Budapest B: Darazsak Old Boys, Malév - szárnyalás

Már csak két csapat veretlen a Cziffra Mihály férfi Budapest-bajnokság B csoportjában, a Darazsak Old Boys és a Malév. Ez utóbbi a közelmúltban simán verte az addig szintén veretlen Iparterv gárdáját.

Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen a Malév Sebestyén Zsolt (11), Viczián István (8/3) és Bibity Norbert (8) vezérletével 44-41-re legyőzte a Szatmári Bendegúz (12/6)-Stoller Balázs (12) duó vezette Ultimate Warriors csapatát.

A teljes dobólistát itt eléritek!

Az első három negyedben irányítva a játékot a Budai Vasököl főként Szujó Balázs (15), Sárosi Miklós (11) és Malkowski Áron (10/3) eredményességére építve 66-57-re győzte le a Török János (19/3)-Jantner László (14) duó vezette Szinyei KC csapatát.

Az első három negyedben Makay Dániel (19/3), Orbán Richárd (14/6), File Lajos (14/3) és Bárdos Artúr (10) eredményessége révén szépen, apránként ellépett a Latóczki Gábor (18/6), Hegedűs Dániel (12/6) és Beliczay Zsolt (9/9) vezette Törekvés csapatától a vendéglátó Darazsak Old Boys, ám a záró etapban egy 7-0-lal ledolgozták hátrányukat a vendégek. Az izgalmas hajrát a hazaiak bírták jobban, s végül 65-63-ra győztek.

Elsősorban Janositz Ervin (27), továbbá Horváth Sándor (12), Börönte Bence (11) és Gál Márkó (10/3) ponterőssége révén a Honvéd Zrínyi SE A minden negyedet megnyerve aratott magabiztos 84-63-as győzelmet a Nagy Péter (26/6)-Bársony Balázs (22) duó vezette 7+SC ellen.

A szoros, kiegyenlített első félidő után a vendéglátó Darazsak Old Boys Timothée Ruet (10/3) és Zsoldos Márton (10) vezérletével, pontosabban játszva 56-48-ra legyőzte a Vice KSE együttesét, amelyből Pintér Zsolt 11/3, Szabó Mihály pedig 10 pontig jutott.

Két, az összecsapás előtt veretlen együttes találkozóján csupán a harmadik negyedben tudott elsősorban Juhász András (11/3) és Horváth Dániel (10/6) eredményességének köszönhetően az Iparterv egyenrangú partnere lenni a vendéglátó Malévnak. A hazai gárda Sebestyén Zs. (22), Oláh István (11/3) és Bibity N. (10/6) vezérletével fölényes, 76-42-es győzelmet aratott.

Az első három negyedet rendre 1-1 ponttal a Hedry Zsolt (14), Kereszti Ádám (10) duó vezette BEAC-Kobak nyerte, ám a záró etapban Hadházi Balázs (14), Szatmári Bendegúz (13) és Tarnai Csaba (12/3) vezérletével fordított, s végül 52-46-ra győzött a vendéglátó Ultimate Warriors.

Bognár Áron (17/6), Fentős Bence (16) és Fazekas Mihály (14) ponterőssége révén egy negyed után még 8 ponttal vendég Piarista DSE vezetett, ám a folytatásban fokozatosan került fölénybe a Makay D. (29/3), File L. (13), Bárdos A. (12), Feigl Dávid (10) "négyesfogat" "húzta" Darazsak Old Boys, amely végül magabiztos, 83-64-es győzelmet aratott.

A 22-6-ra nyert első negyedére, valamint Pethő Zoltán (17/12), Schulek Csaba (13) és Rónai András (9) eredményességére építve a TFSE Öregfiúk 62-53-ra verte a Szinyei KC együttesét, amelyből egyedül Jantner L. (14) jutott 10 pont fölé, Szaszovszky Gábor 9/3, Sótonyi Péter pedig 9 pontig jutott.