaját hozó találkozón 3 negyeden át az egyedüliként 10 pont fölé jutó Vámosi L. (25/12) vezérletével tartotta a lépést a Waldorf a hazaiakkal, a záró etap előtt még döntetlenre álltak a felek. A záró etapra "elfogytak", s a hazaiak a tőlük egyedül 10 fölé jutó Pék Á. (28/9) ponterőssége révén végül úgy nyertek 20 ponttal, hogy mind a 9 pályára lépő játékosuk eredményes volt.