Budapest B: hibátlan Ziccer

Kezdenek kirajzolódni az erővonalak a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában. A "budai brigádok" mellett a magabiztos győzelmeket arató Ziccer csapata is veretlen.

Törekvés SE - Cap City Crew 65-57

Bár a Cap City Zsigmond András (17/9), Csikós Attila (11/9), Pfneiszli Csongor (9/9), valamint Takács Attila (9) révén végig "tapadt" a Törekvés együttesére, de a kritikus, kiélezett szituációkban rendre pontosabb hazaiak Zsoldos Károly (20), dr. Zsoldos Géza (15) és Szántó Mátyás (11) vezérletével megnyerték az összecsapást.

A mérkőzés adatai:

Gödi SE - Ziccer KS 73-88

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzött Bandúr Ádám (22/6), Bakk Richárd (16/3), Pintér Zalán (15), Polgári Bence (12/9) és Horváth Dávid (11) vezérletével a Ziccer a Horváth Cs. (30/9)-Mályi Bence (13)-Párniczky Péter (12) trió vezette gödi gárda otthonában.

7+SC - Budafok B 58-37

Az első negyed után 6 ponttal még a Halász László (10) és Gecse Zoltán (9/3) vezetésével pontjainak több, mint felét a nyitó szakaszban szerző budafoki együttes állt jobban. A folytatásban azonban a 7+ átvette az irányítást, míg a vendégek játéka nagyon pontatlanná vált, így Nagy Péter (25/9), Herczeg Barnabás (18) és Tapodi László (12) kosaraira alapozva végül a hazaiak biztosan nyertek.

Gödi SE - Budai Bikák 37-55

A 21-6-ra megnyert 2. negyednek, valamint főként Lakos Tamás (16) és Parkánszki Soma (9) eredményességének köszönhetően tudott nyerni a Budai Bikák együttese a nagyrészt Nyíri Dániel (12/3) és Párniczky Péter (11) találataira támaszkodó gödi gárda otthonában.

BEAC Kobak - Budai Tripladupla 30-73

A 23-3-ra megnyert első negyedre, valamint Papp Áron (16/12), Németh Dániel (11/3), továbbá Kovács Ádám és Zalai Gergely (10-10) eredményességére építve győzte le biztosan a Budai Tripladupla a BEAC Kobak csapatát. A hazai együttes legeredményesebb játékosa Buzás Bálint volt 8 ponttal.

Cap City Crew - Ziccer KS 46-77

Az első 3 negyedben fölényben játszva úgy aratott Polgári B. (25/6), Pintér Z. (20) és Horváth D. (15) ponterős játékával magabiztos győzelmet a Ziccer a Tóth Bence (16)-Pfneiszli Cs. (13/9)-Takács A. (11/3) trió vezette Cap City otthonában, hogy a vendégcsapat minden pályára lépő játékosa szerzett pontot.

Albatrosz - Törekvés SE 48-54

A küzdelmes, fordulatos, végig szoros találkozót a hajrában fordította a maga javára a Zsoldos K. (18/6)-Timothée Ruet (12/3) duó vezette Törekvés a Bak Tamás (13/9), Simon Péter (13), Oláh Dániel (12) és Kiss Sándor (10) kosaraira alapozó Albatrosz otthonában.

Fotó: Ziccer Kosársuli Sportegyesület/ facebook