Budapest B: Hosszabbításban verte az Albatrosz a Budai Bikák csapatát

Nagyjából a papírformának megfelelően alakultak az eredmények az utóbbi hetekben a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában. Egy meglepetés azért született: az Albatrosz hosszabbítás után elvette a Budai Bikák együttesének veretlenségét.

Budafok B - Ziccer KS 65-101

Minden negyedet megnyerve, különösen a 2. etapban nagy fölényben játszva aratott Polgári Bence (25/18), Bandúr Ádám (17/3), Pintér Zalán (14/3), Bakk Richárd (11/6) és Enzsöl Ákos (10/6) kosaraira alapozva magabiztos győzelmet a Ziccer a John Szabó JR. (13/6), Gecse Zoltán (12/3) és Gulyás Levente (10) találataira támaszkodó budafokiak otthonában.

A mérkőzés adatai:

Budai Vasököl - Eldorádó KE 58-46

A Bakondi János (13/6)-Rósa László (11/6)-Tóth Péter (9/6) trió vezette Eldorádó három negyeden át tartotta a lépést a hazaiakkal, de a záró etapot az elsősorban Pintér Csaba (18/6) és Nagy Attila (8/6) pontjaiban bízó Budai Vasököl együttese bírta jobban, amelynek mind a 8 pályára lépő játékosa szerzett legalább 4 pontot.

Budafok B - Budai Vasököl 61-75

Szünetben 1 ponttal még a Halász László és Gecse Z. (14-14), valamint dr, Detrich Ádám (10/3) és Sulán Péter (9/9) eredményességére építő hazai gárda vezetett, de szünet után Sárosi Miklós (20), Kovács Péter (15/3), Schwarczinger Csaba (14) és Hegyi Kristóf (11) vezérletével átvette az irányítást a vendég együttes, és végül 14 ponttal győzött.

Budai Bikák - BEAC Kobak 63-47

A szünetig szerzett 16 pontos vezetésére, valamint leginkább Bárány Csaba (16/9) és Kovács Balázs (10) kosaraira alapozva győzte le a Budai Bikák együttese a BEAC Kobak csapatát. A vendégektől egyedül Hedry Zsolt (13) jutott 10 pont fölé.

Budai Tripladupla - 7+SC 88-64

A jórészt Nagy Péter (35/18) és Herczeg Barnabás (11) találataira támaszkodó vendég 7+ csupán a 2. negyedben tudott felnőni a feladathoz, és ellenfeléhez, így a hazaiak Mayer Márk (23), Jasper Gábor (12), Németh Dániel (11/3) és Papp Áron (9/9) vezérletével biztosan győztek.

Eldorádó KE - Cap City Crew 59-55

Végig szoros, kiélezett találkozót nyert meg elsősorban Szabó Lajos (17/15), Rósa L. (9/6) és Berzy Lajos (9) eredményességére építve az Eldorádó a szinte kizárólag Takács Attila (19), Nagy Sándor (17/12) és Pfneiszli Csongor (12/12) találataira támaszkodó Cap City együttesét.

Ziccer KS - Albatrosz 82-62

Pintér Z. (26/3), Bandúr Á. (21/3) és Polgári B. (14/6) ponterős játékával minden negyedet megnyerve győzte le kerek 20 ponttal a Ziccer a Bak Tamás (16/6), Kiss Sándor (11) és Simon Péter (9) kosaraira alapozó Albatrosz együttesét.

Budai Vasököl - Törekvés SE 69-55

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzte le a Sárosi M. (22/3)-Nagy A. (13/9)-Galamb Á. (10/3) trió vezette Vasököl az elsősorban Zsoldos Károly (20/3) és dr. Zsoldos Géza (9) pontjaiban bízó Törekvést.

Albatrosz - Budai Bikák 61-58

A végig szoros, kiegyenlített összecsapás első félidejében az Oláh Dániel (20), Bak T. (12/6) és Nagy László (12) eredményességére építő Albatrosz, a másodikban viszont a dr. Karkosák Balázs (16), Parkánszki Soma (12/9) és Forrai Miklós (10) találataira támaszkodó Budai Bikák csapata játszott valamivel pontosabban, és a rendes játékidőben nem is tudták eldönteni a találkozót a felek, jöhetett a hosszabbítás, amelyben a hazaiak kerekedtek fölül ezen az "állati izgalmas" mérkőzésen.

Törekvés SE - 7+SC 78-56

A két középső negyedben egyértelműen jobban, pontosabban játszó hazaiak dr. Zsoldos G. (16), Zsoldos K. (13/3), Ruboczky György (11/3) és Bozsik Krisztián (11) vezérletével biztosan verték a Nagy P. (26/6), Herczeg B. (19) és Kerekes Zoltán (11/3) pontjaiban bízó 7+ együttesét.