Budapest B: Malév: szárnyalás a hosszabbításban

Több igen szoros, kiélezett, izgalmas mérkőzést játszottak az utóbbi időszakban a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában. A Malév az első negyedben nagyon elengedte az alaposan "odacsapó" Budai Vasököl együttesét, de hosszabbításra mentve az összecsapást, a ráadásban már szinte "szárnyalva" megőrizte veretlenségét.

Ellentétes félidők mérkőzésén a Janositz Ervin (14) és Maráz Ádám (10/9) vezette vendéglátó Honvéd Zrínyi SE A csapatát az első félidőben 12 ponton tartó Ultimate Warriors Stoller Balázs (16), Tarnai Csaba (11) és Hadházi Balázs (9) vezérletével 56-48-ra győzött.

A teljes dobólista itt elérhető!

Horváth Dániel (17/3, Bun Zoltán (13), Juhász András (11/9) és Benedek Szabolcs (11) eredményességére, no meg a 26-7-re megnyert első negyedre alapozva a vendéglátó Iparterv 58-52-re legyőzte a Makay Dániel (20), Bárdos Artúr (10) duó vezette Darazsak Oldobys csapatát.

Fordulatokban gazdag mérkőzésen a záró negyedet 7-0-lal kezdő, Latóczki Gábor (22), Zsoldos Károly (20) és Rubóczki György (11/6) vezette Törekvés 64-62-re győzött a befejező etapban még Hedry Zsolt (22), Tircsi Tamás (14) és Kereszty Ádám (11/3) ponterős játéka révén egy 15-4-gyel fordító BEAC-Kobak otthonában, amelyből a jelek szerint sokat kivett a felzárkózás és a fordítás, így a végén pontosabb vendégek örülhettek.

A 17-5-re megnyert második negyednek, továbbá Bódis László (16/9), Fentős Bence (12), Bognár Áron (10/6) és Skoumál Gergely (10) eredménysségének köszönhetően a Piarista DSE 65-58-ra tudott győzni a Szobi Marcell (20/6) és Papp András (9) vezette Vice KSE otthonában.

A záró etap előtt még a Sótonyi Péter (24),Jantner László (20) duó vezette Színyei KC-nál volt a mininális, egypontos  előny, ám a befejező etapot sokkal jobban bíró vendéglátó 7+SC a jó dobóformát kifogó Nagy Péter (37/18), valamint Herczeg Barnabás (21) és Tapodi László (10) révén  a záró negyedet 27-11-re, a meccset pedig 81-66-ra nyerte meg.

A TFSE-Öregfiúk is nagy hajrájának, a 27-15-re nyert negyedik negyedének, valamint jórészt egy remek egyéni teljesítménynek - Pethő Zoltán (33/18) - és Schulek Csaba 12 pontjának köszönhette 74-65-ös sikerét a Gulyás Dávid (20/15), Simon Péter (15), Kása Dániel (13/6) trió vezette Albatrosz ellen.

Az első negyedben 14 pontos hátrányt szedett össze a Sárosi Miklós (23/6), Malkowski Áron (17-17), valamint Novák Tamás (10) vezette Budai Vasököl otthonában a Malév, amely a folytatásban fokozarosan ellenfele fölé kerekedve, Sebestyén Zsolt (30), Bibity Norbert (20/9), Kincses Dániel (16/6) és Oláh Dániel (14/3) ponterősségére építve a rendes játékidő végére ledolgozta hátrányát, a hosszabbításban pedig lélektani előnyét kihasználva, 16-7-re nyerve a ráadást 95-86-ra győzött.

A találkozó nagy részében előnyben játszva, Valuska László (20/3), Tircsi T. (14) és Kereszty Á. (11) vezérletével a BEAC-Kobak 72-64-re győzött a Piarista DSE otthonában, amelyből Fazekas Mihály 15, Csermák Ambrus 12, Bognár Á. és Jani Márton pedig 10-10 pontig jutott.

Végig kiélezett, szoros mérkőzésen, elsősorban Börönte Bence (29), Janositz E, (14), Gál Márkó (12/9) és Horváth Sándor (11/3) eredményessége révén a Honvéd Zrínyi SE A az utolsó 2 percben egy 9-3-lal fordítva 76-75-re győzött a Latóczki G. (31/3), Timothée Ruet (13/3), Zsoldos K. (12/6) trió vezette Törekvés otthonában.

Fordulatos mérkőzésen, a nyitó és a záró negyedben dominálva, Sebestyén Zs. (23), Kincses D. (18/9), Bibity Norbert (13/9) és druszája Fehérvári (11/3) ponterős játékára építve a Malév 79-72-re verte a Pethő Z. (22/12), Kondor József (16/3) és Borda Szabolcs (16) vezette TFSE Öregfiúk együttesét.

Végig kiélezett, szoros, küzdelmes mérkőzésen Juhász A. (21/6) és Pongrácz András (11/9) vezérletével az Iparterv 56-54-re győzött a Péter Zoltán (19/12), Szöllős Szabolcs (12/3) duó vezette Vice KSE otthonában.

Minden negyedet megnyerve Nagy P. (19/12) és Herczeg B. (14) eredményes játékára építve a 7+SC 56-44-re győzött az Ultimate Warriors otthonában, amelyből Lengyel Dávid 13/3, Hadházi B. 12, Szatmári Bendegúz pedig 10 ponttal zárt.

A találkozó nagy részében előnyben játszva, Makay D. (21), File Lajos (20), Kecskés István (12/6), Feigl Dávid (11) és Orbán Richárd (10/6) ponterőssége jóvoltából a vendéglátó Darazsak Oldboys 81-72-re legyőzte a jól küzdő, Szujó Balázs (20), Galambos Ádám (19/3), Sztrakay P. (13) trió vezette Budai Vasököl csapatát.

Minden negyedet megnyerve győzte le Simon P. (21/3), Kiss Sándor (18/3), Fodor Márton (14/3), Kása D. (13/3) és Dufner Dávid (11) vezérltével az Albatrosz a Szinyei KC-t, amelyből Jantner L. 24/3, Bazsó Tamás 18/6, Török János pedig 13/3 pontig jutott.

A Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-coportjának állása ezen a linken látható!