Budapest B: Kiváló Kobak-kezdés

Két szoros csatát megnyerve remekül kezdte a szezont a BEAC-Kobak, viszont a BLF B "beragadt" a rajtnál.

Elkezdődtek a küzdelmek a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában. Két szoros csatát megnyerve remekül kezdte a szezont a BEAC-Kobak, viszont a BLF B "beragadt" a rajtnál.

Honvéd Zrínyi SE A - BLF KK B 75-61
Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve kerekedett ellenfele fölé a Börönte Bence (21)-Janositz Ervin (14)-Maráz Ádám (9/3) trió vezette hazai gárda. A gyengén (7/18, 38,9%) büntetőző vendégeket Pajor Dávid (16/12), Borsdi Bálint (14/3) és Vígh Barnabás (10/3 ) próbálta versenyben tartani.

Törekvés SE - BEAC Kobak 54-59
Hullámzó, végig kiélezett, szoros, küzdelmes összecsapáson tudott nyerni Hedry Zsolt (28/12) és Kereszti Ádám (10) vezette vendég együttes a Zsoldos Márton (28) és Timothée Ruet (10) eredményességére építő Törekvés otthonában.

Színyei KC - 7+SC 38-60
Jantner László (18) és Velimir Jovanovics (10) jóvoltából 3 negyedet át jól tartotta magát a vendéglátó Színyei, ám a Nagy Péter (31/6), valamint Laposa Dávid (9) vezette vendégek jobban bírták a záró szakaszt és végül biztos győzelmet arattak.

BLF KK B - Iparterv 59-68
Remek második negyedének, valamint elsősorban Piltmann Ákos (17), Dánffy Balázs (16/3) és Juhász András (9/3) eredményességének köszönhetően az Iparterv nyerni tudott a Pajor D. (12/6)-Vígh B. (10/3)-Borsodi B. (9/3) trió vezette BLF otthonában.

BEAC-Kobak - Vice KSE 67-61
Ellentétes félidők mérkőzésén Hedry Zs. (29/9) és Valuska László (15) ponterőssége révén a hazaiak hatot megőriztek szünetbeli 20 pontos előnyükből a szívósan küzdő, Pozsegovics Péter (13) és Péter Zsolt (11) vezette vendég együttessel szemben.

TFSE - Szentendrei Kinizsi 42-57
Nem nyert negyedet, hármat elveszített, egye pedig döntetlenre adott a Borda Szabolcs (16) és Pethő Zoltán (14/3) vezette TF, így alulmaradt a Horváth Gergely és Horváth Viktor (14-14), valamint Dzsida Tamás (10-10) vezette szentendreiekkel szemben.

Albatrosz - Törekvés SE 68-70
A végig kiélezett, szoros találkozó nagyobb részében az Oláh Dániel (17)-Gulyás Dávid (14/12)-Kása Dániel (10/6) trió vezette vendéglátó Albatrosznál volt az előny. A vendég Törekvés elsősorban Zsoldos Károly (21), Zsoldos M. (15), Pomázi Krisztián (1!4) és Beliczay Zsolt (12/12) révén "tapadt" a hazaiakra, s a végjátékban egy 5-0-lal a maga javára fordította a mérkőzést.