Budapest B: Kétszer is botlott az éllovas

Finoman fogalmazva nem volt túl sikeres időszak február második fele az éllovas Iparterv életében a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában

Finoman fogalmazva nem volt túl sikeres időszak február második fele az éllovas Iparterv életében a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában. A listavezető két, a mezőny második felébe tartozó együttessel, a Budai Vasököllel és az Albatrosszal szemben is alulmaradt. Mivel az üldözők nem hibáztak, most az Iparterv, a Darazsak Old Boys és a Malév is 3-3 vereséggel áll

A Herzeg Barnabás (35)-Nagy Péter (32/18)-Bársony Balázs (14) trió tagjainak ponterős játékára alapozva a 7+SC 89-66-ra verte a Pethő Zoltán (22/15) és Végh Norbert (13/6) vezette TFSE Öregfiúk csapatát.
A teljes dobólista itt érhető el!

Az első félidőben megnyugtató, 14 pontos előnyt szerző Iparterv Dánffy Balázs (20), Benedek Szabolcs (13), Hovorka András (12/12) és Juhász András (10/3) vezérletével 71-61-re győzött a Kalmár Csanád (10/3), továbbá Bóné Gergely és Varga László (10-10) vezette Piarista DSE otthonában.

Makay Dániel (33), File Lajos (16), Bárdos Artúr (15) és Aranyi Zsolt (10) eredményes játékára építve a Darazsak Old Boys minden negyedet megnyerve 88-66-ra győzött a Zsoldos Károly (22/3)-Hegedűs Dániel (19) duó vezette Törekvés otthonában.

Az első három negyedben irányítva a játékot Oláh István (30/18), Sebestyén Zsolt (13), Kincses Dániel (12/6) és Bibity Norbert (11/9) vezérletével, összesen 12 hárompontos kosarat szerezve a Malév simán, 87-66-ra verte a Bognár Áron (25/9)-Bódis László (12/6)-Bóné G. (10/6) trió vezette Piarista DSE csapatát.

Küzdelmes mérkőzésen hiába adta Szobi Marcell (13/3) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a Vice KSE együttese, a vendéglátó Ultimate Warriors Tarnai Csaba (9/3) és Stoller Balázs (9) vezérletével 38-34-re győzött.

Börönte Bence (27), Janositz Ervin (13), Gálbory Balázs (11/9) és Körtvélyesi Zsolt (11) vezetésével a Honvéd Zrínyi SE A csapata minden negyedet megnyerve 87-64-es győzelmet aratott a Hedry Zsolt (26/9)-Lénárdt Attila (16) kettős "húzta" BEAC-Kobak otthonában.

Ellentétes félidők mérkőzésén Simon Péter (18/3) és Gulyás Dávid (14/9) ponterősségére építve az Albatrosz remek második félidei játékával 13 pontos szünetbeli hátrányát megfordítva "elkapta" és 66-62-re meglepetésre legyőzte a Horváth Dániel (23), Benedek Sz. (11) és Juhász A. (10/6) vezette éllovas Iparterv együttesét.

A 22-6-ra megnyert 3. negyednek, valamint elsősorban Kondor József (21), Pethő Zoltán (19/12) és Schulek Csaba (12) eredményességének köszönhetően a TFSE Öregfiúk csapata 68-45-re legyőzte a 7+SC együttesét, amelyből egyedül Tapodi László (12) jutott 10 pont fölé.

Az első három negyedben rákényszerítve akaratát a Juhász A. (21)-Hovorka A. (15/6)-Kisvárdai Gábor (12/3) trió vezette Ipartervre a vendéglátó Budai Vasököl Sárosi Miklós (20/3), Malkowski Áron (17/12) és Novák Tamás (15) vezérletével 76-64-re legyőzte a listavezetőt.

Fordulatos mérkőzésen a jobban hajrázó Darazsak Old Boys a jó dobóformát kifogó Sulák Péter (25/18) és Makay D. (16) eredményességére építve 69-66-ra győzött a Varga L. (20), Fazekas Mihály (18/6) és Bódis L. (13/3) vezette Piarista DSE otthonában.

A 18-10-re megnyert 3. negyedre, valamint elsősorban Pintér Zsolt (16), Szobi M. (14/6) és Szabó György (13/9) ponterősségére építve a Vice KSE egy végig szoros mérkőzésen 62-55-re legyőzte a Zsoldos K. (16/6)-Hegedűs D. (16)-Botyánszky Valentin (11) trió vezette Törekvést.

A 27-4-re megnyert első negyednek, továbbá főként Gál Márkó (22/12), Maráz Ádám (15/3), valamint Börönte B. és Janositz E. (10-10) eredményességének köszönhetően a Honvéd Zrínyi SE A fölényes, 87-40-es győzelmet aratott a Herczeg B. (18)-Kócs Olivér (11) kettős vezette, erősen tartalékos 7+SC otthonában.

Az "Iparterv-verők" küzdelmes összecsapásán elsősorban Novák T. (15) és Nagy Olivér (9/3) vezérletével a Budai Vasököl 54-50-re legyőzte az Albatroszt csapatát, amelyből egyedül Gulyás D. (10/9) érte el a 10 pontot, Kása Dániel 8/6-tal zárta a találkozót.

Végig kiélezett, szoros, fordulatos mérkőzésen a Vice KSE elsősorban Szöllős Szabolcs (23) és Szobi M. (12/3) eredményességére alapozva 66-60-ra győzött a Bódis L. (15/3)-Varga L. (13) kettős vezette Piarista DSE otthonában.

A végén tette biztossá a Hegedűs D. (20)-Beliczay Zsolt (12/12)-Botyánszky V.-Somogyvári Gábor (11-11) kvartett vezette 68-58-as sikerét a Törekvés a Valuska László (17), Hedry Zs. (14/6) és Szöllősi Mátyás (12) ponterősségére alapozó BEAC-Kobak ellen.

A záró etapban a Herczeg B. (19) és Laposa Dávid (12) vezette 7+ SC-t szinte "lenullázó", a 4. negyedet 17-3-ra megnyerő vendéglátó Színyei KC Jantner László (20), valamint Szakonyi Gábor (7/6) vezetésével 50-40-re győzött.

A páros negyedekben, különösen a negyedikben nagy fölényben játszva a Malév Oláh I. (31/12), Sebestyén Zs. (20), Kincses D. (17/12) és Bibity N. (12/6) vezérletével fölényes, 94-66-os győzelme aratott a Sárosi M. (12/3), Nagy O. (11/3), Sztrakay Péter és Szujó Balázs (10-10) vezette Budai Vasököl ellen.

A döntetlennel záruló első 10 perc után Gulyás D. (23/9) és Simon P. (17) vezérletével az irányítást magához ragadó Albatrosz 83-55-re nyert a Pethő Z. (12/3) és Schulek Cs. (12) vezette TFSE Öregfiúk ellen.