Budapest B: dupla hosszabbításban verte a 7+ a Cap City-t

Három győzelmet aratva alaposan "bekezdett" a Budafok B a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság B-csoportjában.

Három győzelmet aratva alaposan "bekezdett" a Budafok B a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság B-csoportjában, amelyben a nyitó fordulóban rögtön volt egy kétszeri hosszabbításba torkolló találkozó, amelyen a 7+ végül legyőzte a Cap City együttesét.

Törekvés SE - Albatrosz 69-43
Minden negyedet megnyerve kezdett sima sikerrel Timothée Ruet (23/9), Zsoldos Károly (21/3) és Zsoldos Géza (10) vezérletével a Törekvés, a vendég Albatrosz csapatából egyedül Oláh Dániel (13/3) jutott 10 pont fölé.

Iparterv - MVSE KSE 63-39
Az első három negyedben jelentős fölényben játszva verte simán Piltmann Ákos (19) és dr. Benedek Szabolcs (10) vezérletével az Iparterv a Cseh István (19) vezette MVSE együttesét.

7+SC - Cap City Crew 85-81
Szédületes mérkőzés volt, amelyet kétszeri hosszabbítás után nyertek meg a hazaiak. A 3. negyed után 14 ponttal vezetett a Nagy Péter (47/18) és Herczeg Barnabás (21) ponterősségére építő 7+, ám a záró etapban a végjátékban egy 11-0-t "repesztve" hosszabbításra mentette a mérkőzést a Csikós Attila (25/21)-Molnár Róbert (20/12)-Zsigmond András (16/9) trió vezette Cap City, amely úgy tűnt a hosszabbításban kihasználja lélektani előnyét, ám a végén Herczeg büntetőivel ezúttal a hazaiak mentették hosszabbításra a mérkőzést, s az újabb ráadást a 7+ 8-0-lal kezdve kihasználta, hogy a lélektani előny "átkerült" hozzá, s megnyerte ezt a résztvevők számára minden bizonnyal feledhetetlen találkozót.

TFSE - SzPA HSE Legends 53-63
Három negyed után 5 ponttal még a Kondor József (17), Pethő Zoltán (16/9) és Faragó Tamás (12/6) kosaraira alapozó TF állt jobban, de a záró etapot jobban bíró, azt 10-1-lal kezdő "legendák" Icha Milán (19), Bakk Richárd és Köves Gedeon (12/3-12/3), valamint Korompay Márk és Ábrahám András (10-10) vezérletével a maguk javára fordították a találkozót.

Budai Vasököl - BEAC-Kobak 57-77
A 22-7-re megnyert első negyedre, Hedry Zsolt (17/6), Buzás Bálint (16/3) és Valuska László (13/9) eredményességére építve aratott biztos, kerek 20 pontos győzelmet a BEAC-Kobak a Barna János (23/9)-Hegyi Kristóf (14)-Sztrakay Péter (13) trió vezette "vasöklűek" otthonában.

Eldorádó KE - Budafok B 48-55
A hazai csapat pontjainak több, mint felét szerző Décsi Andrást (25/6) nagyon magára hagyták társai a pontszerzésben, így a vendégek jó védekezésüknek, a 18-4-re megnyert második negyedüknek, továbbá elsősorban Károly Máté (20/9) és Tiba János (14) eredményességének köszönhetően nyerni tudtak.

SzPA HSE Legends - 7+SC 82-73
Hiába "adta" a mezőny legeredményesebb játékosát Nagy P. (30/18) - akinek remek "szárnysegédje" volt Herczeg B. (17) és Laposa Dávid (14) - személyében a vendég 7+, a két középső negyedben pontosabban kosarazó "legendák" a Köves G. (21)-Bakk R. (20/3)-Uzoni Simon (19/3)- Korompay M. (10) kvartett vezette hazaiak nyertek.

MVSE KSE - Eldorádó KE 53-57
A mezőny messze legeredményesebb játékosának, a társai által a kosárszerzésben eléggé magára hagyott Cseh Istvánnak (24/3) vezérletével  záró etap előtt még 4 ponttal a hazai gárda vezetett. A csapatként több lábon álló, elsősorban Szeles Péter (12), Rósa László (10/6) és Décsi A. (10) találataira építő vendégek azonban a záró etap első 7 percében egy 13-2-vel a maguk javára fordították a küzdelmes találkozót.

Budafok B - Cap City Crew 72-65
Egy - jelesül a 3. - jó negyed kevés volt a győzelemhez a Csikós A. (25/15), Pfneiszli Csongor (22/12) és Takács Attila (10) eredményességére építő Cap City csapatának a győzelemhez, a találkozó nagyobb részében pontosabban, jobban játszó Budafok Tóth Levente (20). Károly M. (18/3) és Tiba J. (15) vezérletével diadalmaskodott.

BEAC Kobak - Piarista Öregfiúk 32-77
A Fazekas Mihály (23)-Bódis László (19/3)-Jeszenkovits Ádám (10) trió vezette vendégek 40-10-re nyerve az első félidőt, a második etapban 2 ponton tartva ellenfelét könnyedén győzött a tartalékos BEAC-Kobak otthonában. Hazai részről egyedül Hedry Zs. (11/6) jutott 10 pont fölé.

Budai Vasököl - Törekvés 75-61
A 25-12-re megnyert első negyednek, továbbá főként Barna J. (30/12), Hegyi K. (15) és Galamb Ádám (14/9) ponterős játékának köszönhetően győzte le a hazai együttes a Bozsik Krisztián (16/3)-T. Ruet (15/9)-Zsoldos Károly (13) trió vezette Törekvés csapatát.

Eldorádó KE - Albatrosz 47-51
Volt ugyan egy extra, 20-5-re megnyert negyedük a Szeles P. (17/6)-Hóma Csaba (14) duó vezette hazaiaknak, amellyel 3 pontos előnnyé alakították szünetbeli 12 egységnyi hátrányukat, ám a nagyrészt Gulyás Dávid (17), valamint Kiss Sándor  és Oláh D. (10-10) pontjaira építő vendégek a záró szakasz közepén egy 8-0-lal a maguk javára fordították a küzdelmes összecsapást.

Cap City Crew - MVSE KSE 82-60
Minden negyedet megnyerve aratott Molnár R. (20/18), Csikós A. (17/15), Sóstai Dániel (13), Pfneiszli Cs. (11/9) és Takács A. (11) vezérletével a Cap City a Cseh I. (39)-Horváth Barnabás (13) duó vezette MVSE ellen.

TFSE - BEAC-Kobak 50-63
A páratlan negyedekben pontosabban játszva tudott nyerni Hedry Zs. (27/6),  Buzás B. (13/3) és Kereszti Ádám (10) kosaraira építve a BEAC Kobak a tartalékos, Buda Gergely (13) és Nagy Roland (11) vezette TF otthonában.

7+SC - Budafok B 69-70
A színvonalas, végig szoros, kiélezett találkozó az utolsó pillanatokban dőlt el a Tiba J. (24), Károly M. (21/3), Seres Richárd (12/9) és Wejwár Dávid (10/6) találataira alapozó vendég Budafok B javára a Nagy P. (26/12)-Laposa D. (20)-Herczeg B. (16) trió vezette 7+ otthonában.